Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám és a mamám folyton...

Anyukám és a mamám folyton azzal piszkál, hogy legyek nőiesebb és legyen barátom?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Nem arról van szó, hogy fiús vagyok, normális női ruhákat hordok, sminkelek, lányként viselkedek, de pl. a szoknyákat utálom, csak akkor veszem fel, ha muszáj. A magassarkúval (tűsarkúval) is így vagyok, egyszerűen kényelmetlen. Kisebb sarkú cipőim persze vannak. Anyukám és a mamám folyamatosan piszkál, hogy vegyek föl ilyet meg olyat, legyek nőiesebb. Nem azért nem hordok 10 centis sarkakat, csili-vili rózsaszín ruhákat és miniszoknyát mert nem vagyok nő, egyszerűen ez nem a stílusom. Inkább a sportosabb ruhákat szeretem. A mamám a múltkor tangát vett nekem.. Egyszerűen nem tudtam mit szólni. Egyrészt nem kell nekem tanga, annyira nem szeretem, inkább a francia bugyi tetszik, másrészt én ezt nem velük akarom megvenni, annyira nem vagyok egyikkel sem jóban. Szeretem inkább magam megvenni a fehérneműim.

A másik meg a fiúk.. Nincs barátom, és soha nem beszélek velük a fiúkról. De ez nem azért van, mert nem érdekelnek, hanem mert nem velük akarom megbeszélni, ezenkívül most nagyon sok nekem a suli, hogy ne legyenek rossz jegyeim, sokat tanulok, és nem igazán érek rá. És most nincs is olyan, aki tetszik. Majd ha lesz, érdekelni fog. Ezt már elmondtam nekik, de nem fogják fel. Annyira unom már. Másoknál ez az egész fordítva szokott lenni. Szerintetek mit csináljak velük?


2014. márc. 15. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Én ilyenkor megkérdezném, hogy "Zavar titeket, hogy nem ilyen tömeg plázacica a stílusom? Akkor inkább vegyek fel mindent megmutató cuccokat és feküdjek le minden nap mással, az jobb lenne?"...
2014. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tényleg fura, bár az én anyám is folyton a nőiesebb ruhákkal zaklatott. Kiderült, hogy fiúnak vártak (2 fiú után), ezért elég fiús is voltam. Én is a sportos ruhákat szeretem. De bugyi+pasi...szóval lehet, hogy nálad attól félnek, hogy nem a fiúkat szereted? Ha kevés az információ, hajlamosak a szülők saját gondolkodásuk mentén agyament következtetéseket levonni.
2014. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

jaj, én is épp ma könyörögtem a lányomnak, hogy szerezzen végre valami pasit :))) Ma is moziba ment, hulla vagyok, lefeküdnék, de érte kell majd mennem. De jó lenne, ha hazakísérné valaki... :)


Anyud és a mamád mát láttak, amíg felnőttek, nézd el nekik :)

2014. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, kicsi lány, mi a baj? Hogy két olyan embernek akarsz megfelelni, akinek ellentmondásosak még a saját elvárásaik is. Nem lehet nekik megfelelni. Egy nő nőisége elsősorban az anyján múlik: ahogyan tükrözi felé a női mintákat és a női létet - amely NEM a magassarkúval, a nagy mellel, a fakanállal és a szüléssel egyenlő!

Ha ezt már kicsi korban elutasítottad, akkor pedig sok más nőrokon lehet a női léted alapja, mintája.


Folyton védekezel, és folyton azt mondod, hogy ki NEM vagy. És ki vagy?


Nem csoda, hanem tudsz erre válaszolni - hiszen egyrészt még éppen abban a korban vagy, amikor az embert ezt keresni, hogy kicsoda önmaga és mit akar csinálni az életével, másrészt úgy látom, hogy neked nem is hagyják, hogy megtaláld ÖNMAGAD.


Megszabtak egy utat: az átlag jókislány útját: nőiesnek lenni (de csak bizonyos módon, a felszínen!), megfogni a pasit, esküvő, gyerek, pelus, család, főz-mos-takarít. Mint ahogyan nekik kellett élniük.


És ha te teljesen más nőtípus vagy? Olyan ember, akinek ez a program, nem passzol? Akkor bele fogsz rokkanni lelkileg az egészbe.


Hogy mit tegyél?


Tessék szépen, de határozottam leépíteni őket. Soha nem kell magyarázkodni, nem kell nekik semmit sem mondani. Amikor elkezdik a szokásos lemez-szöveget, sarkon fordulni, és szó nélkül lelépni. ÉS úgy élni, ahogyan a te belsőd diktálja: ha neked nem kell a habos-babos tüllszoknya, és a magassarkú, mert te szöges bakancsot akaresz hordnai, akkor hordj azt! Annak az idejét élet, amikor az ember percről percre változik, keresi önmagát.


Mondom. ÖNMAGÁT. Nem pedig a szülei-nagyszülei klónja vagy bábja akar lenni.


Keress magannak példaképeket. Könyvekből, filmekből, bárhonnan, ahol érték van. Olvass életrajzokat, olyan híre emberek életrajzatit, akik téged valamivel belül magadban mélyen megfogtak, mert rezonálsz valamire az életükből.


És még egy: édesapáddal, ha van, építs ki minél jobb kapcsolatot, és ápolj minél jobb kapcsolatot, ha erre ő is vevő. Hidd el, egy jó apa százszor többet ér egy 16 éves életében, mint egy nem elég jó vagy éppen egy rossz anya. Különönsen a tanulmányaid eredményei, a leendő párkapcsolatod, valamint a munkahelyi kapcsolataid fogják "hálásan" köszönni azt, ha jó apa-kapcsolatod volt.

2014. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem is elég gyakran elővesz anya ezek miatt, csak én már 23 éves vagyok. Én is ezekkel szoktam védekezni, hogy suli meg munka és nincs is olyan aki tetszik, ha az öltözködés miatt szól anya, pedig azzal védekezem hogy most másra költeném azt a kevés pénzem, nem ruhákra, ami igaz is.
2014. márc. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, csak véletlenül e nélkül ment el..

Szerintem ez olyan szülős dolog lehet, anyukám azt mondja hogy fél hogy egyedül maradok meg ilyesmi. Szerinte nem normális ennyi idősen, de ő már férjnél volt 23 évesen, ennyiből megértem őt is.

2014. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

IStenem,mennyi humortalan ember...

szerencse, hogy a lányomnak 17 évesen több esze van, mint itt néhányaknak.

2014. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!