Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem a szüleimet, nem...

Nem értem a szüleimet, nem értem a hozzáállásukat az unokával kapcsolatban. Mivel magyarázzátok az alábbiakat?

Figyelt kérdés

Amikor terhes voltam, anyám azzal riogatott, hogy ha nem választok orvost, akkor meghal a gyermekem a szülőágyon, és el fogok vérezni... Csak néztem rá, és magamban az gondoltam a saját anyámról, "ez egy állat!" Egyébként nem választott orvosnál szültem.


Amikor terhes voltam, kértem a szüleimet az utolsó hetekben, hogy ne hívogassanak 5 percenként, ne látogassanak szó nélkül meg minden hétvégén, vagy naponként, mert szeretnék nyugodtan készülni a szülésre. Természetesen 5 percenként hívogattak, sőt látogattak szinte 2 naponként, és még a vajúdás napján is ott lebzseltek, határozott kérésem ellenére.


Apám a terhesség utolsó heteiben azzal riogatott minden 5 percenkénti hívásnál, hogy mi lesz ha a köldökzsinór a gyerek nyakára fog tekeredni, és hogy miért nem nézik hetenként vagy naponként ultrahangon hogy mi van a gyerekkel, és miért omlok össze eme fenyegetés súlya alatt, miközben Ő nagyon aggódik.


Megszületett a fiam, és akkor jöttek a jó tanácsok, miért szoptatom éjszaka az 1 hetes bébit, miért nem adok 1,5 hetes gyereknek almát, biztos azért vagyok fáradt mert nem pihenek (hú tényleg?) slampos vagyok (3 át nem aludt éjszaka után jó hogy), és egyéb határozottan tökéletes jó tanácsokkal, és komoly kérdésekkel fárasztottak.


Fel vannak háborodva, hogy milyen csúnyán viselkedtem velük terhesség alatt, és gunyorosan odavetik, hogy "bocs hogy aggódtam"


Nem könnyű megbirkózni, a terhességgel, és a gyerekneveléssel, de e mellett a segítőkész, és intellektuális beszólásokkal, és természetesen a h*lye életképtelen 35 éves lányuk ellátása kiváló tanácsokkal aki úgy sem tudja milyen aggódni egy gyerek miatt, bár már 5 hónapja anyuka...


Igazából sosem volt túl jó a viszonyom a szüleimmel, de mindig tisztelettel viseltem, a kisebb nagyobb hülyeségeiket, de a terhességre, és a gyereknevelésre elfogyott a türelmem, és a tolerancia, sőt az empátia.


Gyűlölöm őket!



2014. márc. 7. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Én azt nem értem, hogy miért hagyod?

Rég letiltottam volna a telefonomon a számukat.

2014. márc. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Az allat anyad orulhet, hogy ilyen embert nevelt aki igy beszel rola.
2014. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Miért hagyod?


Terhesen nekem is jöttek volna 2 naponta anyámék és anyós is,de megmondtam,36.hétig dolgoztam,utolsó pár hetet nem azzal akarom tölteni,hogy minden nap velük vagyok.Így morogva,de elfogadták,hogy marad a 2hetente hétvége.

Szülés után is megmondtam,nincs hozzánk költözés,kéretlen jótanácsokat nem kérek,és amikor túl soknak éreztem őket,akkor megmondtam,hogy akkor most pihi,nekem sok ha sokat vannak nálunk (így is jöttek hetente).


Ha olyat csináltak volna mint neked,én tuti letiltatm a telefonom és nem engedem be őket csak 2 havonta fél órára.

2014. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Érthető hogy aggódnak a babáért, de ami sok az sok. Nem izgul és aggódik eleget egy kismama, még riogatni is kell. Egyébként ezeket a jó tanácsokat szinte mindenki megkapja, régen még máshogy ajánlották a hozzátáplálást is, mondjuk ez a választott orvosos dolog nagyon durva.

Mit csinálnak a szüleid? A babád az egyetlen unokájuk? Lehet hogy csak nincs más amivel foglalkozhatnának és kész.

2014. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Olyan típusú emberek, akik képtelenek fegyelmezni magukat és nem bírják elengedni, hagyni felnőni a gyereküket. Valószínűleg szinte más gondjuk sincs.
2014. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
Már a terhességed alatt le kelletett volna állítanod őket. Most sem késő. Ne hagyd, hogy a fejedre nőjenek!
2014. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Akik lepontoznak!


Ti tényleg ennyire birkatürelműek (=hülyék) vagytok, hogy inkább kockáztatnátok, hogy a család felől érkező stresszeléstől, zaklatástól akár el is vetélhettek, csak azért, hogy szent legyen a béke?

2014. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy idegesítőek, de nem úgy tűnik, mintha rosszat akarnának. Túlreagálod.
2014. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
Megértem a kiakadásodat, engem is napi szinten hív anyukám meg vannak neki is dolgai. Nemsokára férjes asszony leszek. Én is most fogok vele egy őszinte beszélgetést megejteni,mert néha én sem bírom, amit csinál.
2014. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Egyvalamit hianyolok kedves kerdezo a mologodbol, a gyereked apja, ferjed hogy viseli a szuleid hozzaalasat?
2014. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!