Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ellenséges vagyok az anyámmal...

Ellenséges vagyok az anyámmal szerintetek?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak még kiskoromban. (Én 7, tesóm 6 éves voltunk). Apánknál maradtunk, ő látogatott, elmentünk ide oda, ez tény. 10 voltam mikor kiköltözött Franciaországba a barátjával. Onnantól évi egyszer találkoztunk, telefon cset mikor hogy (hetente, havonta, köztes gyakorisággal). Most 15 vagyok. Januárban költözött haza. Nekem (tesómnak) elég ez a gyakoriság telefonból, persze találkozhatunk havonta pár órára, vagy néha ott lehetünk. De ennyi. Lehet nem szép, de van családunk, mostohaanyánk, mostohatesónk. Szeretjük persze anyánkat, de nem úgy ahogy kellne, ezt belátom. Mostohaanyámat sem hiszem, hogy úgy szeretem ahogy egy igazi anyát (vagy apámat) mégis jobban, mint anyámat. Ez van

Anyám kicsit be van sértődve ezen. Azt mondja szeretné, ha szorosabb lenne a viszonyunk. Értem én, de nem érzek rá késztetést, vagy hogy mondjam. Nekem így jó. Tesómnak is, beszéltünk róla. Szerintetek is baj hogy így gondolkodunk. Én már nem tudom. Azért írtam le, hogyan nöttünk fel, hogy értsétek hogy miért van ez így



2014. márc. 26. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem ellenségesség, szimplán nem volt része az életednek 8 évig, mikoris elkezdesz felnőni, nem "számíthattál rá" úgymond élőben, csak a mostaanyukádra vagy apádra, innentől nincs miről beszélni. Olyan viszonyban vagytok, mintha csak egy távolabbi rokon lenne. Akkor meg mégis hogyan kötődj hozzá?
2014. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek! Örüljön,hogy havi rendszerességgel látni akarjátok!!!
2014. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem akarnék szorosabb kapcsolatot az "anyámmal", aki gyerekként lepasszolt, majd kiköltözött az országból, hogy azt a kevés együtt töltött időt is lerövidítse.
2014. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az érzéseid teljes mértékeben megérthetőek. Anyád annak idején, amikor szükség lett volna rá, lepasszolt titeket, most azonban, amikor felnőttetek, és ő pedig öregszik, valószínűleg egyedül is van, és fél a közeledő öregkor és a halál miatt, most akarna a nyakatokra mászni?


Anyádnak semmi joga megsértődni, azért, mert te nem akarsz vele szorosabb kapcsolatot ápolni. Ha valakinek, akkor neked van jogod haragudni rá, mert nem volt jó anya és belegázolt az önzésével a gyerekkorodba, nagyon mély lelki sebeket okozva. Jó volna, ha végre belátná, de sajna az önző emberek sajátsága éppen az, hogy nem hajlandóak a hibáikat és a bűneiket elismerni és belátni, hogy mely tettükkel kiben mit okoztak.


Ne foglalkozz vele. Sirtasd meg magadban azt a kisgyerekt, akit az önző anyja elhagyott, és éld a saját életedet. Ha anyád annak idején törődött volna veled, és jó anya lett volna, akkor most bizonyára jobban szeretnéd. Nem a te hibád.

2014. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!