Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam anyának? Vagy...

Elmondjam anyának? Vagy beszéljek a mostohaapámmal, hogy erről ne beszéljen senkinek? Félek a lebukástól

Figyelt kérdés

Anyával nagyon szoros a kapcsolatunk, kiskoromban egyedül nevelt fel. Szinte mindent elmondok neki.

Viszont vagy egy fiú barátom, akinek a családja elég gazdag (a szülőktől a még élő dédszülőkig, tényleg mindenki) és amióta jobb idő van, elmegyünk vezetni. Neki már megvan a jogsija, van autója is.

De én még 16 vagyok, nincs jogosítványom. A nagyszüleinek rengeteg földjük van, kezdetben csak ott mentünk, de mostanában megyünk külvárosba, vagy csak úgy összevissza (múltkor levezettünk a balatoni nyaralójukig).

Ma viszont meglátott a mostohaapám és én vezettem, nagyon ciki volt. Köszönt, de elrántottam a fejemet és úgy tettem, mintha nem vennél észre (velünk szembe jött).


Nem tudom, hogy most mit csináljak... Anya csak szerdán jön haza, szóval vagy az lesz, hogy elmondom telefonba és mire hazajön, lenyugszik.

Vagy nem mondom el, és beszélek a férjével, hogyha lehet, ezt ne hozza fel senkinek.

Vagy úgy teszek, mintha nem történt volna semmi és remélem, hogy elfelejti, vagy nem beszél róla.



De olyan rossz, hogy ezt nem tudja anya, mert emiatt (vagyis a srác miatt) sokat hazudok és rosszul esik ez nekem is valamilyen szinten. Csak félek, hogy nem engedné, hogy ennyit legyek vele, vagy nem tudom.


Szerintetek?


2014. ápr. 14. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megbeszélném anyukámmal, hogy kipróbáltam a vezetést egy betonplaccon, és megtetszett és szeretnéd letenni a jogosítványt.
2014. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nevelőapádnak a te saját érdekedben ezt el kellene mondania az anyukádnak! A legjobb lenne, ha nem sumákolnál, hanem te mondanád el. Ne kényszerítsd a nevelőapádat arra, hogy takargatni valója legyen miattad, mert ha kiderül mégis, mert véletlenül elszólja magát, akkor anyukád bizalma vele szemben is sérülni fog, és veled szemben is persze.
2014. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerinted miért szidnának le mind anyukád, mind a mostohaapád? Azért, mert olyan jó érzés veled vitázni? Nem. Azért, mert óriási felelőtlenség, amit műveltek! Lehet, hogy később profi vezető leszel és a barátod is jól tanít, de még nagyon sokat kell tanulnod, hogy sem magatokat, sem másokat ne sodorjatok veszélybe!

Mond el anyukádnak őszintén, hogy mi volt és beszéld meg a mostohaapáddal is, hogy sajnálod, hogy ilyen bunkó voltál, hogy nem akartad észrevenni, de nem tudtad kezelni a helyzetet, zavarban voltál.

Az őszinte, egyenes beszéd a legjobb mindig, hidd el.

Az pedig, hogy nem beszélsz róla, attól még anyukádék ezt megfogják beszélni, hiszen mostohaapádnak mi oka lenne rá, hogy egy ilyen butaságban neked falazzon?

Hidd el, hogy ez azért nem akkora nagy vétek, más 16 éves sokkal cifrább dolgokat művel, ez még jóval a megbocsáthatóságon belül van, legyél őszinte, hogy ne inogjon meg a bizalom.

2014. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkapnak a rendorok, amiert jogositvany nelkul vezetsz, anyukad komoly buntetesre szamithat.

Elobb tedd le a jogsit, utana vezess, addig max elhagyott foldutakon tiz percet gyakorolj.


A hazudozast azonnal hagyd abba. Egyszer lebuksz, es vege a bizalomnak, azt visszaepiteni nagyon nehezen lehet.

2014. ápr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyáron elkezdem a jogsit, csak a srác kitalálta, hogy megtanít vezetni, mert mondtam, hogy imádom az olyan autókat, mint amilyen az övé, csak soha az életben nem fogok tudni vezetni egy olyat se.

Erre megtanított és bármennyivel megyek, nem félek, tök magabiztos vagyok és mindenről elfelejtkezek, amikor vezetek. Olyan, mintha nem is én lennék...

A nevelőapám meg már másban is falazott nekem, szóval ezért gondoltam, hogy beszélek vele.

