Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülői ház elhagyását a...

Ptr.121118 kérdése:

A szülői ház elhagyását a gyámügy mennyi idő alatt bonyolítja le? Mik a szükséges lépések?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 19:35
 1/4 LamboLover ***** válasza:
Kifejthetnéd egy kicsit..
2014. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 15 éves koromban volt ilyen esetem. Egyik rokonom tett feljelentést a gyámügy felé, kb egy hét múlva behívtak minket. Ott egymás előtt el kellett mondania mindenkinek az álláspontját, illetve a problémákat. Aztán miután nem volt ellenvetés, hogy elköltözzek a rokonaimhoz, kiállították a szülői hát elhagyása nevű papírt és már nem mentem többé haza.

Most nem akarom részletezni, hogy mi volt az oka, de nyomós indoknak kell lennie, hogy elfogadja a gyámügy és a szülőnek alá kell írnia.

2014. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olyan problemak vannak hogy a szulo ki akarja venni az iskolabol hogy dolgozzon,nincs mindennap ennivalo,telen nem volt futes,nem engedik sehova,nem kap ruhakat,nem kapja meg az iskolahoz szukseges dolgokat,bezarjak a lakasba hogy be tudjon menni sehova,minden nap ordibalnak vele...
2014. máj. 19. 08:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, szólni kell a gyermekjóléti szolgálatnak. Keress rá a google-ban, hogy gyermekjóléti szolgálat + írd oda a településnevet ahol laksz. Meglesz a telefonszám, felhívod és megmondod azokat amiket leírtál. De szerintem email címet is találhatsz. Ezt is meg lehet próbálni akár:


[link]

2014. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!