Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van Németországból,...

Elegem van Németországból, haza akarok menni. Szülői beleegyezés szükséges?

Figyelt kérdés
Két éve költöztünk ide a családdal. Hatalmas balhét csináltam persze, eldugtam a kulcsokat, kiszúrtam az autó kerekét.. Stb. Mivel semmit nem tudtam németül, tekintve, hogy angolt tanultam az első évet intenzív nyelvtanulással kellett töltenem. Ebben a tanévben kezdtem német iskolába járni, és gyűlölöm. Otthon rengeteg barátom volt. Itt csak fiú barátaim vannak, utál az összes lány, volt olyan, hogy kirúgták alólam a széket, vagy utánamkiabálnak hogy r.banc, anorexiás és hasonlók. A srácok általában megvédenek, de nem sokat számít. Olyan szinten kikészültem, hogy Zoloftot szedek. Haza akarok menni. Azt mondták megszokom, de lassan két éve lakunk itt, de minden nap sírva kelek. 17 éves múltam. Ha hazamegyek kell valamilyen szülői beleegyezés? Lenne hol laknom, és pénzem is, az nem probléma.
2014. máj. 4. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Te jó isten! Se a szüleid nem védenek meg, se a tanárok nem tesznek semmit?? Ez már szinte rendőrségi ügy, amiket Veled csinálnak. Másik iskolába sem vinnének át a szüleid?
2014. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

A 16. életévét betöltött gyermek a szülők engedélye és beleegyezése nélkül is elhagyhatja a lakóhelyét, ha a gyámhatóság engedélyezi. Az engedélyhez az szükséges, hogy a gyermek fontos érdekében álljon az elköltözés. Ilyen az a helyzet, amikor a szülő nem teszi lehetővé a tanulást, abban akadályozza, valamint a nyugodt életvitelt zavarja.

Az előterjesztett kérelemre 30 napon belül válaszolni kell a gyámhatóságnak. (Nem évek múlva!)

A kérelemnek tartalmazni kell, hogy hova költözne a gyermek, nagykorúságáig ki képviseli. A képviselő lehet az apa, aki engedélyezheti a bárhová költözést.

Innen: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2014. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Nah megválaszolták. Am. lehet, hogy utálsz kint lenni, de hosszútávon megéri főleg az anyagiakra gondolok.
2014. máj. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Ó Te szegény! Még mindig nem sikerült hazajönnöd?

Jó párszor feltetted már a kérdésedet...

Sajnállak, de nem tudsz sok mindent tenni...

Addig is próbáld megérteni a szüleidet... Könnyen lehet, hogy amikor majd dolgozni szeretnél, Magyarországon még szuper nyelvtudással sem fogsz találni emberi fizetéssel melót... Akkor majd rájössz miért mentek ki a szüleid...

2014. máj. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Merre felé laksz? :)
2014. máj. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Húgom 17 évesen szökött el, szintén Németországból Mo-ra, a rendőrség széttette a kezét, hogy fél év és 18....
2014. máj. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Most tettem fel először a kérdést, de akkor úgy tűnik nem csak én vagyok rosszul ettől az országtól.

Dortmundban lakom.

2014. máj. 5. 00:57
 8/15 orsolyamaroon válasza:
76%
Butaság lenne hazajönni, néhány kekeckedő senkiházi miatt. Válts iskolát! Itthon nem fogsz munkát kapni, és nem lesz normális oktatásban részed.
2014. máj. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

WTF? Szerinted Mo-on mi jobb?

A húgom egy nyomorult alkoholistával szökött meg, most a szüleimtől kunyerál mindig pénzt...

2014. máj. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Lehet csak iskolát kellene váltanod ,és rögtön más szemmel látnád az egészet .Ne Németországot és a szüleidet okold .. mindenhol vannak idióták ,itt nálunk meg hatványozva . Jó nagy hülyeség lenne erre az el cse...tt M.o.-ra visszajönnöd . Örülj,hogy neked megadatott a lehetőség ,hogy ne itt élj . A barátok megmaradnak ,az igaziakat a távolság nem zilálja szét .Sőt lehet a későbbiekben még te leszel a segítségükre,hogy határon túl alapozzanak meg maguknak egy élhetőbb életet .
2014. máj. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!