Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjem a segítségét,...

Hogyan kérjem a segítségét, amikor szégyellem még csak megkérdezni is?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és az anyámmal élek. Nos, most 15 évesen jöttem rá hogy mi akarok lenni. Azt hittem hogy eddig is tudtam de valójában nem. Anya mindig azt mondja hogy mindig valamibe belekezdek és nincs kitartásom hogy végigcsináljam. Mindent abbahagyok és megunok. És tényleg így volt mindennel. A társastánccal, a tornával, a varrással stb.. Most egy szakközépiskolába jelentkeztem konkrét szakiránnyal, de ott akarom hagyni valami teljesen mást akarok csinálni. Félek elmondani, mert amit szeretnék, ahhoz nagyon elkéstem, már el kellett volna kezdenem sok-sok éve. Mindegy, a lényeg hogy anya tudn ebben segíteni, de nem fog, nem fog megérteni, szánalmasnak fogok tűnni mindenki szemében. Mikor anyának félve megemlítettem hogy bele akarok kezdeni ebbe a másik dologba (ami nem a szakirányom) akkor rámondta hogy "jó" és elkezdett tök másról beszélni. Nem vesz egyáltalán már komolyan amit meg is lehet érteni. Mit csináljak?:(
2014. márc. 11. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Egész pontosan miről van szó? Úgy kicsit könnyebb lenne erre válaszolni. Mi az amit annyira szeretnél csinálni?
2014. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez komoly probléma, mely meghatározó a további életedre.

És valóban váltani kellene, ha érzed, hogy más volna jó- mielőbb. Anyukáddal a megfelelő pillanatot kellene megtalálni, amikor FIGYEL rád, és nyugodt. Azonkívül, ha van esetleg egy olyan tanárod, akihez bizalommal tudsz fordulni, vele beszéld meg, kérj egy beszélgetésre időt, ne csak úgy szünetben kapd el. Ő meg fogja érteni és talán tud segíteni, anyukáddal is megbeszélve, együtt keressétek, Neked mi a legjobb!

2014. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért erösen kérdéses, hogy MIT akarsz csinálni?

Mert ha valami kalandos vagy értelmetlen dolog, akkor érthetö, ha nem lelkesedik anyukád.

Másrészt meg a jelenlegi iskoládat fejezd be, és közben tanulhatod azt is, amire kedved lenne. Habár annak alapján, amit magadról írtál, ez sem lesz tartós.

2014. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem igazán lehet megérteni,hogy anyud nem vesz komolyan,mert a szülőnek alapvetően az lenne a feladata,hogy nyiltan lekommunikálja a problámát a gyerekével.Ebben a kérdésben valószinüleg inkább a suli pszichológusa vagy az osztályfőnököd tudna tanácsot adni.15 évesen eldönteni hogy mit is szeretne az ember nagyon nehéz,ezt minden ép értelmű felnőtt ember felfogja.Nem fog senki emiatt hülyének nézni.Egy lényeges kérdés,hogy amit választani szeretnél miért választanád azt a szakot?A pályválasztásnál gyakran a diákok azt nézik,hogy mi az a tantárgy amit szeretek tanulni,ami egy nagy tévedés,hiszen sokszor a gyakorlati munkához teljesen más képességek fognak kelleni.
2014. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, privátba írtam, akinek van kedve válaszolhat. Bocsánat a hosszú fogalmazásért..:)
2014. márc. 11. 20:30
 6/7 anonim válasza:
ugyanezzel a problémával kűzdök én is, bár 13 vagyok:( egyébként szerintem mond el neki vagy üljetek le beszélni
2014. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lenne egy módja,hogy kivitelezd a terved,bár biztos nem ilyen megoldást vársz.

Ahhoz,hogy komolyan vegyenek le kell valamit tenni az asztalra.

Szóval most be kéne fejezni azt a sulit,lehetőleg normális eredménnyel!A szabadidőd egy részét pedig arra fordítani,hogy készülj arra ,amihez most kedvet kaptál.Mire végzel a suliban kiderül,hogy mennyire veszed komolyan az új terved.Ezzel magadnak is bizonyítanál és anyukádnak is.Hidd el hogy középiskolás korban még nem nagyon maradtál le semmiről.Sok sikert!

2014. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!