Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdhetnék ezzel a helyzet...

Mit kezdhetnék ezzel a helyzettel? Idegileg már kikészültem.

Figyelt kérdés

Tegnap hatalmas vitám volt az anyámmal és a barátommal, egy kis semmiség miatt. Mondtam anyámnak hogy be kellene fizetni a nyelvvizsgára a pénzt mert szeretnék jelentkezni, júniusig meg kell hogy legyen vagy nem lesz diplomaosztó ünnepség (engem ez annyira nem izgat, inkább csak őket). Komplex nyelvvizsga, 27 ezer forint. Erre ő teljesen kikelt magából és elkezdett velem ordítani mert hogy fogom megcsinálni? Na most amit tudni kell rólam:

- óvodás korom óta tanulom az angolt

- általánosban szín 5-ös voltam belőle, gimiben 4-5-ös

- egyetemen volt kötelező angol félévem, ehhez még felvettem egy konkrét nyelvvizsgafelkészítő kurzust

- eddig 1x próbáltam meg az írásbeli vizsgát, 1% kellett volna hogy sikerüljön

és ezt úgy írtam meg hogy a vizsga előtt 1 héttel értesítettek az időpontról, ráadásul pont azon a héten volt a sárgulásom (ha esetleg valaki nem tudná ez a hét az ivásról, bulizásról, egyéb programokról szól hogy elbúcsúzzunk az egyetemi éveinktől), tanultam amennyit bírtam, még a vacsorára is vittem magammal a könyveket és tanultam.


Most lenne 4 hetem felkészülni, itthon vagyok, van anyagom, szerintem simán fel lehet ennyi idő alatt készülni. De ők csak veszekedtek velem hogy jaj nem fog sikerülni, pénzkidobás az egész. A legidegesítőbb az hogy legalább a barátomtól elvártam volna egy kis támogatást, ehelyett még jobban feltüzelte anyámat, mondom neki hogy fél pont kellett volna, akkor most miért ne sikerülne? "Hát igen fél pont, ez nem változtat azon a tényen hogy megbuktál."

Poén csak az hogy egyikőjüknek sincs se nyelvvizsgája, se egyetem közelébe nem szagoltak. Mondtam is nekik hogy megnézném hogy ők milyen eredménnyel zárnának, erre a barátom nagy flegmán odaszól "nekünk nincs szükségünk nyelvvizsgára"...


Már úgy bőgtem mint egy 4 éves, hogy hagyjanak már békén, menjenek ki a szobámból, de nem, csak támadtak tovább. Elegem van már, de már nagyon nagyon, hogy ők okoskodnak bele hogy hogy kéne tanulnom meg hogy mikor kéne vizsgáznom és végeznem a sulival, közben mindkettőnek van egy szakmunkása és kész. Meg mondja nekem anyám hogy miért nem csináltam meg eddig, hát na miért, talán azért mert r_hadt sok tanulnivalóm volt/van hogy már nem győztem mert nem BTK-ra mentem, hanem egy elég nehéz egyetemre. Erre meg azt mondja "jaj de amikor ő tanult érettségire akkor ő..." mondom ne hasonlítsd össze az érettségivel ezt az egészet, mert ég és föld a kettő. Mérgemben már megfogtam random egy tananyagot és az orra előtt lóbáltam hogy nézzen bele, olvassa el, aztán próbálja megtanulni, lássuk mire megy. Erre kitépte a kezemből, összegyűrte és leb_szta a földre, és azt mondja nekem hogy akkor minek akartam menni egyetemre ha nem bírom? Nevettem ezen egyet, mondom önerőből jutottam el idáig, ő engem sem tanulásilag, sem lelkileg nem segített, csak kritizált, de hát biztos azért jutottam el az államvizsgáig EGYEDÜL, mert a két szép szememért átengedtek a nagy szadis tanárok. De szerintem ő tényleg EL IS HISZI hogy nem azért jutottam el idáig mert tanultam látástól vakulásig. Mert jaj ő sose látja amikor tanulok, hát mondom talán azért mert akkor szoktam tanulni ha nincs itthon senki és végre nyugtom van, nem járkál fel-alá senki, nem bömbölteti a tuc-tuc zenét, meg egyébként is én már évek óta így tanulok, így nem zavar az sem hogy mások hallják hogy hangosan tanulom az anyagot. De nem hitt nekem "na persze, mindig akkor mikor nem vagyunk itthon", hát istenem... Ha nem tanulnék akkor nem tartanék itt, de ez nem esik le neki...


