Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok is a nagyszülők...

Nálatok is a nagyszülők mindent megengednek a gyereknek? Hogy kezelitek? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan a munkánk párommal, hogy elég sokszor rá vagyunk szorulva a nagyszülők segítségére. Sokszor ők vigyáznak rá. Jobban mondva párom szülei és párom húga is otthon lakik még. Alapjáraton jó a kapcsolatom velük, szeretik nagyon a lányt azt is ha ott van náluk ezzel nincs is baj.

A baj az az, hogy mindent ráhagynak és nem is lehet beszélni velük. Szerintük az a természetes, hogy "elkényeztetik" az unokát, neki mint a nagyapjának az a feladata hogy "elrontsa" a gyereket, mi meg neveljük. És ezt viccesnek is tartja, szerinte ez így van rendjén. Párom húga detto...ráhagy mindent. Persze legyenek engedékenyebbek, de engem konkrétan 2 dolog van ami nagyon zavar. Az egyik az állandó etetése a gyereknek. Nincs semmi rendszer amikor ott van. Pedig nem idős nagyszülőkről van szó. Folyamatosan etetik valamivel a gyereket. Ha 3x megy át nagyapja a boltba akkor 3x hoz jégkrémet, csokit, cukrot stb... Sokszor már van, hogy a lány mondja, hogy nem mennél át a boltba ezt vagy azt venni? Na erre persze nem lehet nemet mondani...És ez az összevissza kajálás megy egész nap. A baj az, hogy sajnos az egész család túlsúlyos és a lányomon is kezd kerekedni. Hiába figyelek én oda, ha van hogy ott van 2 napot akkor meg egész nap tömik szó szerint.

A másik ami zavar, hogy ott a nagy kert és mégis egész nap bent ül a tv előtt, vagy párom húgával (aki amúgy már nem gyerek) bent meséznek a laptopon. Vagy a kettőt összevegyítve..mást se csinálnak csak a tv előtt ülnek és esznek. Mikor én is ott vagyok akkor kint vagyunk az udvaron, de már ott tartunk hogy alig várja hogy kitegyem a lábam, mert tudja hogy akkor nincs aki rászóljon és mehet be mesét nézni, csokizni stb... Próbáltam már a lányommal beszélni, hogy attól hogy ott alszol reggel ugyanúgy reggelizni kell, ne felejtse el a fogmosást stb, de persze egy 7 évest nem ezek fogják foglalkoztatni mikor azt csinál ott amit akar. Tudják hogy haragszok ezekért a dolgokért és már ott tartunk, hogy sokszor mondják neki, hogy anyádnak el ne mond hogy ezt vagy azt csináltad, mert csak haragudna érte. Szóval úgy vagyok beállítva a gyerek előtt viccesen (szerintük) minhta én egy őrmester lennék és az a normális amit ők csinálnak. És tényleg ott tartunk, hogy lassan jobban szeret ott lenni mint itthon. Vélemény? Szerintetek mit lehetne tenni? Sajnos rá vagyunk kényszerülve a segítségükre és mondom alapjáraton nincs baj velük, mert szeretik a lányt de beszélni sajnos nem lehet velük. Ha elmondom az aggodalmaimat, hogy ezek rossz szokássá alakulhatnak mind, meg hogy nem jó ha ennyire szabadjára van engedve, ordibál azt csinál amit akar stb...meghallgatják, jó oké úgy lesz és addig is tartott egyik fülükön be a másikon ki, őket nem zavarja. És sajnos a lény is kezdi átvenni ezt, hogy nem hallgat rám. Ami ugye nem feltétlen az ő hibája. A nagyszülőkről már letettem szinte, hogy megértsenek. Tudnék valahogy a lányra hatni? Eltiltani se akarom és nem is tudom a nagyszülőktől, de pont abban a korban van amikor határokat, szabályokat kellene szabni neki. Van valami ötletetek?


2014. máj. 2. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem abban az esetben elfogadott és aranyos a "mi elrontjuk, ti megnevelitek" elv, ha a nagyszülőkkel 2-3 havonta találkoznak a gyerekek, esetleg nyáron.


