Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a különbség a két nemzetisé...

Mi a különbség a két nemzetiség között?

Figyelt kérdés

Az egész családom magyar, nagy magyar párti mindenki. Ki is volt jelentve már a családban hogy én és unokatestvérem nehogy más nemzetiségű fiút vigyünk haza (most ez csak egy konkrétra értetődik, amit nem neveznék meg-nem vagyok rasszista), mert akkor bajok lesznek, s lagzit biztos nem csinálnak-mondta ezt keresztanyám, aki a lányát (az én unokatesómat) olyan nyelvű suliba adta amilyennél párt nem akar... Ez így nem fura?

Aztán ott a másik : könyörgöm, én 19, uncsim 16. Hova gondolkoznak már házasságon? Jó hogy nem mondják meg hogy hívják majd a jövendőbeli unokákat... Meg maga az a bajom az egész filozófiájukkal, hogy nehogy olyan nemzetiségű legyen... Én most Dániába készülök egyetemre, de ha onnan szerzek magamnak egy angol vagy dán fiút, az sem baj. Szal nem baj ha azzal sem tudnak egy mukkot sem kommunikálni, de az óriási baj ha azzal a nemzetiségűvel (amit nem mondtam ki) tudnának (mert azt a nyelvet még tudják is). Jó hogy féltés, meg tanácsadás, de ez még annak sem mondható mert ez egy konkrét kijelentés. Ez olyan dolog hogy "az lesz amit én mondok"-mint szülő.

nem tudom, én már érzem annyira érettnek magamat hogy meg tudok érteni dolgokat, ha én majd odakerülök hogy szülő leszek oké hogy vigyázok arra it fog a gyermekem csinálni, de ha ő azzal boldog akivel, akkor hadd legyen. Most mi értelme annak hogy csak azért lesz valakid, majd mész hozzá feleségül meg lesz tőle gyereked mert a családnak megfelel? Mert ha nem, akkor képesek kitagadni.

Szóval miért különb az általam nem megnevezett nemzetiség mint pl egy angol?



2014. ápr. 13. 13:21
1 2
 1/11 narancs-virág válasza:
96%
Az ok az lehet, hogy angolt, dánt, stb nem ismernek, azokról nincs semmiféle elképzelésük, az általad meg nem nevezett néppel meg napi kapcsolatban vannak és róluk negativ képük van a tapasztalat alapján.
2014. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ez sajnos ismerös. Engem apam azert tagadott ki, mert külföldi a ferjem.
2014. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Az nem rasszizmus ha valakit a nemzetisegevel illetsz. Fogalmam sincs h mirol beszelsz egyebkent. Ha a szuleid nem akarjak h kinai pasid legyen akkor mi van? Eleg sok ferfi van, eleg nehez volna veletlenul pont egy olyanba beleszeretni akit a szuleid elleneznek. Szoval nem ertem mi a problema.
2014. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

[link]

ezért. Például szent karácsony napján mi sem arra mentünk haza,nhogy két angol próbálja feltörni a teraszunk ajtaját... vicces, mert apa és kamaszfia voltak, az idősebb épp adta át a tudományát, hát nem védenivalóak..?

2014. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretném megnevezni a nemzetiséget, pont az első hozzászóló véleménye miatt. Én is tudom mi mivel jár, azért igyekszem én is olyan párt találni (a jelenben és a jövőben egyaránt) akivel a kultúra mégsem ég és Föld, lehet együtt élni békében.

Nálunk a családban (kivételesen) van egy közeli rokon akinek a férje német. Az pl rendben van.

Mert jó hogy egy bizonyos népről rossz véleménnyel vagy mert "benne élsz", látod a szokásait, de általánosítani nem szabad. Én is találkoztam már kedves magyarral és bunkó magyarral. Most akkor ebből mi jön le? Hogy bunkók a magyarok vagy kedvesek?

Ugyanez van az angolokkal vagy más emberekkel. Máshol nem élnek rossz emberek?

2014. ápr. 13. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Meg mindig nem tudom mirol beszelsz. De ha a ciganyokra gondolsz, akkor nem ertem mit problemazol. Egy ertelmes ember sem all ossze egy cigannyal. Es azt mondod h mindenhol vannak rossz emberek, ez igaz, csak a ciganyokkal az a baj h koztuk csak rosszak. vannak.
2014. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 narancs-virág válasza:
100%

Szerintem a kérdezö határon túli magyar, és vagy román, vagy szlovák környezetben él (erre utal az "olyan nyelvű suliba adta" kitétel is).

A családja az állam nemzetiségét nem akarja a családba, pl, Romániában nem akar román családtagot a magyar családba.

2014. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti : cigány nyelvű iskola mióta van szerinted? Örülök hogy az utolsó megértette a dolgot, és igen, határon túli magyar/ok vagyunk.
2014. ápr. 13. 13:53
 9/11 anonim válasza:
75%

A te családod ilyen, ettől még nem jelenti azt, hogy igazuk is van.


Az, hogy mi a különbség a két nemzetiség között egy igen hosszú és vitatott okfejtés lenne, de maga az ítélkezés számomra visszataszító egy szülő részéről. Soha nem tudnám elképzelni, hogy az én családom ilyesmit jelentsen ki vagy ha megtennék, akkor én biztosan nem néznék már rájuk ugyanazzal a szemmel.

Egyetlen nemzetiség sem biztosítja azt, hogy adott ember jó vagy rossz. Vannak rossz emberek magyarok közt is és vannak jó emberek románok/szlávok/akikre gondolsz között is.


Az elvakult nacionalizmusnál kevesebb ostoba dolog létezik ezen a világon.

2014. ápr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ebben tökéletesen egyetértünk !

Csak a baj hogy kilépni egy ilyen gondolkodású családból nem lehet. Vagyis, de lehetne, viszont akkor nincs többé hova haza járnod. Szóval ez a tipikus olyan helyzet amikor vagy azt csinálod és van családod, vagy nem és akkor élhetsz egy egész életet anélkül (jó hogy jön új család, a sajátod stb, de valahol mindenkire hatással lesz az életében az ha nincs hova hazamennie).


És ilyenkor hogy döntsön az ember? :)

2014. ápr. 13. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!