De ez nálunk örök vitatéma, komolyan nem lettem volna olyan kis buta hogy gimibe menjek, mentem volna egy szaksuliba és nem menne ez a cirkusz. Rettenetesen fáj, hogy anyám csak kritizálni tud. Volt egyszer hogy utaztunk a buszon, ő találkozott egy osztálytársával, a nő meg nagy büszkén meséli hogy "jaj az ő kisfia már az utolsó félévét csinálja, olyan büszke rá hogy meg tudta csinálni amit ő nem, meg hát ugye az egyetem nem sétagalopp". Nekem abban a félévemben 11(!!!) tantárgyból kellett levizsgáznom, 2 nem sikerült csak, mert akkor már nagyon le voltam merülve agyilag és nem sikerültek. Na erre anyám meg mondja hogy "jaj de jó neked, az én lányom meg most megbukott 2 tárgyból, nem tudom hogy fog így végezni", én meg csak néztem, a szám is tátva maradt de hang nem jött ki rajta, mert azzal küszködtem hogy ne sírjam el magam mindenki előtt.


Bár nem is értem mit várok, anyám úgy engedett el egyetemre, hogy úgy volt vele úgyis megbukok az első félévben.


Már egyszerűen nem tudom mit csináljak, beleőrülök ebbe, hogy semmi nem jó senkinek. De azért még meg akarja nekem mondani hogy mit hogy csináljak, közben se nyelvvizsgája, se diplomája nincsen.


Ti hogy éreznétek a helyemben? Mit tennétek? Így marad ez már örökre és törődjek ebbe bele?


u.i.: elnézést hogy ilyen hosszú lett, de ki kellett ezt írnom magamból, nem tudom számít-e valamit, de jó anyagi helyzetben vagyunk (legalábbis anyáék), hálás vagyok hogy fizetik a sulit, meg is beszéltem velük hogy ha végzek akkor visszafizetem nekik az utolsó forintig, hogy ne legyenek ebből később viták.


2014. febr. 28. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj, de csak úgy süt belőled a lenézés ... "még meg akarja nekem mondani hogy mit hogy csináljak, közben se nyelvvizsgája, se diplomája nincsen. "
2014. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:

Ez kb olyan minthogy én se kezdek el magyarázni egy agysebésznek hogy hogy meg mint csinálja meg a műtétet, ha én egyébként még 1 mondatot sem olvastam az agysebészetről.

Lehet hogy lenéző vagyok, igen, mert én is csak lenézést kaptam már a kezdetek óta.

2014. febr. 28. 12:42
 3/71 anonim ***** válasza:
66%

Ha ennyire lenézed a szüleidet meg a barátodat, akkor milyen alapon várod el, hogy fizessék neked a nyelvvizsgádat?

A barátodnak abban tökéletesen igaza van, hogy teljesen mindegy, hogy hány pont hiányzott, ha kevesebb volt, akkor megbuktál.

De ha kicsit is megeröltetted volna magad, akkor összespóroltad volna a pénzt, ez nem annyira sok, hogy nem lehetett volna megoldani.

Ha meg neked eleve mindegy a diplomaosztó, akkor mit erölködsz?

2014. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
75%

"Már úgy bőgtem mint egy 4 éves,"


Bocsi, de abból amit írtál, te nem úgy bőgtél, hanem úgy is viselkedtél. A környezeted általában a te viselkedésedre reagál.

Egy kicsit ilyen királylányos érzésem van veled kapcsolatba. Kis királylány kitalálta, hogy most azonnal, a csúnya gonosz anyja, meg az undok herceg nem értettek vele egyet.


Amúgy huszonévesen, hiszen ha diplomázol akkor annyinak kell lenned, mi a fenét teszel azért, hogy képes legyél önálló életre. Mutogatsz, hisztizel, ahelyett, hogy lenne 27 ezer forintod. Ja bocs biztos kellett a bulira, amikor egy hétig fetrengtél a saját h..sodba. No nem is mondok inkább semmit.


Hagyj fel a hisztivel, és fogadd el, hogy igazuk van. Nem ki kell fizetni, aztán majd lesz időm tanulni, hanem meg kell tanulni, és ha tudod ki kell fizetni. Ennyi.

A lenézésed, a tiszteletlenséged, a stílusod meg kritikán aluli. Gondolkodj el egy kicsit. Ne azon, hogy ők milyen emberek, hanem azon, hogy te milyen ember vagy.

2014. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg el vagy szállva a teljesítményedtől. Hidd el rajtad kívül még nagyon sokan lediplomáztak és sokan nem is csináltak belőle ekkora ügyet.

Én munka mellett tanultam, egyszer sem buktam meg és a nyelvvizsgám is elsőre sikerült, szintén munka mellett.

De soha nem mondanék ilyet senkire (nemhogy a szüleimre, vagy barátaimra) hogy se diplomájuk, se nyelvvizsgájuk . . .

Nem nézek le senkit, mert a diplomától nem lesz valaki feltétlenül okosabb vagy jobb ember. A kedvesség meg emberségesség pláne nem ezen múlik. Sokszor tapasztaltam, hogy egy 8 általános elvégző ember kedvesebben viselkedett velem, mint a több diplomás, doktori címes akárki.

Arra biztosan van valami ok, hogy pénzkidobásnak érzik a nyelvvizsgát, talán azért, mert az előzőnél te az ivást és a bulit választottad a felkészülés helyett. Semmi bajod nem lett volna, ha kihagyod sárgulást és inkább a nyelvvizsgára készülsz ezerrel.

