Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg? Miért akar...

Hogy győzzem meg? Miért akar hazavinni érettségi előtt? Apa tesója miatt csinálja?

Figyelt kérdés

14 éves koromban vidékről Pestre költöztem apa húgához, aki akkor jött haza Franciaországból.

Azért, mert ide jelentkeztem gimibe és kolis nem akartam lenni, reggelente 250 km-t nem tudtam volna utazni.

A nagynénémmel nagyon jól kijövünk, fiatal, bulizós, olyan, mint az egyik legjobb barátnőm.

Most vagyok 11.-es és anya közölte, hogy jövőre már nem ide fogok járni. Mikor kérdeztem, hogy mégis miért, azt mondta, hogy mert senki nem figyel rám, azt csinálok, amit akarok, jobb lesz nekem otthon.

3 évig nem zavarta az, hogy önálló vagyok, most, hogy válnak apával, azonnal haza akar vinni... Értelmetlenebbnél értelmetlenebb indokokat hoz fel, nem érti, hogy érettségi előtt nem akarok iskolát váltani, ráadásul ide köt szinte minden.


A nagynéném azt mondja, hogy szerinte azért csinálja, mert válnak apával és nem akarja, hogy az ő családjának a közelében legyek.


2014. ápr. 8. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs testvéred, lehet, hogy fél, hogy egyedül marad, fél a magánytól. Nem tudom, eddig milyen sűrűn jártál haza, de lehet, hogy mostanában egy kicsit többet kellene, persze biztosítsd őt is arról, hogy sűrűbben jársz haza, csinálsz vele is közös programokat, és próbáld meg vele megértetni, hogy neked ott nagyon jó helyed van. Ha meg tényleg féltékeny és semmivel sem tudod meggyőzni, akkor válásnál úgyis eldöntheted, kinél maradsz, gondolom apádat nem zavarja, hogy ott vagy.
2014. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg miért egyértelmű, hogy anyukát választanád váláskor. Ugyanis 17 évesen már bőven a te döntésed.
2014. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az iskola választás 14-18 éves korig a szülő és a gyermek közös joga. (14 év alatt szülő beírathat kérdés nélkül, 18 felett átmehetsz te bárhova szülő nélkül.)

Ha át akar íratni, jogilag mindenképpen kell hozzá a beleegyezésed. Én nem hagynám magam. Megmondanám neki, hogy anya, ez az én életem, 1. jogod sincs innen kivenni engem 2. elronthatod az egész későbbi életemet, ha most egy másik iskolába átviszel és nem vesznek fel arra az egyetemre ahova szeretnék menni.

Ha tényleg fontos neked az a hely ahova jársz, akkor harcolj érte :)

Hajrá ;)

2014. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem féltékeny a nagynénédre,hiszen ő gondolom fiatalabb,jobban kijössz vele,nála laksz,vele csinálsz olyan dolgokat,amit vele nem,hiszen gondolom,gyakorlatilag a nagynénéd nevel,nem anyád.Meg hát ugye apád családja,nyilván szúrja a szemét,meg fél,hogy egyedül marad.Szerintem érettségi előtt ne hagyd,hogy elrángasson,áll a sarkadra.!
2014. ápr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akar egyedül maradni. Elég gyermeki ez a részéről, főleg az érettségid előtt. Hát, önző. na. Érzelmileg viharos időszak a válás, ennek ellenére nem téged kellene felhasználnia a nagy nehézségben. Ilyekor megszűnnek látezni az empátia és józan ész, félelem és túlélőüzemmód az, ami van, te nem számítasz, csak ő maga. Beszéld meg ezt vele, hogy többet törődsz vele és hagyod, hogy törődjön veled, beszélgessetek Skype-on, telefonon többet, de ne szakítson ki csak emiatt a megszokott környezetedből, ezt ő is beláthatja igazán (súlykold belé, hogy bizony ő belátja ezt).
2014. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!