2014. ápr. 14. 15:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el te anyukádnak! Ne akard hogy a nevelőapád a te felelőtlenséged miatt kellemetlen helyzetbe kerüljön. Ha ő falazna neked, és ne adj Isten, akár nem a te hibádból baleset történne nagyon rosszat tennél az ő kapcsolatunknak is. Neked pedig az az érdeked, hogy anyud kiegyensúlyozott, jó kapcsolatban éljen mert így jobban hagynak téged is élni, és tudsz a saját kapcsolatodra figyelni. Szóval mondd anyukádnak hogy kipróbáltad a vezetést egy elhagyott helyen, és utána kimentetek a forgalomba ( itt kapni fogsz leszidást, ami jogos ezért fogadd el) és rájöttél hogy szeretnél jogosítványt szerezni. 16 évesen akár elkezdeni az elméletit és a rutint , aztán ha 17 leszel a forgalomban is letehetnéd a vizsgát. Többet jogosítvány nélkül ne menj ki a forgalomba. Egy életre tönkre teheted magad és mások életét ha gond történik. Igaz ez jogosítvánnyal is működik, de sokkal szigorúbb elbírálás alá kerül az aki jogsi nélkül hibázik. Most tök jó bulinak tűnik, de mindez átfordulhat rémálomba is. Gondolhatsz arra is hogy más kocsikban utazhatnak kisgyerekes családok is akiket veszélyeztetsz, vagy valakinek az apukája , anyukája akiket hazavárnak. Nem olyan jó buli mások veszélyeztetése. Nem érdemes ilyen fiatalon kockáztatni sem magad sem másokat. Szorítok hogy jól alakuljon a beszélgetésetek anyukáddal!
2014. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha anyukáddal nagyon szoros a kapcsolatod, akkor mondj el neki mindent, joga van tudni arról is, hogy van egy barátod és arról is, hogy jogsi nélkül vezetgetsz, ő felelős érted, nem beszélve arról, hogy milyen rosszul esne neki ha mindent utólag tudna meg.
2014. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hol látott meg vezetni? Gondolom, közúton történt, mert különben hogy látott volna meg bárki? Ez nagyon nagy hiba, mindenképp beszéld meg anyukáddal. Ha már felnőttesdit játszol, akkor abban is legyél felnőtt, hogy vállalod a tetted következményeit!


A vezetés veszélyes üzem, ez az első, amit a tanfolyamon is elmondanak. Nem azért, hogy rettegj, hanem mert teli van az autósiskola 16-7 éves fiúkkal, akik alig várják, hogy rászabaduljanak a család autóra. Sajnos sok a baleset, főleg a friss jogsis fiatalok körében, ami nem is csoda, olvasván a soraidat. :(


Összességében: legyél őszinte és soha többet ne csinálj ilyet, mert egyrészt veszélyes, másrészt közúti veszélyeztetést követsz el, ami miatt nemcsak te, de anyukád is felelős, hiszen kiskorú vagy. Ráadásul a barátod szüleit is bajba sodorhatod, hiszen az autó nagy eséllyel az ő nevükön van, ők az üzembentartók, ami azt jelenti, hogy az autóval kapcsolatos szabálysértésekért (pl. gyorshajtás) is ők a felelősek.

2014. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok genya lenni, de gondolj bele hogy ha anyukád nem jönne haza szerdán hozzád és soha többet! Ha egy jogsi nélküli tini aki nem fél a sebességtől egy jó kocsit vezetve belehajtana, vagy megijesztené útközben és balesetet szenvedne? Mit gondolnál arról a tiniről? Hogy de jó, hogy ilyen fiatalon ilyen vagányan tudott vezetni? Tudom hogy jogsival is lehet hibázni. Eva Rezesovának is volt jogsija (meg jó autója, meg ő sem félt a sebességtől) mégis nagy gond lett a bátorságából. Remélem elgondolkozol a leírtakon. Kívánom hogy balesetmentes, jó autóvezetővé válj és további sok boldogságot kívánok a kapcsolatodban!
2014. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt, tök jó, hogy te egy másik ember leszel mikor vezetsz, de belegondoltál abba mekkora felelőtlenség ez a részedről?

Úristen! Te más emberek életet veszélyeztetted! Fogd már fel! Bármi közbe jöhet egy vezetésnél, és te már ne haragudj, de még bőven nem vagy tapasztalt sofőr!

Hagyd abba, addig ameddig nincs jogsid, ha nem magad és a családod miatt, de legalább másokért!

2014. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!