Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi tévő legyek, ha a súlyos...

Mi tévő legyek, ha a súlyos beteg testvérem /utolsó stádium/gyakran látogatom vagy ne akarjak nagyon belelátni az elmúlásába?

Figyelt kérdés
Veszítettem már el testvért,úgy hogy szinte napi kapcsolatban voltam,de még ma sem hevertem ki.A jelen esetben nem egy városban élünk,de még korházban volt hetente látogattuk, telefonon hívtam. Mindig nagyon megviselt,amikor láttam mennyire rossz állapotban van. Most,amikor az orvos azt mondja,hogy sajnos már nagyon előrehaladott az állapota,kell-e vagy szabad-e nekem látni,hogy hogyan múlik el az élete? Őszinte tanácsokat várok!

#utolsóstádium
2013. nov. 10. 21:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a helyzetben nem te számítasz hanem ő. Neki meg igenis jó ha a családja veszi körül.
2013. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem látogatod, akkor utána fog gyötörni a bűntudat, hogy lehet testvéred utolsó napjaiban nem voltál ott vele, nem fogtad a kezét, nem támogattad, hanem magára hagytad.
2013. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne jó, ha Ő akar veled beszélgetni, akkor vele tudnál lenni.
2013. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Dzsóóó!!! válasza:
100%
Szerintem látogasd mert ha már végsőbe van legyen az az érzése h törődnek vele és szeretik és nincs egyedül "hátralévő idejében" :( és ezen belül nagyon sajnálom hogy ez történik még ha nem is ismerlek ,eléggé szívenütnek ezek a dolgok
2013. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő szeretné, hogy ne látogassátok, akkor ne tegyétek. HA látni akar benneteket, menjetek. Itt most nem számít, te mit akarsz, csak az ő érdeke a fontos.
2013. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne lenne "szabad" látni az elmúlását neked? Igen, Nehéz, gyötrő dolog átélni egy közeli hozzátartozó szenvedését. De ilyenkor nem a magad érzéseire kell figyelned, hanem testvéri kötelességed neki segíteni, bármily nehéz is ez a számodra.
2013. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kellene maximális támaszt nyújtani,azzal hogy mellete vagy,amikor csak tudod,hetente 1xer az is valami,inkább mint hogy homokba dugd a fejed,és később a bűntudat őröljön fel....ne légy már gyáva barbibaba.
2013. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik nagyon közeli hozzátartozómat holnap fogják műteni. Hosszú és nehéz műtét lesz és semmi garancia nincs arra, hogy sikerül is, de neki ez az egy esélye van az életbemaradásra. Néhány napja került be a kórházba, nálam természetes, hogy minden nap meglátogattam, ahogy ma is. Tudom, hogy nehéz, de szerintem ne hanyagold el a testvéredet, inkább örülj, hogy még van lehetőséged beszélni és találkozni vele. Én ma úgy jöttem ki este a kórházból, hogy lehet most láttam utoljára élve őt. Ez pokolian fáj, de hidd el az jobban fog, ha majd nem lesz már és rájössz, hogy elhalasztottad a lehetőséget, hogy még egyszer utoljára lásd, megöleld, megsimogasd.
2013. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérző gondolatokat,tanácsokat.Egyébként egyáltalán nem vagyok gyáva,de még "barbibaba" sem.Annyi biztos,hogy én mindig ott voltam,amikor drága szüleim elmulását látnom kellett, fogtam a kezüket,most is ezt teszem a családból,ha bármi van,én mindig ott vagyok,számithatnak rám,de annyira fáj,hogy mindig azt mondja,hogy ha már ő nem lesz,szeressem úgy a gyerekeit, unokáit,mint ahogy ő is teszi és én is teszem,pedig én csak a nagynéni magyok az ő gyermekeinek. Mindenem odaadnám, ha tudnék segiteni,de későn mondták meg az igazat a betegségéről./tűdőrák +most már az áttétek.Megszakad a szívem érte!!!
2013. nov. 10. 21:52
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha o nincs ellenere akkor legy mellette. En meg nem hiszem, hogy nem akarja a csaladjat latni. Ne te legy a fontos hanem o. Ahogy mas is mondta, ha nem latogatod lehet kesobb buntudatod lesz, hogy nem voltal mellette az utoslo napjaiban. Barmilyen nehez legyen a latvany mutasd meg, hogy jo testver vagy es mellette allsz a vegsokig.

Nekem apukam komaba esett mikor en 8 eves voltam. Mikor meghallttam, hogy az intenziv osztalyon kuzd az eleteert, keves esellyel, hogy eletbe marad azonnal mentem anyummal a korhazba. Minden nap latogattam, nem volt szep latvany az biztos es nem is gyermeknek valo dolog. Nagyon szeretem ot, es tudtam akkor, hogy ha eletben marad ha nem en nem mulasztok el egy arva napot sem, hogy megegyszer lathassam. Gyermekkent igy gondolkodtam es most 25 evesen is ugyanezt tennem, barkirol legyen szo. Ugy gondolom mindket fel szamara ugyanugy fontos ez.

Kivanom, hogy legyen nagyon nagyon sok erod, erotok feldolgozni mindezt. Sajnalom

2013. nov. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!