De ha szinte életvitelszerűen rontják el, meg kényeztetik, az már kinevelhetetlen. Beszéljétek meg komolyan a dolgokat.

2014. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem otthon nálatok ugyanúgy maradjanak a szabályok, a nagyszülőknél pedig az ottani szabályok. Megváltoztatni nem tudod, így meg a gyerek kényszerül abba, hogy hazudjon neked, vagy eltitkolja azt, hogy a nagyszülőknél mit lehet és mit nem.

Írasd be valami sportra, hogy mozogjon eleget.

Szerintem itt már az a rosszabb, hogy te haragszol az ottani dolgokért - ezzel csak azt a helyzetet segíted elő, hogy a gyereknek azt kell mondani, hogy "anyádnak ne mondd el".


Kész, ők ilyenek, náluk ez van. Nálatok otthon meg más van.

A lányodra úgy tudsz hatni, ha elfogadod ezt a szituációt, és a lányod is tudja/érzi, hogy nem haragszol.


Otthon pedig továbbra is maradjanak a szabályok és határok.

2014. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, de nálunk nem vesznek részt a mindennapokban.

A napirend szerintem is fontos, ezt az egyet kérem a nagyszülőktől betartani, szerencsére nincs is ezzel gond.


Ez már szerintem kifejezetten káros a gyereknek, nem beszélve az egészségéről az ételek és a tv miatt.


De nem igazán látom, mit tehetnétek: ha ennyire rájuk vagytok szorulva, beszélni pedig nem lehet velük, akkor marad minden a régiben.

Ami megoldás lehet, de elég drasztikus: egyikőtök olyan munkát keres, ami mellett nem kell a nagyszülők segítsége vagy fizettek bébiszittert.

2014. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg amúgy.


Ha beíratod mondjuk úszni, küzdősportra, táncolni amit akar a gyerek, később hozzák el a nagyszülők, és legalább előre ledolgozza a sok nyalánkságot.

2014. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Figyelj, ha ennyire rossz a helyzet, nem bírod jobb belátásra téríteni őket, akkor ne kérd a segítségüket. Végtére is nem nekik szülted a gyereket, próbálj olyan munkát keresni, aminek az időbeosztása engedi, hogy te neveld a gyerekedet és ne kelljen folyton máshol lennie.
2014. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Én igyekeznék más megoldást keresni. Nem elvi okokból, hanem mert a gyerek ezt később nagyon meg fogja sínyleni érzelmileg és egészségügyileg is. Ha most megszokja a tv-előtt össze-vissza evést, egész életében gondjai lesznek emiatt.
2014. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon tudok ugrálni, örülök hogy sikerült egyáltalán munkát találjak 1 év keresgélés után. Persze folyamatosan nézem az egyéb lehetőségeket, de ez is csoda hogy egyáltalán találtam. A nagyszülők otthon vannak és nem is esik nehezükre a dolog csak hát elég fura gondolkodásmódjuk van. Szerintük az a normális ahogy ők "nevelik" és én vagyok túl merev. És ezt a gyerekkel is éreztetik. Ők szoktak még sokszor nekem esni hogy miért vagyunk ilyen szigorúak állandóan, "szegény" gyereket hagy csináljon már azt amit akar. Teganp például azért szóltak meg, mert nem engedtem vacsora előtt neki, hogy megegye az aznapi 3. fagyiját amit vettek neki. És persze ilyenkor én vagyok rossz a gyerek szemében, ők meg a kedves, aranyos stb...
2014. máj. 2. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:
hosszabb időre nekik adnám hogy megtapasztalják a nevelésük következményeit is. Ne csak a jó kislányt hanem a hisztiset is élvezzék ki.
2014. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
A párod duci gyerek volt? Elvileg őt is ezek az emberek nevelték.
2014. máj. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt. En otthon ragaszkodtam az en szabalyaimhoz, volt is belole mindig vita.
2014. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!