2014. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
56%

Kezdetnek szakíts a barátoddal, sosem fogja megérteni mit jelent elvégezni egy egyetemet.

Ha lesz munkád akkor költözz el otthonról is.

2014. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
51%

Először is miért érdekel mit gondolnak rólad?Felnőtt ember akarsz lenni akkor viselkedj is úgy és csak a saját dolgoddal foglalkozz.

Másodszor nem nézel híradót?most hírdetik hogy mivel egyre több diák nem tud nyelvvizsgát letenni a pénzhiány miatt ezért az állam xy számú diáknak ingyen nyelvvizsgát ajánl fel, jelentkezz rá te is...

2014. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
74%
hát nem tudom...én egyszer jártam úgy hogy at elsőnél 1 pont hiányzott még második alkalommal 5 pont...nem garancia elsőre hogy sikerült...
2014. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
46%
Ne hisztizz, menj el egy hónapig hétvégente diákmunkára és meg lesz a pénz. Én szakközép utolsó évében is dolgoztam, magamat tartottam el és fizettem mindent, még se voltam soha ilyen nyavalygós mint te. Jobb lesz, ha gyorsan felnősz, mert különben nagyon sokat fogsz szívni.
2014. febr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

#3

"Ha ennyire lenézed a szüleidet meg a barátodat, akkor milyen alapon várod el, hogy fizessék neked a nyelvvizsgádat? "

Kezdetek kezdetétől fogva ők néztek/néznek le engem, mert ahelyett hogy egy gimis diplomával mennék a Tescoba pakolni és/vagy munka helyett menjek el családanyának, inkább azt mondtam hogy nem, hanem még tanulok és kihozom magamból a legtöbbet. Mint írtam, a szüleim úgy voltak vele "jó'van had menjen, úgyis megbukik az első félévben" csak nem így lett...

A diplomaosztó nekem tényleg mindegy, de nem akarom életem végéig hallgatni azt is hogy "jaj a Kis Enikőnek a lánya lediplomázott, ott van az egész család a fényképen, a gyerek tallárban, szépen felöltözve, virágokkal, nem úgy mint az én kölköm..." Mert tudom hogy ez menne, ismerem már őket.


#4

Távol álljon tőlem a királylányoskodás, valószínű hogy nem tartanék ott ahol, ha mindenre csak vártam volna a sült galambot. De most így vagy úgy de muszáj nyelvvizsgáznom, később még ennyi időm se lesz mint márciusban mert jön a diplomavédés, államvizsga, amiből azért nem egy kettest szeretnék összekaparni. Miért lenne nagyobb esély a sikerre ha most hogy van egy kis szabadidőm tanulok, mint majd akkor amikor majd teperni kell a védés meg a záróvizsga miatt is? Jobb lesz az valamitől?

Az, sőt, reggeltől estig hányásban tapicskoltam :) még jó egyébként hogy az egyetem állta, nekünk 0 forintunkba került a sárgulás.


"Hagyj fel a hisztivel, és fogadd el, hogy igazuk van. Nem ki kell fizetni, aztán majd lesz időm tanulni, hanem meg kell tanulni, és ha tudod ki kell fizetni. Ennyi. "

Miben is van igazuk? Hogy ez pénzkidobás, és inkább majd akkor nyelvvizsgázzon a gyerek amikor még ennél is kevesebb ideje lesz tanulni rá?


#5

Nem vagyok elszállva, csak jó lenne ha nem olyan emberek akarnák megmondani nekem hogy hogy intézzem az egyetemi dolgaim, akik egyébként nincsenek benne hogy hogy működik. Igen, én a szüleimmel ellentétben büszke vagyok magamra, mert ahhoz képest hogy elég rossz képességeim vannak a tanulás terén, ahhoz képest mégis megcsináltam egy nehezebb sulit. Ismerek embereket akik csak beülnek 1-1 órára, végighallgatják és mosolyognak hogy hát ez nem is nehéz, ezt megtanulom egy hét alatt, csak én nem tartozom ezek közé az emberek közé. Olyat is ismerek aki 7 éve csinál egy 3 éves képzést. Nem vagyunk egyformák, de én azért örülök hogy magamhoz képest időben végeztem és elég jól.

Az első félévem volt az ilyen bulizósabb, aztán rájöttem hogy ha bent akarok maradni akkor rá kell kapcsolni, neki kell ülni a tananyagnak. Így is tettem.


#7

3 éve nem nézek tévét :) de köszönöm, utána fogok nézni ennek a lehetőségnek.

Egyébként nem érdekelne mások véleménye, de gondolom ha az embernek a saját szülei mondanak ilyeneket amiket leírtam, azok az emberek akiknek örülni kéne hogy viszi valamire a kölkük, és nem pedig kritizálni és belerúgni.

2014. febr. 28. 13:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!