Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudok megbocsájtani...

Nem tudok megbocsájtani anyukámnak. Olvassátok el a történetet. Normális, hogy nem tudom mindezt elfelejteni neki?

Figyelt kérdés
Anyukám 4 éve alkoholista. Apukám minden héten elmondja neki (van amikor szép, valamikor csúnya beszéddel), hogy szokjon le.1 hete én is elmondtam neki, másfél órán át elbeszélgettünk vele, már mindent elmondtam neki ami miatt oka lenne leszokni.Azt mondtuk neki,hogy nyáron el kell mennie elvonókúrára vagy pszichológus( úgy gondoljuk,hogy depressziós), mondtam neki hogyha ezt folytatja akkor amint elmegyek egyetemre vissza se fogok rá nézni, tényleg mindent elmondtunk neki az utolsó erőnkkel. Azóta iszik, semmit nem hatott ez nála.Éveken át hazudott nekem, és itthagyott egyedül hogy birkozzak meg mindezzel és a tinikorral.Már nem számítok neki, csak a pia számít az életében. Nem is szoktunk beszélni, nem bízok benne.

2014. máj. 5. 22:31
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
73%
Normális, de anyukád beteg. Mindenképp elvonókúrára kellene küldeni, vagy legalább egy konzultációra. Előbbin foglalkozik vele pszichológus is.
2014. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
48%

Inkább szánd őt, ne tarts haragot.


Nem fog lemondani az italról, az alkoholizmus betegség. Amíg ő nem ismeri fel, és nem kér segítséget, addig sajnos nincs kiút.


Ha neked jobb úgy, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot. Sajnos valószínűleg ettől sem fog leszokni róla.

2014. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
74%

Anyám kb. 12 éve alkoholista, abban volt pár év szünet. Apám már egy idegroncs, üvölt egész nap, ebből áll az életük.

Mióta nem élek otthon, nem érdekel, mi van velük. Hamarosan esküszünk, arról sem tudnak, hogy jegyben járunk a vőlegényemmel. A későbbi életemből is teljesen ki fogom őket zárni. Unokájukat sem fogják látni.

Ezt a totális ignorálást tudom neked is tanácsolni. Én azóta teljesen nyugodtan fekszem, és kelek. Bűntudatom nekem nem lehet emiatt, nincs is. Az ilyen embernek minden beszélgetésért kár. Ha a maga erejéből tényleg leállna, évekig józan lenne, akkor esetleg adj neki esélyt! De az sem garancia semmire. Nálunk úgy 3-4 évig minden rendben volt, aztán egyik napról a másikra újrakezdődött. Mondván: elvesztette az állását. Mert ugye ha részegen fetreng otthon, akkor bezzeg kapkodnak érte a munkáltatók...

2014. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 intrepid ***** válasza:
44%
Védjétek őt saját magától is, és a külvilágtól is. Ő egy beteg ember.
2014. máj. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
56%
hany eves vagy?sajnalom amit atelsz sajnos nagyon jol ismerem az erzest a mindennapokat!A ferjem alkoholista.......5eve keresem a kiutat ebbol a betegsegbol!sok sok elvono,gyogyszer,depresszio elleni gyogyi stb,stb.......ahhoz h lealljon hatalmas akarat erore van szuksege,tamogatasra foleg a csaladja tamogatasara!Sajnos gyakori a vissza eses ipebben az esetben minden kezdodik elolrol csak idovel vagy jobban kezeled a helyzetet vagy fogy a turelem!Sok sikert es kitartas!ő az edesanyad es sajnos az alkohol hatasa alatt senki nem veszi komolyan amit mondasz!nem tudom eldugja e az alkoholt,hazudik e,h nem ivott!eleinte kifogas,h miert iszik,kesobb ha esik akkor azert ha a nap sut akkor azert!ez egy ordogi kor!
2014. máj. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
78%
Nagy tanács, hogy menjen pszichológushoz. Az sem használ! Anyám is, és más ismerősök alkesz szülője is volt számtalanszor. Ha valaki nem akar, nem fog leszokni, akárki beszél lyukat a gyomrába! Rokkanjon bele a kérdező is a támogatásba? Hát nem, majd ha barom lenne! Szokjon le az alkesz, aztán ha tartja magát hozzá, utána van miről beszélni! Kívülálló nagyon okos tud lenni, megmondja: elvonó. Aha, az úgy működik, hogy bemegy, ott van 2 napot, és gyógyult alkoholista, mostantól minden öröm és boldogság! Nem olyan könnyű ám szegény szánnivaló betegként kezelni egy olyan piás férget, akinek az lenne a dolga, hogy támasza legyen a gyerekének, nem az, hogy tönkretegye az életét! Tudjátok ti, milyen csalódni abban a nőben, akihez a legerősebb köteléknek kéne fűznie? Kétlem! Milyen lányként megélni, hogy az anyátok egy senkiházi részeg állat, akit senki nem érdekel saját magán kívül?
2014. máj. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Miért nem válsz el?Lehet nem kéne hagynod,hogy ez tönkretegye az életed! Bár semmit nem tudok rólad/rólatok, nem akarok beleszólni, csak érdekelne hogy úgymondd miért tartasz ki mellette?Én beleőrülnék ha a férjem (is) alkoholista lenne, és én biztos elválnék tőle!
2014. máj. 5. 22:48
 8/58 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki mem akar leszokni, nem lehet segiteni, én tudom.
2014. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon nehéz! Főleg, hogy nagyon "anyukás" voltam. És itthagyott 8.osként.. 4 éve.Amikor anya lánya kapcsolatnak nagyon erősnek kéne lennie.De nekünk már nincsen ilyen kapcsolatunk, és soha nem is lesz.
2014. máj. 5. 22:51
 10/58 anonim ***** válasza:
16%

Szia!

Sajnállak nagyon,hogy ezen kell átesned! Ez tudod nem egy könnyű dolog!Ezt szép és csúnya szóval nem tudjátok helyre rakni!Tudod az alkohol az is nagyon súlyos,lehet rosszabb mint egyes drogok...

Nekem volt már elvonón ismerősöm drog miatt....

Szerintem ha kell kötözzétek meg és vigyétek el elvonóra,mert így ha csak mondjátok neki ezzel már nem segítetek!Nagyon súlyos dolog ez,tudod anyud sem önmaga már ,Te is jogosan haragszol, de egy picit próbáld meg őt is megérteni....Ez már betegség,nem elég a beszéd!Ha kell zárjátok be! Próbálj utánanézni hogy hogyan működnek a terápiák,bejelentkezés stb....

Remélem megtudjátok oldani és minden rendbe jön!

2014. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!