Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy utálom a hüle családom!...

Úgy utálom a hüle családom! Mit lehetne ezzel a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés

Most egy nagyon apró részletbe mennék csak bele kb. csepp a tengerbe,de naponta felidegesítenek a butaságaikkal.

Az egyik kedves családtagom az ÉN könyvtárjegyemmel kivett könyvet és b@.d.dszta visszavinni. Én hogy perkáljak most ki majd érte több tízezreket a tartozás miatt? Mit lehetne tenni? A telefonunkat is kikapcsoltak fel se tudom hívni őket. Ráadásul a könyvek sincsenek meg. Az én munkámból fogják majd levonni? :( Komolyan így kezdjem az életem? Ígyis hatalams adósságaik vannak,mert buták mint a segg. Képesek még rám is terhelni? mit kéne tennem? 18/L


2014. márc. 17. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Semmit. Kifizeted és leszarod. Legközelbb számolj ezzel, hogy megbízhatatlanok, ne hozd őket olyan helyzetbe ahol úgyis elbuknak :D
2014. márc. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a szüleiddel látogassátok meg ezt a kedves rokont és beszélgessetek el vele.
2014. márc. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez lesz, de ez már elképesztő hogy ilyenek miatt éhezek és még a jövőmet is fenyegeti a hülyeségük. Annyira buták és felelőtlenek,hogy ez számomra felfoghatatlan igaz én is hülye voltam. Nyugtassatok meg ugye egyetem mellett tudok valami saját lakást szerezni? úgy értem kolesz,albérlet bármi csak hagy menjek innen...
2014. márc. 17. 23:46
 4/11 Brian79 válasza:
...hosszú távon pedig gondolkodj el azon, hogy mielőbb önálló életet kezdj, különben az ilyen esetek újra és újra elő fognak jönni. Szeretheted őket, tarthatod velük a kapcsolatot, de semmilyen mértékben ne függj tőlük.
2014. márc. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az egyik szülőm is benne van a pakliban és ezekl összefognak ellenem majd ennyit mondanak: mit idegesítem őket amiko jaj mennyi bajuk van( anyátok pcsája..) és halalsszák tovább a dolgot.
2014. márc. 17. 23:47
 6/11 Brian79 válasza:

Nyugi, ha gázos a családi helyzeted (pénzügyileg), és még jól is tanulsz, akkor fogsz kolit kapni. Ha biztosra akarsz menni, légy HÖK-ös, kollégiumi bizottsági tag, azok mindig kapnak. :)

Az albérlet nem fog kijönni az ösztöndíjből, egyetem alatt ezzel ne számolj, de kezd el dolgozni utolsó évben - ha teheted - és mire lejár a koli, már lesz miből fizetned az albérleted.

Sok sikert!

2014. márc. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem fogom tudni igazolni a ,,hátrányos" helyzetem.Édesanyám félredugott apám is mással van,de papíron nem váltak el. SZóval olyan mintha 300 ezerből nevelnének 2 gyereket :/ Vagy ez nem gáz?
2014. márc. 18. 00:00
 8/11 Brian79 válasza:
Az csak annyit jelent, hogy szociális alapon nem fogsz kolit kapni. Kaphatsz viszont tanulmányi alapon (ehhez nyilván jól kell majd tanulnod), bár ez értelemszerűen csak másodévtől él, hiszen a kolit 1 évre adják, első éven pedig még nincs tanulmányi eredményed az előző évről. Ekkor is van azonban lehetőség arra, hogy a kevésbé támogatott (azaz drága) helyek egyikére kerülj be (ez 15-20e Ft volt pár éve Debrecenben), vagy többedmagaddal albérletbe menj, és elosszátok a költségeket. Minél többen laktok majd ott, annál olcsóbb és persze annál kényelmetlenebb lesz, de ha nem tetszik, úgyis csak 1 évig tart majd, és legalább jó társaságban vagy (remélhetőleg).
2014. márc. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen fogsz tudni találni helyet :) Szerintem tök jól álsz alapvetően a dologhoz. Látod, hogy milyenek ott a viszonyok és intézed a további életedet nem ott.


De azért annyit mondok, hogy ha másban is ilyenek, akkor azért tartsd rajtuk a szemed. Mert ha bajba sodorják magukat, akkor lehet majd neked kell később is kihúzni őket a csávbából :/

2014. márc. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legelőször hallgasd meg a Prosectura "tahó család" c. számát, mert nekik is ilyen problémájuk van :)
2014. márc. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!