Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartási díj összege?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartási díj összege?

Figyelt kérdés
Mire számítsak? 2 gyerek.Nettó:120000-fizu. 40% ? Köszönöm a válaszokat.
2014. febr. 15. 00:52
 1/8 anonim ***** válasza:

végülis, úgy tudom hogy ez törvényileg szabályos.

72e ft már nem éhenhalós összeg, bár nem is nagyzolós kategória. ugye ennyi maradna apunak a fenti matekpélda alapján.

lehet hogy soknak tűnik de kell 35-40 rugó minimum a két gyerkőcre, pláne ha sulisok. ott már komolyabb költségek vannak mint az oviban.

nagyjából vesd papírra hogy milyen kiadásai vannak a gyerekeknek, ezt oszd kettővel, és látni fogod hogy mi reális, mi az ami alatt nem bólintasz rá a megajánlott összegre.


apuka mennyit szándékozik adni?

2014. febr. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy eddig az egész fizetésem odadtam a páromnak.A számlákat,saját költségeket(tankolás,cigim,stb)össze sefteltem.Fogalmam sincs,hogy pontosan mennyi összegre van szükség,hogy a gyerekek ne szenvedjenek hiányt.Viszont Azt sem akarom,hogy én invesztaljam a párom költségeire.Nem igazán tud bánni a pénzzel.Égetti a zsebét,ha van akkor szórja.
2014. febr. 15. 05:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Most 50ezret utálok át +én fizetem az összes rezsit.Ha Látom,Hogy kell valami (kabát,kirándulás stb)azt megveszem,kifizetem.Még majd ezután lessz a gyerek elhelyezési tárgyalás,tudni szeretném,hogy Kb Mire szamitsak.Tudom,hogy ma ebben az országban Egy apának esélytelen,hogy a gyerekek Nála maradjanak.
2014. febr. 15. 05:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen kb annyi lesz 3 gyereknél lehet max 50%, és az a maximum amit gyerektartásként vonható.

Oké, hogy gondoskodni akarsz róluk, de te hoy fogsz új életet kezdeni ha 50 ezres gyerektartás fizetsz meg mondjuk alsó hangon 40 ezres rezsit.


Kap 50 ezres gyerektartást 26ezer családit meg 20 ezer családi adókedvezményt az anya, meg azért csak ő is költsön rájuk legalább a felét mint te az 25 ezer. Ez 121 ezer Ft a két gyerekre bőven elég.

2014. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így meg fognak kopasztani. Nagyon dícséretes, hogy szereted a gyerekeket és gondoskodni is akarsz róluk, de azt ne így tedd, mert ezzel csak anyukát tömöd.


Add azt a GYT-t, amit a bíróság megítél (valószínűleg 40%), ezt anyuka ossza be. Aztán beszélj a gyerekekkel, hogy mi a helyzet, minden oké-e, szenvednek-e valamiben hiányt. És ha mondják, hogy kéne kabát, cipő, könyv, stb... akkor azt vegyél nekik. De ne a pénzt add oda, mert azt ki tudja mire költi el anyuka.

2014. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 120 ezer ft ba benne van az adokedvezmeny is a 2 gyerekre? Mert ha anyanal maradnak ezt nem te fogod kapni, ergo csokken a fizud. A fizetesed 40% a lesz a gyt
2014. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs,mert eddig sem volt hajlandó aláíratni a munkáltatójával a papírt,ragaszkodik hozzá,hogy egyedül ő kapja az adókedvezményt.Próbáltam meggyözni,hogy igy kevesebb az összeg(magasabb a fízum,csak 6 órába dolgozik),de hajthatatlan.
2014. febr. 15. 14:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem árt kicsit jobban odafigyelni ezekre a dolgokra még tárgyalás előtt! Ha van jó ügyvéded - és épp dolgozni is hajlandó rendesen - akkor ő kisegít. Ha nem: akkor tudnod kell, hogy az ilyen perek kimenetele bírótól is függ. Van, aki csak az igazolt jövedelemből számol, sőt, nem is számol, hanem tényleg azt mondja, 2*20%, és viszont látásra. Van, aki valóban tartja magát a jogszabályhoz, azaz, rendesen végigrágja a felekkel, hogy kinek milyen lehetőségei vannak, és a lényeg: a gyerekek szükségletei mennyi pénzt igényelnek.

Ha az exed magasabb gyerekigényt vezet le, mint az a jövedelmed alapján finanszírozható lenne, te pedig olyan költségkimutatást adsz be, amiből feltételezhető, hogy a jövedelmed magasabb, mint a havi bejelentett béred, előfordulhat, hogy a vélelmezett jövedelmed alapján ítélnek. Szóval, a bíróságon óvatosan azzal az "összeseftelem" kifejezéssel, de a havi költségkimutatásoddal is.

2014. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!