Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem megváltozott mióta...

A férjem megváltozott mióta megszületett a kislányunk. Az első hónap úgy telt mint ahogy megálmodtam. Most meg az ellentetje. Minnél többet van távol és alig foglalkozik vele. Miért? Másnál is volt ilyen? Hogyan alakult tovább?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 11:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%

Egy nő elsősorban nő és feleség. Csak ezután anya.

Előbb esküdtél örök hűséget (akár csak szóban is, nem hivatalosan) a párodnak, mint megszülted a gyereket.

Ezt kellene megjegyeznie minden nőnek.

A gyerek csak "nyúlványa" a kettőtök kapcsolatának és nem életed szerelme.

Foglalkozz a férjeddel. Csatold le néha magadról a gyereket. Ne tedd be a hitvesi ágyba. Ne csak a gyerekről beszélj vele. Érezze, hogy nő vagy és nem csak egy szoptató-pelenkacserélőgép.

2014. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Kiegészítem még a 11.et.

Vedd be őt is a babázásba. Engedd, hogy ő ringassa, altassa, játszon vele, foglalkozzon vele. Hagyd őket kettesben.

2014. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12%

Most miért gáz, ha valaki nem tud mit kezdeni egy babával, aki tényleg nem csinál semmit?


Egyébként imádom ezt az elmésnek hitt visszavágást: te is szarógép voltál. Bizony, b+, most aztán rohadt nagyot mondtál. Az, hogy mind szarógépként kezdjük, tény, de nem magyarázat vagy indok semmire.

2014. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

Jol leoltottatok szegeny 4-es valaszolot, pedig szerintem is igaza van. Az apukak tobbsege nem nagyon tud mit kezdeni egy kisbabaval, csak akkor, ha mar lehet vele jatszani, beszelgetni, focizni stb. 1-2 honapos babat meg meg az se mindegy, hogy fogod meg, mert "torekeny" :)

Nekem ket fiam van, es az elso gyerek utan ugyanez volt a szitu, mint a kerdezonel. Mintha a ferjem esett volna at a szules utani depresszion. Egyre tobbet dolgozott, kb csak aludni jart haza, ha otthon volt, akkor se lehetett hozza szolni, mert faradt volt, kedvetlen stb. A gyerekkel nem foglalkozott, hiaba probaltam bevonni. Amugy tervezett baba volt, huszoneveink vege fele es 8 eves kapcsolatban. Es igen, vele is foglalkoztam, szexualisan is (persze nem annyit, mint elotte, de egy ujszulott mellett nem is realis elvaras).

A vege az lett, hogy fel ev utan annyira megromlott a kapcsolatunk, hogy el akartam hagyni, majdnem elvaltunk - akkor kapott csak eszbe es onnantol nagyon igyekezett. Szerencsere helyrehoztuk a hazassagunkat, de nem volt egyszeru.

A masodik gyereknel mar nem volt gond, o is belerazodott addigra az apuka szerepbe.

Tudom, nem nagy segitseg, amit irtam, de legalabb tudod, hogy nem egyedi eset.

2014. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság, nálunk az első pillanattól kezdve foglalkozott a gyerekkel, elég nyűgös volt, nehezen aludt, de akkor ha hazaért munkából, akkor hintáztatta, meg a mellkasán altatta, meg ilyenek.


Vele kell megbeszéljék kérdező, hogy miért ilyen.

2014. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
94%

# 11-esnek teljesen igaza van. Annyi keigészítéssel, hogy ebben a férfinak is partnernek kell lennie.

Egyébként meg ostobaság, hogy egy férfi nem tud mit kezdeni egy babával. Ha nem tud, akkor minek vállalt gyereket? Ugyanannyira szüksége van az apjára mint az anyjára.

A mi családunkban is elsősorban nő vagyok, másodsorban feleség. A férjemet választottam, hozzá mentem feleségül. A gyerek egy döntés volt. Fontos, de első a férjem, ahogy neki is én vagyok az első. A gyereknevelésben maximálisan részt vett, mivel ő is ugyanannyira akarta a gyereket mint én. Egy évig ő is itthon volt vele gyesen. Imádták ezt az időt egymással.

Aki szerint egy babával nem tud mit kezdeni egy férfi, az nem is tudom minek és kinek szült egyáltalán.

2014. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a második gyerek születésekor volt ez. Én mondjuk szerettem volna nem csak egy pelenkázó-szoptató-takarítógép lenni, ha talán a közösen vállalt gyerekeket közösen látjuk el, akkor nem lettem volna mosott sz....r.

Még azt se mondhatom, hogy cserébe eltartotta a családot, mert még a GYED-em is több volt, mint a fizetése, amikor meg visszamentem dolgozni, akkor 2,5-szeresét kerestem annak amit ő, az ő munkája sokkal lazább volt, ennek ellenére elvárta, hogy én végezzem a házi munkát és a gyereknevelést. Ha segítség kellett, akkor anyukámat kellett hívni, mert tőle nem kaptam.

Viszont megkapta a várt szabadságot, pár évvel később elváltunk, na akkor meg az nem tetszett neki.


Egy korábbi hozzászóláshoz: Na igen, sok nő utána megreked a bababüfis pólóban kialvatlan szemekkel, de ha az apuka talán levenne egy kis terhet a válláról, akkor anyukának is lenne ideje arra, hogy nyugiban lezuhanyozzon, hajat mosson és rendes ruhát vegyen fel. Manapság sok apuka elvárja, hogy ha hazamegy, akkor legyen csend, ne zavarják a gyerekek,legyen rend és tisztaság, anyuka meg lejtsen csábtáncot és szolgálja fel a vacsorát, meg amúgy is nézzen ki úgy, mint a szexistennő. Ezt akkor is elvárják, ha az anya időközben visszamegy dolgozni.


Aki meg azt írta, hogy a nő előbb nő és feleség mint anya: ja, csak ha a csecsemő sz..ros pelenkában éhesen üvölt, akkor anyuci nem ülhet hajcsavarókkal a hajában csipkés kombinéban a körmeit lakkozgatva, mert apucinak az tetszik.

2014. ápr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nincs más hátra,mint leültetni apukát megbeszélni,miért távolodott el tőletek ennyire.Ez nem normális viselekdés a részéről,akármi is váltja ki belőle.Hiszen ha már a gyereket vállalta,akkor nyilván a következményeket is számba vette.Az önző,felelőtlen viselkedésre egy apa részéről nincs kifogás.
2014. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A baba 3 hónapos. Nagyon akartuk mind a ketten. Nagy a szerelem is közöttünk. Velem minden rendben.
2014. ápr. 6. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!