Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érdekli a szüleimet,...

Miért érdekli a szüleimet, hogy mennyit keresek?

Figyelt kérdés

Tönkrement a párkapcsolatom, a szüleimhez kellett költözzek. Kérdezték mennyit keresek, mert hogy a fizetésemtől függ, hogy mennyit fizessek nekik. Mondtam, hogy egyezzünk ki havi 50 E ft-ba.

Tegnap megkaptam a fizetésem, este már kérdezték mennyit kaptam, és miért nem lehet, hogy a fizetésem bizonyos %-át adom le, nem pedig egy fix összeget.


2014. ápr. 8. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
mert szeretnék, hogy többet fizess. Kérdezd, meg, hogy mekkora összegre gondoltak? Mármint százalékosan :D kíváncsi vagyok, mit mondanak!
2014. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tudják, hogy a minimálbérnél többet keresek. Egyébként a rezsi költség szerintem nincs havonta 75E ft (mert én ennek az 1/3- fizetem 25 E-t), és a kajára megy a másik 25 E.

A maradékból bérletet és ruhát veszek (ha szükséges), és ami marad azt félreteszem.

2014. ápr. 8. 13:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jo fej szüleid vannak...... Inkabb mennék ezzel a hozzáállással albérletbe....
2014. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
kissé negatív hozzáállás lehet kevesebbet akarnak fizettetni vele....erre nm gondolnak?
2014. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tervben van az albérlet, de még nem találtam meg a megfelelőt.
2014. ápr. 8. 13:32
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

én is pont arra gondoltam, amit a 4. irt..én éppen azért kérdezném a gyerekemet, hogy ne érezze igazságtalanságnak a fix összeget, x%-ot odaadja, az ugy korrektebb szerintem.. mellesleg, ha a gyerekem visszaköltözne hozzánk, engem is érdekelne, hogy mennyit keres, tud e félre tenni, mik a tervei, hogyan juthatna elörébb, vagy mi miben tudunk neki segiteni, megkönnyiteni a helyzetét.

nem azért "faggatnám", hogy többet -huzzunk le a gyerekünkröl..

nálunk nem volt sohasem tabu a pénz.

2014. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha szülő lennék, kiszámolnám egy hónapra a rezsit, meg a kaját is 1 főre. És mondanám a gyerekemnek, hogy X ezer ft jött ki, fizessen belőle amennyit tud.
2014. ápr. 8. 13:49
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézd, nem mindegy, hogy havi 90 ezerből fizetsz 50 ezret, vagy keresel havi 300 ezret, és abból.

Előbbi esetben igencsak megterhelő, utóbbi esetben szinte alig érzed, viszont a szüleidnek nagy segítség lehet.

Attól is függ, szüleid hogy állnak anyagilag.

2014. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
én azt gondolom, hogy ha 300 ezret is keres, akkor sem feltétlenül kell többet fizetni. 50.000 igen csak fedezi a rezsi jó részét + kaja pénz is. Örülnének neki, hogy ennyit belead. Szerintem.
2014. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szüleim nyugdíjasok, majdnem 200 E ft a nyugdijuk összesen.
2014. ápr. 8. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!