Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bátyám hozott egy döntést...

Bátyám hozott egy döntést tegnap Apával kapcsolatban, nekem úgy tűnik egy kicsit túlreagálta, Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi hogy Apu erősen cigizik 17 éves korától és amióta az Anyukája meghalt, 2 éve lesz nemsokára, azóta még több cigit szív és konkrétan erre alapozza a mindennapjait, 40 szál cigivel indul dolgozni/nap és 8 órát dolgozik, ebből a mennyiségből épp hogy 6-7 szál megmarad van hogy még kevesebb..

Csúnyán köhög de Őt ez egyáltalán nem zavarja, de mindenki haragszik érte, Anyu már nem is alszik vele évek óta semmi életük nincsen, elmondása szerint undorodik tőle mert nem lehet a cigiszaga miatt elviselni.

Bátyámnak ráment az egész fiatal kora erre, mert nem mert senkit elhívni magához haverokon kívül, lányokról meg csak álmodozhatott, hiába tisztaság és rend van, a cigi megöli az egész komfort érzetét, szégyelli Apát hogy a cigi miatt csúnyán köhög-krákog, és ezért úgy véli csak leégetné magát ha találkozna valaki Apuval.


Mivel 21 éves nyáron lesz 22, ezért beszélt velem és elmondta hogy nem bírja már az egészet, nem azt akarja látni ilyen fiatalon hogy hazaér az apja, leöltözik már rögtön veszi elő a cigi töltőt és csinálja magának a szálakat.

Mama egyedül él egy 3 szobás házban, és azt mondta még a héten elmegy lakni, de titokban mert verekedés lenne belőle apa meg bátyám között, ezért engem kért meg hogy pakoljam össze a ruháit meg pár apróságot, míg dolgozik, mert amint hazaér még szét szedi a számítógépét és elviszi azt is.


2014. márc. 3. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy nagy baromság, nem akart meghhívni ismerösőket azért nem hívta nem a cigi miatt. Az én apám is cigizett mint több millió ember mégsem ment rá a gyerek fiatalsága. Persze mindig egyszerübb mást hibáztatni mint magunkat.
2014. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Ráment a fiatal kora erre? Szégyelli a köhögő apját?

Szerintem ez több, mint hiszti.

2014. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Főleg hogy egy általános iskolás 2-kor már otthon van a szülő töbséáge meg 5-kor, a nyári szüónetről meg ne is beszéljünk. Nevetséges a báytád, megérdemelné, hogy apád jó fejbe vágja.
2014. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

szerintem ha anyagilag meg tudja oldani tényleg ez a legjobb megoldás... ha nem teszi akkor úgy elmérgesedik a kapcsolatunk, hogy beszélni sem fognak egymással..

így pedig talán normalizálódhat a helyzet.

22 évesen nem korai elköltözni.

ráadásul a mama sem lenne egyedül.

az apád nem fog megváltozni, de talán ez felnyitja a szemét...

Másrészt azért szerintem az nagyon durva, hogy titokban kell elmennie, plusz arra számít, hogy verekedés lesz,


27/n

ui.: én is 22 voltam amikor elköltöztem, de nem a rossz viszony miatt..

2014. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

4-es vagyok..

viszont szerintem is erős ilyenek miatt szégyelni a szülőt, plusz kicsit túldramatizálja...

de ennek ellenére is tartom az előző válaszom:)

2014. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Úgy gondolom, hogy ha tesód attól fél, hogy verekedés lesz a költözésből, akkor nem a cigi a probléma. Se a tesódnál, se anyudnál.

Millió egy ember él a földön akinek van köhögő hozzátartozója, ilyen dráma még sincs.

Szerintem inkább az igazi okokat keressétek meg, mert a cigi az a variáció amit apudnak elmernek mondani. A probléma viszont több mint valószínű hogy teljesen más.

2014. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Verekedés leginkább a vitából fog kialakulni ha apa fogja magát és utána megy, de valószínű hogy akkor meg bátyám fogja kitenni a házból mivel ott már nem a szülő szava számít, én szerintem.
2014. márc. 3. 15:49
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Meg tudom érteni a bátyádat valahol. Nekem konkrétan válaszreakcióm van a cigire, rosszul leszek, nagyjából 3 óra után ájulásig jutok, ha kemény dohányosokkal vagyok összezárva. Amíg lehetett zárt térben dohányozni, ki se tettem a lábam itthonról. Apám dohányzott, idebenn is. Én se nagyon hívtam senkit át, messziről bűzlött a dohányfüsttől. Másrészt az édesanyja elvesztésére így reagálni sem éppen józan és felnőtt dolog. Mielőtt bárki kioktatna, én is vesztettem már el sok mindenkit, de nem vagyok sem alkoholista, sem drogos, sem dohányos. Ahogy nagyon sok ember még rajtam kívül. Pontozzatok le, mert más véleményen vagyok, tudom, ezt így szokás, de ha már a saját felesége sem viseli el a szagát, akkor ott talán tényleg baj van! Talán egyébként egy ilyen húzás észre téríti az apád. Talán magába néz, hogy ha a szagától a felesége undorodik, a fia meg elköltözik, akkor nincs rendben a dolog.
2014. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igaza van a testvérednek,szörnyű és undorító hallgatni, ahogy köhög és szörcsög a trutyi a légcsőben. Ráadásul ha jó nagyokat nyel a csulából. Fejj. A kihűlt bagószag ha keveredik a friss füsttel, az se leányálom. Én se mernék ide épeszű embert elhívni. Van ismerős, van tapasztalat.

Voltam vendégségbe kb. 20 percig, minden ruhámat ki kellett mosni, meg le kellett zuhanyozni meg hajat mosni.

2014. márc. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi történt végül?
2014. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!