Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha szüleim folyton...

Mit tegyek ha szüleim folyton kibeszélik a barátomat a hátuk mögött?

Figyelt kérdés
Nemrég például pont hallottam, hogy nem tudják miért pont egy francia senkit választottam, vannak nála jobbak is stb. Pedig még szinte semmit nem tudnak róla, és még csak egy esélyt sem adnak neki. Egyébként meg ha elmegyek vele valahova az a bajuk, ha túl sokat beszélek vele az a bajuk. Mondtam nekik, hogy mivel csak jövőre leszek 18, ezért még oké, hogy beleszólnak az életemben, de azért ennyire nem kéne korlátozniuk, de nem volt rájuk valami nagy hatással.
2014. máj. 16. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A saját hátuk mögött? :) Bocsi, szóval nem sokat tudsz tenni, és ennél lehetne még ezerszer durvább a helyzet, de ha beszélgetnek róla, még nem tragédia. Valószínűleg azok közé tartoznak, akiknek senki nem lesz elég jó. Azért tudhatnák, hogy 17 évesen nem feltétlen életreszóló kapcsolatok köttetnek, nem kéne ennyire aggódniuk.
2014. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Ne hözöngj, egyelöre nem akadályoznak abban, hogy találkozzatok, véleményük meg lehet. Attól, hogy te nem úgy gondolod, még lehetséges az is, hogy nekik van igazuk.


Akkor korlátoznának, ha megtiltanák, hogy legyen barátod, illetve eltiltanának a mostani barátodtól.

2014. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hm, elég sok magyar utálja a franciákat. :( Ok nélkül. :(

Tenni nem igen tudsz mit egyenlőre ellene, ha már 18at betöltötted, akkor már igen.

2014. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as és képzeld el hány francia utálja a magyarokat pláne a tőlük keletebbre lévőket és úgy egyáltalán mindenkit, aki nem francia:)

Nekik, mi még nagyobb senkik vagyunk.


Egy fintorgós, sznob népség.


Kérdező nyugodtan mondd el a szüleidnek, hogy inkább a franciáknak van okuk húzni a szájukat -amit szinte mindig meg is tesznek- és örüljenek, hogy téged befogadtak.


Ha előadod a pasidnak, hogy milyen korlátoltak az csak nekik lesz szégyen.

Elvégre a párodéknak nem számít, hogy nem vagy francia.

2014. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Kedves 3-as és képzeld el hány francia utálja a magyarokat pláne a tőlük keletebbre lévőket és úgy egyáltalán mindenkit, aki nem francia:)

Nekik, mi még nagyobb senkik vagyunk."


Ugyan off téma, erről vitát nyitni, de azért eléggé érdekes, hogy én, mint magyar, aki bőven járt ki, sőt, pont nem ezt tapasztaltam kb. egyszer sem. De úgy gondolom, mintha ezt amolyan mentségnek hoztad volna fel, hogyha így is tennének, nem indok arra, hogy magyarok is így tegyenek. Még tovább offolva, érdekes nép vagyunk egyébként mi magyarok ilyen témába, mert sírunk, hogy jujj minket hány nemzet utál, de azt már nem nézzük, h mi hány nemzetet utálunk. Egy torrent oldalon láttam olyan könyv kiadványokat feltöltve, hogy... miért utáljuk a franciákat?, miért utáljuk az angolokat?, miért utáljuk a németek?...kínomba már el nevettem magam. Hozzá teszem a tartalmába már nem néztem bele, elég volt a címet is elolvasnom.

2014. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Én biztosan nagyon kiakadnék, mert undorító és alattomos dolog kibeszélni a másikat. Ha bajuk van vele, miért nem neki mondják, a szemébe? Jaaa, mert ahhoz gerinc is kell? Az meg nincs, ugyebár.
2014. máj. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

KEdves utolsó: te CSAK akkor beszélesz valakiröl, ha éppen ott van elötted? Mert ha nem, azaz elöfordul, hogy olyan valakiröl beszélsz, aki nincs jelen, az már szerinted "kibeszélés", szerintem meg beszélgetés.


Ha a barátnöd/barátod (barátként barát) partnere neked nem tetszik valamiért, akkor kinek mondod ela véleményedet? A jóbarátnak, vagy a neked nagyrészt ismeretlen idegen partnerének?

2014. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös. Olvastam azokat a könyveket és neked is ajánlom mert ezek nem gyűlölködő könyvek hanem humoros, szórakoztató könyvek, amik egy népre legjellemzőbb dolgokat mesélik el vicces formában csak sajnos a könyv címével mindent elrontottak.


A könyvek eredeti címei valójában nem az, hogy: miért utáljuk a....hanem: Xenophome's guide to the...

Szóval szó sincs utálatról csak idétlen magyar fordításról.

A könyvek meg nagyon szórakoztatóak csak ajánlani tudom őket:)


Egyébként meg mi magyarok tényleg elég utálkozós népség vagyunk - tisztelet a kivételnek - de ugyanígy vannak országok, ahol a született őslakosok, mindenkinél különbnek tartják magukat - tisztelet a kivételnek.


De szerintem úgy alapjáraton minden országban van egy vastag réteg, akik nem akarnak másokat látni maguk körül ez olyan tipikus emberi tulajdonság, ami a legtöbb emberben megvan függetlenül attól, hogy hová születik.


Csak mindenki a magához közel álló országokat veszi figyelembe.

2014. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

- OFF -

Lehet elolvasom.

Igazából - egyébként - még csak nem is ilyen témákra kerestem rá, csak kidobta a torrent keresője még anno, így már azon is fenn voltam akadva, hogy ugyan miért tett így a kereső. Hisz nem is azt kerestem. Szóval a címek nekem már csak hab volt a tortán. :)

2014. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!