Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiunk barátnője súlyos...

A fiunk barátnője súlyos beteg. Hogy támogassuk őket?

Figyelt kérdés
19 éves a fiunk. Három éve jár a kislánnyal, ő is ugyanennyi idős. Nagyon gyors lefolyású agydaganata van, fél éve még semmi baja, most pedig olyan állapotban van, hogy nem tudni, hogy él e addig, amíg ezt leírom. A fiunk minden idejét a kórházban tölti. Az iskolaigazgatóval már beszéltünk, ő nagyon méltányosan viselkedik és elnézi a hiányzásokat. Az érettségivel viszont nem tudjuk, hogy mi lesz, de bár az lenne a legnagyobb gond! Nem eszik, nem alszik, nem lehet vele beszélni. Pár hónap alatt még az arca is megváltozott. Nem tudjuk szakemberhez küldeni, mert nem bírja ki azt az órácskát sem, hogy legalább ne a folyosón üldögéljen, ha épp nem mehet be. Mi is tönkremegyünk lelkileg. Itt sem fogunk hasznos tanácsot kapni, mert elképzelni sem tudom, hogy bárki bármit tudna mondani, amit eddig nem hallottunk már ezerszer, de más lehetőség már nincs.
2014. ápr. 30. 11:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás, mást nem igen tudok, mondani.

Az érettségit valószínűleg el fogja halasztani szeptemberre vagy jövőre.

2014. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom.:( Ha a fiad helyében lennék, nekem csak azzal tudnátok segíteni ha tiszteletben tartanátok minden tettemet. Ne mondjátok neki hogy egyen, hogy aludjon, az érettségit sem. Ahogy érzi magát úgyis csinálni fogja, enni is fog és aludni is. Nagyon nehéz ez neki most. Ennyire súlyós helyzetben még nem voltam, csak nagyjából tudom átérezni mi megy végbe a fiatokban. Úgy sajnálom.:((((((
2014. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerto szeretettel tudjatok tamogatni. Kitartast kivanok, nagyon szomoru ez a tortenet :(
2014. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megható a történet, ugyanakkor végtelenül szomorú is. Az írásodból azt szűröm le, hogy a kislánynak gyakorlatilag nulla esélye van a túlélésre.


A sors időnként nagyon kegyetlen tud lenni, de ha valakitől elvesz valamit, valami aprócska dolgot ad is. Ha bekövetkezik, ami eleve elrendeltetett, akkor a fiatok a mérhetetlen gyász és a totális üresség mellett egy fajta megkönnyebbülést is fog kapni (ez benne nem is fog tudatosulni). Ez lesz az az aprócska dolog amelyet a sors cserébe ad, azért, hogy az átélt dolgokat, a szomorú múltat idővel majd fel tudja dolgozni, és a gyász (törvényszerűen bekövetkező) halványodásával ismét össze tudja majd szedni magát. Idő kell ezekhez, más nem segíthet.


Remélem tudtam írni valami olyasmit amit más még nem mondott, és egy kicsit más nézőpontból is rá tudtam világítani a dologra.


Egyébként pedig bízni kell a csodákban, nagyon ritkák ugyan, de azért léteznek, hátha most is be fog következni egy és a kislány mégis valamilyen csoda folytán felépül.

2014. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
98%
Szegény lány a halálán van inkább becsüld a fiad, hogy ilyen felelősségtudatos és ha nem kéri a segítséget ne akard rákényszeríteni, inkább támogasd őt!
2014. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom a lányt és amin átmentek, imádkozom értetek.


Egyszerűen nem látok más utat, mint hogy a fiatok halaszt az érettségivel. Megértem, hogy nem tud elszakadni, a folyosón ücsörög, én is átmentem ezen kétszer is. Egyszer nem voltam ott, amikor kellett volna, mai napig nem dolgoztam fel. Nem az elvesztést, hanem, hogy nem voltam ott és egy szerettemnek azon a borzalmas helyen kellett meghalnia, idegenek között. Végig kísér ez az érzés. Ha úgy érzi ott kell lennie, ti csak támogathatjátok ebben.

Biztosan szörnyű, hogy nem eszik és nem alszik, de sajnos ez egy ilyen időszak.

Kitartást Nektek, sajnos mást nem tudok mondani. :(

2014. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Töltsön el büszkeséggel a tudat ,hogy ilyen felelősségteljes fiad van . A megértéssel tudod őt/őket leginkább támogatni .Az érettségi ebben a helyzetben úgymond mellékes ,majd halaszt . Szegény kislány :( ! Tényleg semmi esély a gyógyulásra ?
2014. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú történet amit írtál. Kb leírták mit tehetsz. Kb annyi, hogy tiszteletben tartod a fiú választását. Az enni, inni alvás dolgon ne aggódj, vagyis persze aggódsz ez érthető, de ilyen esetben a stressz, stb miatt ő nem úgy érzékeli a dolgokat mint egy kiegyensúlyozott ember. De és ezt tudd, a szervezete fog jelezni ha valami nem kerek és akkor annyit ami szükséges fog enni inni és aludni is. Az érettségi. Nos, azt el lehet halasztani, nem gond, még egy év sem. Inkább az mellett legyen akinek szüksége van rá, akit szeret, mert ez is nagy segítség ilyen esetben lelkileg, az pedig sokat jelent. Nagyon sokat. Ne szóld meg ezért. Kitartást. Ahogy írtad kb esélytelen a felépülése. Nos akkor készüljetek fel a legrosszabbra. Akkor kell majd a srácra oeafigyelni nagyon, bár te ismered jól, de olyankor kb mindenki fejében megfordulnak butaságok. Főleg ha fiatalabb, mert a jövőt elveszettnek érzi majd. Akkor segíts neki sokat.
2014. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

1. Az iskolában kérj a fiadnak egy év halasztást, mert most garantáltan nem fog tudni érettségizni.


2. Most hagyd, hoyg minél többet lehessen a kislánnyal - elvégre csak rövid ideig láthatja már.


3. Ha meghalt a kislány, utána nagyon figyeljetek rá, de csak egy-két hónap után próbáljatok valamit tenni a fiatokkal. Ha akkor is még teljesen elzárkózik minden elöl, akkor szükséges lesz pszichológus segítsége.


4. Idöközben keressetek olyan szakembert, aki tényleg jó ebben, mert nem egyszerü ilyen találni.

2014. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Feladta magában szegény, már nem küzd az életéért. Csak sírdogál. Ide tényleg csoda kell.
2014. ápr. 30. 12:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!