Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ajándékba kapott pénzt...

Az ajándékba kapott pénzt miért nem költhetem arra, amire akarom?

Figyelt kérdés
Kaptam 20.000 ft-ot szülinapomra szüleimtől, de mégse költhetem arra, amire akarom, mert szerintük felesleges.
2014. márc. 8. 12:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%
A pénz nálad van, nem? Akkor arra költöd amire akarod, nem kell nekik elmondani és kész.
2014. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Mire akarod költeni?Hány éves vagy?
2014. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg nevelni szeretnének. Nagyon sok szülő követi el azt a hibát, hogy a gyereknek a zsebpénzzel csak azt tanítja meg, hogyan kell elszórni a pénzt, azt pedig nem, hogy hogyan kell gazdálkodni. Na persze sok szülő maga se tud normálisan gazdálkodni...

A lényeg, hogy simán lehet, hogy jót akarnak, és hosszútávon valóban jobbat tesznek ezzel, mintha hagynák, hogy elszórd.

2014. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Mire akarod költeni?

Egyébként hülyeséget csináltak a szüleid :)

Nem kellett volna pénzt adniuk, ha ennyire beleszólnak, hogy mit vehetsz rajta.

2014. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Hogy a kérdésre is legyen válasz: bár a pénz a tiéd, de továbbra is él a szabály, hogy amíg a szüleid házában laksz addig ők hozzák a szabályokat. Hát ezért...
2014. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

ha pénzt kaptál,akkor arra költheted amire akarod! Miért nem vettek akkor valamit!!?

A gyerkőceim ha pénzt kapnak nagyszülőktöl,azt vesznek amit akarnak(persze nem észnélkül)

2014. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ő azt akarják, hogy ruhára, cipőre költsem, de van elég.

18 vagyok amúgy

2014. márc. 8. 12:29
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha ti szülőként adnátok 20,000 ft-ot a gyereketeknek, és az az összes pénzen kinder tojást akarna venni, akkor azért csak szólnátok neki, hogy nem kellene, nem?
2014. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk szokás, hogy ballagásra kapunk 200 ezer forintot. Előre örültem, hogy juhúú, végre vehetek magamnak ruhákat, cipőket, olyat amilyent szeretnék. De nem, arra kellett költenem amit ők mondtak. A mai napig bánom, pedig ez már nem most volt. Vannak ilyen szülők.
2014. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

6-os, te egy válaszodban máris ellentmondtál magadnak. Arra költhetik, amire akarják, persze nem ész nélkül. Máris ott a tiltás, vagyis mégsem költhetik arra, amire akarják. Ez persze normális, mégse vegyen rajta drogot, alkoholt (hogu szélsőséges példához nyúljak).


Kérdező a te eseted így más, mert ha jól értem konkrétan megmondják, hogy ruhát vegyél. Én a helyedben vennék egy olcsóbb ruhát, és elkölteném a többit arra, amire akartam - ha a szép szó nem használ.

De ez csak akkor működik, ha tényleg sok ruhád van, és utána nem mész rinyálni a szülőknek, hogy nincs mit felvenned, de a pénzt elköltötted másra.

2014. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!