Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hagyjam, hogy...

Szerintetek hagyjam, hogy elmenjen anyukám?

Figyelt kérdés

Anyukám most tölti az 50. születésnapját, és fél éve elkezdte tervezni, hogy külföldön fog dolgozni. Itthon rosszabbnál rosszabb munkái vannak, volt, hogy ki sem fizették, most úgy tűnik, hogy az ismerősei által taposott útra léphet, és egy megbízható helyre ki tud utazni Németországba dolgozni. Hát a munka nem egy leányálom, de 4-5x többet keresne, mint itthon, sokat tudna félretenni még úgy is, hogy ott is élni kell valamiből.


A gond, hogy nekem apum is kint dolgozott évekig, és pont 50 éves volt, amikor Németországban meghalt, ettől olyan gyomorgörcsöm van, hogy az hihetetlen, egy rémálom volt az egész, sohatöbbet nem akartam hallani az ország nevét se, nemhogy még anyum is kimenjen dolgozni, és ettől most nem igazán látok tisztán.


Én már 23 vagyok, tehát elvagyok egyedül, de félek, hogy nem gondol bele, hogy ott fog rájönni, hogy ezt nem szeretné, vagy honvágya lesz, vagy neadjisten valamilyen egészségügyi problémája, és ő csak a pénzt látja, semmi mást.


Ti mit gondoltok? Hagyjam, hogy 50 évesen belevágjon ebbe? Már több ismerősével felvettem a kapcsolatot telefonon, hogy fizetnek-e rendesen, hol laknak, hogy vásárolnak, hogy járnak haza, és eddig tényleg nem találok hibát benne, leszámítva, hogy 2 hazautazás között elég nagy idő telik el..


Anyagilag sokat lendítene rajtunk (több hitelt is törleszteni kell), de mégis idegenkedem ettől. Nyelvet nem beszél, de elvileg magyarokkal lenne körülvéve. Én nagyon aggódom. :(


2014. márc. 21. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt anyukád felnött ember, neked nem kellene (és nem is szabad) beleszólni.

Másrészt attól hogy apukád ott halt meg, semmi esélye, hoga yanukáddal is történik valami.

Ugyanis rengeteg ember megy Németországban dolgozni, de a legtöbbnek semmi baja sem lesz.

Az orvosi ellátás ott kategóriákkal jobb, mint Magyarországon, ott ismeretlen a alapénz (Az orvost halálosan megsértené, ha valaki adni akarna neki)

Annyira nem nehéz beilleszkedni, a honvágy meg a legtöbb embernél egyzerüen kimarad.

Az egyetlen problémát abban látom, hogy nem beszéli a nyelvet, de ha van a környezetében, aki ki tudja segíteni, akkor lesz ideje megtanulni.


A helyedben nem szólnék bele, és föként nem próbálnám akadályozni.


Mellékesen 23 évesen neked is önállósodni kellene, az, hogy anyukád nincs midnig veled, természetes.

2014. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Már bocsánat, de ezt anyukád fogja eldönteni, nem te. Nem is értem a kérdést, hogy "hagyjad-e".
2014. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazából csak egy kis megnyugtatásra vágytam. A "hagyjam-e" pedig arra irányult, hogy megpróbáljam-e lebeszélni.
2014. márc. 21. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Az anyukám 56 éves 2 éve döntött Anglia mellett.Jól.boldogul,nem.lesz baj.Esetleg amikor ő nem tud haza utazni te is kimehetsz.Cannak olcsó fapados jegyek.Igy nem hianyzik majd neked annyira
2014. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nahát, ennek most örülök :) Ezek szerint akkor nincs egyedül azzal, hogy 50 körül határozza el a kiutazást.
2014. márc. 21. 20:16
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem az ismerettségi körömben 3 olyan nö van, aki 55 éven felül vállalt munkát külföldön. az egyik angliába ment, a másik izraelbe, a harmadik meg ausztriába. egyik sem bánta meg. :)

szoval hagyd csak. :)

2014. márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, teljesen megnyugtattatok! :)
2014. márc. 21. 22:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyukádat 50 évesen csak te látod öregnek. Csak szólok, még fiatal! Hajrá, én szurkolok neki!
2014. márc. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Bár most kaptam egy ilyen kedves nyugtalanító mailt:


,,Szia! Nyelv nèlkül nem nyerö külföldön, kihasznàljàk, becsapjàk esetleg, minden benne van a "pakliban"! Minden jòt!"

2014. márc. 22. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!