Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Rokontartási per...

Mit tegyek? Rokontartási per indult ellenem és a végén gyerektartási peres ítéletet kaptam!

Figyelt kérdés

Több, mint 6 hónapja indult a per ellenem "rokontartási díj" címzéssel. Egyik perben rokontartásról a következő tárgyaláson gyerektartásdíjról szóltak az ítéletek.

Mit csináljak, hogy ezt ki lehessen kerülni, mert ügyvéd nélkül zajlott le, a paragrafusok hol az egyik, hol a másikra vonatkoztak. A véglegesre meg a gyerektartásra vonatkozó paragrafusokra lettek hivatkozva, de olyan időszakra, melyet már kifizettem és bizonyítani is tudom.

Forduljak ügyvédhez?

Mert úgy tudom, teljesen 2 különböző pernek kellett volna akkor mennie, nem egy kalap alá venni az egészet!

Várom a segítségeteket és véleményeteket.



2014. máj. 26. 08:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd!
2014. máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hogy rokon- vagy gyerektartás, az objektív körülményeken múlik - jogosult életkora.


Amúgy a ptk szabályozza.

2014. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
19 és 22 éves gyerekekről van szó.
2014. máj. 26. 08:57
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress ügyvédet, mert ha nem vagy jártas a jogban, nagyon könnyen elveszel a paragrafusok között. Egy kedvezőtlen ítélet pedig többe kerül, mint amennyit most ügyvédre költenél.
2014. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Fordúlj ügyvédhez. Felnőtt "gyerekek" már csak rokontartást igényelhetnek, ha nem érdemtelenek rá.
2014. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
15 éve nem láttam őket, de ők sem keresnek engem. Hivatkozva volt erre a paragrafusra, de ezt is félre söpörte a bírónő. Szóbeli megállapodás volt az ex nejemmel, hogy mivel nem adja oda a lányokat, én fizetem a tartásdíjat, én hagyjam békén őket, de akkor ők is engem. Egy a baj, nem írásban történt a megállapodás és hiába van nagyszülői nyilatkozat is, ami igazolja az én oldalamat, mivel ők sem láthatták soha az unokákat ez idő alatt, őket sem keresték meg a mai napig.
2014. máj. 26. 09:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne nekünk meséld el az esetedet, mert mi itt semmit sem tudunk vele kezdeni.

Fordulj ügyvédhez - lehetőleg még a fellebbezési időn belül, különben fújhatod az egészet.

2014. máj. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, DE NINCS SEHOL SEM FELTÜNTETVE A VÉGZÉSBEN, HOGY HÁNY NAP A FELLEBBEZÉSI IDŐ!!!!!!!!!
2014. máj. 26. 09:53
 9/14 anonim ***** válasza:
10%
Ha neked olyan fontosak lettek volna a gyerekeid,amikor az asszony ezt mondta neked ott helyben kellett volna orrba csapnod.De 15évig nem csináltál semmit.Miért látogattak volna?neked kellett volna amig kicsik,most elvárhatnád menjenek.Mind ezt mondja nem engedte az asszony.Persze.Ha én szeretem a gyerekeim egy elefánt nem állhat utamba nem egy asszony!
2014. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tanulnak még nappali tagozaton? Érdemtelenségre mindenképpen hivatkozhatsz! Illetve ha a tanulmányi eredményük nem jó azaz, nem jogosultak ösztöndíjra akkor erre is hivatkozhatsz, nem tudom mennyi a kereseted, de hivatkozhatsz arra is, hogy saját megélhetésedet veszélyezteti! Mindenképpen rokontartás jár, de ha nappali tagozaton tanulnak akkor a gyerektartás jogszabályainak megfelelően ítél a bíróság! Adj be egy keresetet megszüntetésre. Illetve ha az nem jön be akkor kérj csökkentést amíg tanulnak!
2014. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!