Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lány elköltözik otthonról...

Ha a lány elköltözik otthonról, minden holmiját ott kell hagynia (? )

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek arról a felfogásról, ha a lány (20+) elköltözik otthonról, mert mondjuk a barátjával szeretne élni, vagy más városban, vagy albérletben, vagy barátokkal (az indok mindegy), a holmijait otthon kell hagynia. A ruháktól kezdve a könyveken át a telefonjáig. A ruhában amit visel, elmehet, de eg yhét múlva várják vissza postán keresztül.

Az ok: Azok, amikre nem maga kereste meg a rávalót (legyen szó akár olyan ajándékról, amit nem is a szülőktől kapott), nem őt, hanem a családot, pontosabban a családf˝t illeti meg.


Csak szerintem abszurd ez a gondolkodásmód?


(apukám vallja és hangoztatja ezt az elvet)


2014. márc. 22. 15:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Ez eleve hülyeség, ami valakié, az az övé.


Ha meg elköltözöl és leviszed a cuccaidat, akkor mit tud csinálni? Mert elárulom, hogy semmit.

2014. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
hát bocs, de apád egy barom.
2014. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
apád (elme)beteg. Tán ő akarja hordani a tangádat, vagy minek neki a ruháid? Vaskalapos őstulok.
2014. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

Abszurd...

Egyrészt ezek személyes tárgyak( még ha bírósági ügy lenen belőle is a tieid lennének, agy a teefonod is, vagy ha kaptá laptopot..stb, emrt ezek személyesek)


Nekem a szüleim konkrétan még adtak pluszban dolgokat (új edény, serpenyő, kávéfőző..stb) nemhogy ott kellett hagynom (bár nekem addigra otthon csak azok a holmijaim voltak, amik maradtak is, mert koliból költöztünk össze)

2014. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Na ilyennel még nem találkoztam. De most komolyan mit akarnak a ruháiddal?
2014. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Felnőtt gyerekem van, de ilyenről még én sem hallottam.

Ha mást nem legalább a személyes dolgaidat elvihetnéd magaddal.

Az én fiam (21) még nem költözött el a szülői háztól, de tervében van. Én a helyzettől függően ha kell még bútort is veszek neki, meg mindent, hogy semmiben ne legyen hiánya. A ruháival meg amúgy sem tudnék mit kezdeni..

2014. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%
Fú! Szerintem ez oltári baromság. Milyen jogon illeti meg jobban mondjuk a te nadrágot az unokatesódat mint téged? Ezt nem értem. Valóban abszurd. Nálunk annyit kértek a szüleim, hogy a bútoromat, ágyamat hagyjam otthon, hogyha hazalátogatok, akkor legyen hol aludnom, de bármi mást elhozhattam, még a csillárt is leszerelte apukám, mert egyedi és szerettem volna, ha az a mi lakásunkban lesz. Nyugodtan mutasd meg apukádnak az itt kapott válaszokat, hátha a fejéhez kap egy kicsit.
2014. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%

7-es válaszoló vagyok. Még ami eszembe jutott, hogy én is kaptam rengeteg mindent pluszba a szüleimtől, egyfajta stafírungot (konyhai eszközök, törülközők, terítők, függönyök stb), mert ők azt vallották mindig is, hogyha tudnak, akkor támogatnak.

És még egy kérdés: Ha fiú költözik el otthonról, annak is hátra kell hagynia mindent vagy ez a szabály csak a lányokra vonatkozik?

2014. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%

Hat apukad el fogja erni, hogy Te az eletben ne nyisd ra az ajtot...

Ez egy beteg felfogas...


Kerdezd meg legkozelebb, hogy O bujik majd a tangaidba es a melltartodba?

A maradek tampont hova fogja dugni?

En sogortol anno 16 evesen kaptam egy vibratort szulinapomra poenbol... Hat meglepne, ha apam jogot formalnaa ra :D

2014. márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
Fehérneműt is? Azzal mit tud kezdeni? Használt fehérneműt még kajak tisztán sem tud továbbadni.
2014. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!