Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mozaik család esetén úgy...

Mozaik család esetén úgy kívánatos, ha nem teszek különbséget a párom gyereke és a sajátom között?

Figyelt kérdés

Igyekszem a lehető legtöbbet nyújtani a nagycsoportos gyerekemnek: rengeteg különórára jár kiscsoportos kora óta, több hangszeren is tanul, több sportot is űz. Emellett pedig nagyon sok közös programunk is van, sok mindent kipróbálunk, sokat utazunk. Épphogy kijön a fizumból ez az életmód. Hó végén már szoktam sakkozni az ezresekkel, és magamra alig költök. Jah, amúgy egyedül nevelem, gyerektartást nem kapok.

Viszont beleszerettem egy elvált pasiba, akinek a gimis gyereke a hetek felét az apjánál tölti. A párom csóró, létfenntartáson kívül nem sok mindenre futja nekik.

Szeretnénk összeköltözni. Bírjuk egymás gyerekeit, ezzel nincs gond. Viszont nekem nincs kapacitásom arra, hogy a párom gyerekét is befizessem annyi tevékenységre és utazásra, mint az enyémet, mivel az enyémnek is csak nehezen tudom kifizetni ezeket. És azt sem szeretném, ha az egyenlőség jegyében a gyerekemnek le kellene mondania akár a sportról, akár a zenéről, vagy más, már megszokott tevékenységéről. Önző volnék ezért? Milyen hozzáállás volna a megfelelő ebben a szituációban? Félek, hogy a párom gyerekének rosszul esne, hogy rá kevesebb pénz jut, mint az én gyerekemre. Ti mit tennétek?


2014. ápr. 21. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mond el a párodnak, az egyenes út a legjobb, majd kitaláltok valamit :)
2014. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg! De szépen.Ajánlatos volna egy kettesben eltöltött szép romantikus óra után felhozni a témát.Mondd neki azt hogy ez vetődött fel benned és hogy te az ő gyerekét is úgy szeretd mint a sajátodat és szívesen befizetnéd őt is,de a szíved szakadna meg,ha emiatt a te gyereked lelke sérülne.Mert te egyikőtök gyerekének se akarsz rosszat.És kérdezd meg tőle, ő a te helyedben mit tenne.
2014. ápr. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, ha kozos kasszán lesztek, akkor bizony az azzal fog járni, hogy egyenlően kell a gyerekekre költeni. A kulon kassza lehet a megoldás. Bar a masik gyereknek nyilván rosszul fog esni.... Beszélj a paroddal.
2014. ápr. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán vagyok a külön kassza mellett, de nálatok egy jó ideig talán ez lenne működőképes. Rezsit felesben, ételt felesben, a gyerekekre és magatokra beosztandó pénzt meg külön kezelni. Ha alakul később a közös életetek, és már kialakultak a szokásaitok a pénzügyek terén is, akkor ezen lehet változtatni, de átmeneti időszakként én a fenti megoldást javasolnám.

Amúgy az összeköltözéssel biztos kicsit kisebb lesz a rezsiköltség is fejenként, tehát talán jobban jut a párodnak is a gyerekére, mint eddig.

2014. ápr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sosem beszéltünk még a párommal az anyagiakról, de biztos vagyok benne, hogy ő közös kassza párti, hiszen máris úgy beszél, mintha közös lenne minden. Ezzel alapvetően nincs is bajom, de nehéz a megszokott életszínvonalból alább adni hirtelen.
2014. ápr. 22. 10:41
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Látom, régabbi a kérdés, de azért még elmondanám a véleményem. Nem értem, miért kéne a másik gyereket is befizetgetned ide-oda a te pénzedből? Mindkettőtöknek van jövedelme, egy-egy gyermekről gondoskodtok. Ráadásul a másik gyermekre feltételezem, az anyukája is költ, míg te a tiédet egyedül neveled anyagilag is. Ketten oldják meg, amit te egyedül megadsz a tiédnek. Neked azon kívül, hogy elfogadod, és kedves, szeretetteljes vagy a párod gyermekével, semmilyen kötelezettséged nincs vele szemben és ez nem is lehet elvárás, nem kell rosszul érezned magad miatta.
2014. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!