Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan akadályozzuk meg alsós...

Hogyan akadályozzuk meg alsós gyerekünk tanulmányi eredményének romlását?

Figyelt kérdés
Nagyobbik fiam harmadikos, eddig kitűnő volt, de most már másodjára hozott haza 3-ast matekből, elflegmázza a feladatokat, nem csinálja végig. Nagyon nem szeretném, ha leromlana a tanulmányi eredménye és felsőre beskatulyáznák közepes tanulónak, még a végén nem veszik fel gimnáziumba. Legyek kemény/szigorú, vagy várjam meg, míg magától rájön, hogy nem jó irányba halad?

2014. márc. 24. 13:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Timike 3. osztályos gyerekröl van szo....

le kell ülni a gyerek mellé és megkérdezni mi az, amit nem ért... ennyi. 2 db 3as miatt még nem kell szakemberhez fordulni...és ugyancsak nem kell nagy következtetéseket levonni..

2014. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem fog rájnni magától, neked kell tenned valamit, gyakorold vele a matekot, vagy korrepetálást beszéld meg a tanárnővel, ha az alapokat nem tudja, akkor később már szinte lehetetlen bepótolni és le fog maradni a nehezebb anyagoknál.
2014. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Most rosszindulat nélkül, lehet, hogy szimplán buta a gyerek.
2014. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

Mi van gyökerek, nem tudtok olvasni?

Biztos ti akartok tanulásról kioltatni?

"matekből, elflegmázza a feladatokat, nem csinálja végig"

Ez nem azt mutatja, hogy nem érti, hanem, hogy leszarja, mert az menõ.

2014. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
32%

Én 19 vagyok, nálam ez a "folyamat" 5. osztályban indult el :)

Dettó ugyan így voltam én is :)))

Ez szerintem a kamaszodás korszaka, mikor semmi sem fontosabb a saját dolgunknál.

Legalábbis így látom.

Magamból kiindulva, ha kemény vagy, és szigorú, annál inkább durcázni fog, és annál inkább az ellentettjét fogja csinálni.

Anya nálam zsebpénzzel oldotta meg a dolgot :D

2014. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 klopusz ***** válasza:
47%

Szia!


Az én fiam is harmadikos, a magatartásán kívül neki is ötöse volt eddig mindenből. Az elmúlt egy hónapban nyelvtanból és környezetből hozott haza rossz jegyeket és én sem repesek a boldogságtól.

A csemetém - saját bevallása szerint - három éve utálja az iskolát (az épületet, a tanárait, az osztálytársai nagy részét, mindent). Most fogom elvinni a nevelési tanácsadóba, mert elkeserít, hogy ennyire nincs kedve reggelenként elindulni.

Nem szoktam tanulni vele, mert tudom, hogy tudja az anyagot, de azt is tudom, hogy megnyugtatja, ha mellette (vele egy helyiségben) vagyok, amíg ő leckét ír.

2014. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%
Olyan, mintha a gyerek kamaszodna. Lehet, korán érő típus.
2014. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Miért, ki vagy te Timike, hogy neked nem lehet ellentmondani?

Ha valamilyen tanár, akkor már értem, miért ilyen vacak a mai oktatás színvonala...

Makacsul ragaszkodsz egyetlen egy elmélethez, holott talán az a legkevésbé valószínű, hogy egy harmadikosnál "menőzés" álljon a háttérben!


Simán lehet olyan banális oka is viselkedésének, hogy például: romlott a szeme az utóbbi időben és ezért esik nehezére a koncentrálás, ezért csapja össze a feladatokat.


EZER MEG EGY OKA lehet a dolognak! Ki kell deríteni, nem pedig rögtön leírni a gyereket!

2014. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A dolog hátterében több ok állhat, íme néhány:

-Kiskamasz korba lépett, ebben a korban már kezdenek fontosabbá válni a kortárskapcsolatok, és háttérbe szorul a tanulás. Úgymond "menő" rosszul tanulni, beszerezni néhány kevésbé fényes osztályzatot.

-Nehezedik a tananyag (lényegesen) 3. osztályban! Ami eddig ment különösebb időráfordítás nélkül, amellé most már oda kell ülni, plusz időt szánni rá, ez szokatlan lehet neki.

-Ha eddig kitűnő volt, hozzászokott, hogy minden simán megy neki, nem kell pluszban készülni másnapra,ez most megváltozik a nehezebb tananyag miatt.

-Kiválthatja egy konfliktus is a pedagógussal vagy kortársaival, amely miatt szorong.

-Szintén kiváltó ok lehet egy kudarcélmény, ami megváltoztatja a tantárgyhoz való hozzáállását.

-Ha változás következik be a család életében, az kihathat a gyerekek teljesítményére. (Lehet ez egy olyan apróság, amire mi, felnőttek, akár nem is gondolunk!)

Érdemes lenne tudni a dolgok hátterét, illetve a tanulási szokásait.Semmiképpen nem kell szakemberhez vagy nevelési tanácsadóhoz fordulni, amíg a helyzet nem állandósul. Egy jó tanács: minden nap üljetek le a gyerekek mellé tanulni! Higgyétek el, később meghálálja magát!


Egy tanító néni

2014. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én tudom, én tudom! Timike_01 a Hoffmann Rózsa!
2014. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!