Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim, és...

Miért ilyenek a szüleim, és mit tehetnék ellenük?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy elsőnek tini-hisztinek fog tűnni, de kérlek hallgassatok végig. Azzal is tisztában vagyok, hogy ebben a korban minden és mindenki idegesít (16 vagyok), de már nem bírom tovább elviselni a szüleimet. Apám tanár, egy suliba járunk, szóval gondolhatjátok... állandó megfelelési kényszer. Már egy 3-ért leordibálnak, holott tudják, hogy nem erősségem a matek-fizika. Bántani nem bántanak (bár régebben rendszeresen vertek kisebb dolgokért is), inkább csak lelkileg bántanak nagyon. "Undorító semmirekellő", "elfajzott istenkáromló"... Ja igen, hívők is. Állandóan járnak templomba, és nekem is mennem kell, különben lelkileg terrorizálnak és elmondanak mindennek. (Konkrétan elmondják, hogy a pokolban fogok megrohadni). Anyukám a legrosszabb. Most jött el a munkahelyéről, és azóta depressziós, hogy nem talál munkát. Állandóan önéletrajzokat tölt, a gép előtt van... Szörnyű. Mindig panaszkodik, hogy nem töltök vele elég időt! Mégis hogy töltsek, ha egyszerűen sose hallgat meg, mert állandóan a gép előtt ül, és mered a semmi elé?! A másik problémám, ami mostanában van, hogy már 1 hónapja késik a menstruációm. Szépen, normálisan elmondtam anyukámnak, hogy nagyon aggódok az egészségem miatt (korábban cisztát diagnosztizáltak nálam), és könyörgök neki, hogy vigyen el dokihoz, mert érzem, hogy nincs valami rendben velem (elmaradt menstruáció, fura folyás). Azt mondja, tuti, hogy nem visz el, mert hipohonder vagyok, csak beképzelem az egészet, az orvos túl drága most, hogy ő nem dolgozik, és ebben a korban normális, hogy kimarad... Mit tegyek, hogy végre rendeződjön a viszony, illetve, hogy végre elvigyenek az orvoshoz? 16L
2014. máj. 12. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Mond meg nekik, hogy az egyház rég nem a hitről, hanem a pénzről szól.
2014. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon maguknak valók a szuleid.Ha szakrendelôbe mész,nem kell fizetni az orvosért.Én utána jàrnék és elmennék.Az egészséged a legfontosabb,és ezt anyukàd nem így làtja.
2014. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ballagj el egyedül az orvoshoz. Anyukád meg hagyd, elég nagy baj, ha elveszti valaki az állását. Nem a legszerencsésebb, ha odajár iskolába a gyerek, ahol a szülő tanár, ez köztudott. De hát ez van. Tanulj szorgalmasan, ha nem érted a matekot kérdezd meg olyantól, aki türelmes és elmagyarázza.
2014. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Engem a négyesért is leordítottak. Ateista vagyok ,úgyhogy valahol meg tudlak érteni.Menj el orvoshoz egyedül ,nem hiszem hogy fogni kéne a kezed.16 éves koromban nálam is cisztát diagnosztizáltak,de 37 éves koromra kiderült ,hogy ez csak egy óriási petesejt,és úgy bukkan fel ahogy éppen neki kellemes. DE a ciszta nem vicc,úgyhogy légyszíves fáradj el a dokihoz.
2014. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik, vagy a matek-fizika vagy a hívőség, nem fér meg a kettő.


Viccet félretéve, szüleid humánosok?

2014. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, a szüleid gázok. 16 évesen elmehetsz egyedül nőgyógyászhoz, nem is kell, hogy anyukád tudjon róla. Időpontot is kérhetsz, de be is mehetsz, és kivárhatod a sorodat. Mindenképp menj el, ez nem tréfa dolog. Kapsz igazolást is, úgyhogy iskolaidőben is mehetsz.

A szüleiddel sajnos nem tudsz mit tenni, szégyen, hogy ilyeneket mondanak neked. Az egyetlen, amit tanácsolni tudok, az a kollégium, illetve később az elköltözés.

2014. máj. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!