Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért, , gonoszak" a szüleim...

Miért, , gonoszak" a szüleim velem?

Figyelt kérdés

Igazából a szüleimmel nem beszélgetek. Valahogy most sikerült belekeverednem egy továbbtanulási témába kb. 5 percre vele, de sikerült mélyen megbántania ismét. Egy ideig az volt az álmom, hogy egyetemre menjek szegedre, ezt ő ellenezte, mert ugyan ilyen szak van itt helyileg is. Azért szeretném szegedet, mert tetszik a város, az iskola, minden, és nekem az egy élmény lenne azt hiszem. Ő csak a papírt nézi, és azt mondta nem fogja tudni fizetni. Mikor azt hozom fel neki, hogy előtte elmegyek pár évet dolgozni, akkor azt mondja, hogy utána pedig nem leszek képes tanulni.


De a lényeg, hogy minden gondolatomat hülyeségnek tartja, néha magával ellentétbe beszél össze-vissza. Édesapámtól már hallottam konkrétan, hogy lenézi amit tanultam, ami nagyon fájt nekem. Tanultam, mert már nem érdekel a téma, elvették tőle a kedvem.


És nem csak a tanulásról van szó, minden ami iránt egy pici lelkesedésem is volt, kiölték belőlem. Elég rossz velük a kapcsolatom, nem beszélgetek velük. Édesapámmal van, hogy napokig, vagy akár pár hétig egy szót sem váltok. Nem érdeklem őket. Barátaim, barátnőm sem volt soha, és azt gondolnám hogy lelkileg a családhoz bármikor fordulhatok, kapnék támogatást, de sosem kaptam, és még a számukra is közömbös vagyok.


Velem van a baj és csak egy szokásos hisztis fiatal vagyok, vagy jogos amire vágyom? Lehet tenni valamit? Én nagyon vágyom a szeretetükre, de nem tudom, hogyan érhetném el, hogy foglalkozzanak velem?


17/f



2014. márc. 17. 15:59
1 2
 1/17 anonim válasza:
95%

Szia!

Szerintem próbálj meg velük beszélni! Mond el nekik azt, amit ide leírtál; hogy miért akarsz Szegedre menni; hogy Te tényleg szeretnél elérni valamit az életben , és ehhez szükséged van a támogatásukra. Ha apukáddal semmiképpen nem megy a társalgás próbálkozz anyukáddal, hátha Ő meggyőzni apukád.

Sok szerencsét!

2014. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Édesanyám az, aki ellenezte szegedet, apa pedig azt mondta, hogy nem ér semmit a továbbtanulás... :c
2014. márc. 17. 16:10
 3/17 anonim válasza:
95%

Első vagyok.

Lehet, hogy most gonosz leszek, de nemsokára 18 éves vagy. Magyarázd el nekik, hogy Te ezt akarod és kész! Neked is lehetnek álmaid, és ha az az, hogy Szegeden tanulj tovább, akkor menj és tanulj tovább Szegeden.

Lehet, hogy furán fogalmaztam, de remélem érted a lényeget...:)

2014. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Én viszont rosszul fogalmaztam. Nem a továbbtanulás a lényeg, hanem az egész kapcsolatom a szüleimmel.
2014. márc. 17. 16:18
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Hát a Te korodba ez több összetevős.

Anyukád azért ellenzi a szegedi sulit, mert ahogy mondta nincs rá meg a megfelelő keret, nem tudja biztosítani az anyagiakat. Valamint értelmetlennek látja, hogy azt a szakot más városba végezd el, ami helyben is elvégezhető jóval kisebb költségért.


A másik, hogy a Te korodban, mármint gondolom 15 éves korod óta visszahúzódóbbá váltál mint minden kamasz, és valahogy benne ragadtatok ebbe a megszokásba, hogy nem igen beszélgettek.

Szerintem ha leülsz anyuddal, és elmondod neki hogy mit hogy érzel, akkor helyre tudod hozni a kapcsolatotokat.


Mindkettőtöknek nyitni kell.

2014. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nyilván az jön le az embernek hogy nem szeretnék a szüleid de sok kamasz érzi igy hogy minden,és mindenki ellene van.


Nyilván az lenne a legjobb ha te tuloznád el a dolgokat.


Elöször is szerintem valahogy probáljatok öszintén beszélni egymásal de tényleg öszintén.Mindenki mondja el kinek mi a baja stb.

És akkor probáljon mindenki egy kicsit meg változni.


Ha nem sikerül és mentetlen akkor sajnos ez van öregharcos de fel fejel.


De bármi is történjen te csak magadala és céljaidal foglalkoz és lépésröl lépésre halad.

2014. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Kedves első! A kérdező akarhatja Szegedet, ha egyszer nem tudják kifizetni a szülei... hidd el, nem te vagy az első, akinek le kell mondania az álmairól. Azt meg teljesen megértem, hogy nem támogatják, hogy előbb melózz és utána kezdj neki egy egyetemnek! Most vagy bent a tanulásban, ha ebből kizökkensz, rohadt nehéz lesz visszaszokni és egy egyetem azért nem piskóta, hogy csak úgy a kisujjadból kirázd... Hallgass szépen a szüleidre, nem akarnak ők neked rosszat. Az megint más kérdés, hogy a kommunikáció nem megfelelő köztetek, amiről a szülők is tehetnek valahol... de egyébként egyetértek a szülőkkel.
2014. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem váltam visszahúzódóvá, mindig ilyen volt a kapcsolatunk.
2014. márc. 17. 16:21
 9/17 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy nehéz lenne munka után. Viszont azért mert valami nehéz, még nem fogok 4 évet elpocsékolni azzal az életemből, amit nem élvezek.


Tényleg félre értettétek a kérdést, az én hibámból. Nem az iskolán van a hangsúly, hanem az egész kapcsolatommal a szüleimmel/családommal. Hogy ilyen hidegek velem, mások mint én. Teljesen az ellentéteim.

2014. márc. 17. 16:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem nagyjából ugyanaz, mint a hetesé, sőt engem szülőként kifejezetten dühítene, hogy, csak úgy hóbortból, te másik városban akarsz egyetemre járni. A szüleid meg persze fizessék ki, olyan alapon, hogy Szeged szép város? Nyilván azért akarsz máshol tanulni, mert eleged van a szüleidből, de nem kis költség ám másik városban tanulni. Kifizetheted te is magadnak, mondjuk a jó kis diákhitelből, amit utána évtizedekig fizethetsz vissza. Ha egyszer dolgozni kezdesz, nappali tagozatra biztos, hogy nem mész vissza, mert megszoksz egy teljesen más életformát.

Ha mindig ilyen volt a kapcsolatod a szüleiddel, akkor nem tudom, hogy most miben látod a lehetőséget, hogy változás legyen? Az én férjem sincs annyira jóban az anyjával, de már rájött, hogy ezen nem nagyon lehet változtatni, mivel 30 éve így vannak és a férjemnek 20 évesen is ez volt a véleménye, attól még szeretik egymást, csak mondjuk egy óránál tovább nem bírják egymást elviselni.

2014. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!