Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy ilyen hátba támadást...

Egy ilyen hátba támadást mennyi idő után tudnátok megbocsájtani az anyukátoknak?

Figyelt kérdés

Még nyáron történt a dolog.Éjszakás voltam, de éjfél után egy kicsivel haza engedtek, mert nem volt munka. Mikor beléptem a lakásba láttam, hogy ott a barátom kabátja a fogason, és a cipője is.Meglepődtem, mert mielőtt elmentem dolgozni beszéltünk, és azt mondta, hogy Pesten van. Még jobban meglepődtem, amikor bementem a szobámba és nem volt ott.

Mentem, hogy megnézem a fürdőbe, és anyám szobájából nevetést hallottam.Gondolkozás, és kopogás nélkül nyitottam be. Gondolom nem kell részleteznem, hogy mit csináltak.

Nagyon megviselt a dolog.Én suli mellett dolgozok, hogy neki ne kelljen küszködnie, és Ő összefekszik a barátommal? 39 évesen egy 19 évessel? Egy percet se bírtam vele egy légtérben maradni.Még akkor éjjel apuhoz költöztem.Sokszor jött, hogy beszéljük meg, de én rá se tudtam nézni.Időközben hugommal is megromlott a viszonya, mert hugom nem meri bemutatni neki a barátját, és anyàm ezen fel van háborodva.

Már kicsit enyhült bennem a gyűlölet, sokszor eszembe jutt, hogy szinte egyedül nevelt fel minket.Mindig kétszinű ember volt mondjuk, de attól még Ő hozott a világra.

Apukám szerint itt lenne az ideje, hogy legalább szóba álljak vele, mert nagyon megbánta.Hiányzik is, de hogyan lehet egy ilyet megbocsájtani? 15 éves koromóta azt a fiút szerettem, több, mint 2 éve együtt voltunk, és azt hittem nagyon jól megvagyunk.Én nem normális még örültem is, hogy ilyen jól kijön anyuval...


2014. márc. 27. 15:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Hat, oszinten szolva nem hiszem, hogy valaha is meg tudnam bocsajtani ha ilyet tenne velem az anyam. Egy ido utan szoba allnek vele, de megbocsajtani, kozel engedni magamhoz nem tudnam tobbet. Sajnalom ami veled tortent, nagyon durva :(
2014. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

nem lenne az az idő..


azt hiszem enm lennék jó keresztény, én nem tudnék megbocsájtani...


nem javítana, hanem rontana a tényen, hogy ő hozott a világra, és ilyet tett...

2014. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Én ezt nem tudnám soha megbocsátani. Nem írom le mit gondolok erről. Anyaként egy nagy nulla ember. Jó teszi a húgod hogy nem mutatja be neki a pasit.
2014. márc. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
22%
2014. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Azt hiszem, ezt soha nem lehet megbocsajtani...
2014. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Valószínű, hogy én se fogom tudni megbocsájtani teljesen soha. Inkább úgy értem, hogy mennyi idő után tudnátok újra egy asztalhoz leülni vele? Mikor tudnátok újra normálisan beszélgetni?

Köszi az eddig gyors válaszokat!

2014. márc. 27. 15:15
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Sose tudnám megbocsátani. Az udvariasságra korlátoznám a kapcsolattartást. Ünnepeken megköszönteném. De ha nem muszáj, nem járnék hozzá.
2014. márc. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Apukám szerint itt lenne az ideje, hogy legalább szóba álljak vele, mert nagyon megbánta."


Az apukádnak semmi köze sincs ahhoz, hogy milyen a vizsonyod az anyukáddal, és végképp ne ő osztogassa a lapot, hogy szerinte neked mikor kivel mirt kéne tenned. Vonuljon ebből szépen ki, mert semmi keresnivalója ebben a témában. Nyílván anyukád bujtogatja, neki sírja el a bánatát - de akkor sincs semmi köez ehhez.


A megbocsátáshoz két dolgo kell: a hajlandóság arra, hogy megbocsáss, miután magadban fel tudtad dolgozni azt, amiért haragszol.


A másik: ha anyukád azt akarja, hogy szóba állj vele, akkor - mivelé ő a sértő fél - neki kell bocsánatot kérnie, megkövetnie téged, mert rendíkvül súlyosan megbántott.


A megbocsátás egy folyamat része, illetve vége. A benned végbemenő ún. gyászfolyamat után tudsz megbocsátani. De azt is kell ám ehhez tudni, hogy ha megbocsátasz valakinek, attól még nme kell őt a kebledre ölelni többé. A megbocsátás elsősorban magadért jó, mert megszabadulsz attól a gyűlölettől és haragtól, ami téged emészt, és lefogja az életető energiádi nagy részét. Valamint - bár ezt kevesen tudják - megszabadulsz egy nagyon súlyos negatív kötéstől, ugyanis a gyűlölet erősebb kötés, mint a szeretet. A szeretet elneged, a szeretet levegőt ad köréd, a gyűlölet és a harag megbetegít, megmérgez és megfojt.


Teljesen jogos a haragod anyukád ellen, én abszolúte megérten. A megbocsását azonban nem lehet erőltetni. Majd eljön az az idő, amikor már nem fáj, nem számít.


Fel a fejjel! :)

2014. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#4. Nem értem miért másoltad ezt ide be.

Gondolom kamunak érzed.Őszintén szólva örülök, hogy számodra ez hihetetlen, mert ezek szerint Te nem tudod kinézni az anyukádból, hogy ilyet tegyen.

Talán én magam se hinném, ha nem éltem volna át.

De sajnos nem jut mindenkinek fair anya.

2014. márc. 27. 15:19
 10/23 anonim ***** válasza:
8-as voltam: bocs a sok elütésért.
2014. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!