Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitől lesz valaki jó anya?

Mitől lesz valaki jó anya?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy elméleti vitánk a párommal, és érdekelne a véleményetek. Szerintetek elég az, hogy valaki szereti a gyerekét? Illetve ha szereti és persze megfelelően neveli is, viszont mondjuk viszkető kiütéssel vagy csúnya köhögéssel hetekig nem viszi orvoshoz a gyereket, akkor ettől még lehet jó anya? Vagy csak az a jó anya, aki mindent (oké, tökéletesen nem lehet, de) megfelelően csinál a gondozástól a higiénián át egészen a nevelésig? Mit gondoltok erről?

2014. máj. 30. 08:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A jó anya együtt neveli a gyermekét a jó apával, következetesen, nem egymásnak ellentmondva. Az, hogy szereti a gyerekét, alap dolog, de a szülőnek nem barátkoznia kell a gyerekével, hanem nevelni, határokat és korlátokat felállítani.

És ott lenni, amikor a gyereknek szüksége van rá, teljesen odafigyelni rá, nem csak félfüllel az okostelefon nyomkodása mellett.

A jó anya gondoskodik a gyermekéről, de közben megtanítja arra, hogyan kell majd saját magáról is gondoskodnia egyszer.


A volt anyósom a harmincéves gyerekének is mindent megfőzött, letette elé a tányért, majd elvette, ha üres lett. Nem is tudott a volt sógorom se főzni, de még csak el sem mosogatott soha maga után. A volt

2014. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én se rohanok minden aprósággal dokihoz, de azért kiütéssel, csúnya köhögéssel természetesen elviszem... egy biztos.. nem az a jó anya aki minden baromságot megvesz a gyerekének, ezzel akarván kimutatni a szeretetét... sokszor elnézem mennyi felesleges játéka van mostanában egy picinek, aztán a wcpapír gurigákkal játszik a nagy halom drága játék között.. :) tehát igen szeresd, foglalkozz vele, ha kell ápold és vidd orvoshoz, és igen higiénikus környezetben legyen ami nem azt jelenti hogy naponta fertőtlenítek mindent, de azért legyen nagyjából rend (amennyire egy gyerek mellett lehet) hagyni kell kibontakozni... azokat a szülőket sem értem, akik megveszik a játékot, közben rászólnak a gyerekre hogy rögtön mindent tegyen vissza (utólag is mikor mindent befejezett el lehet pakoltatni hogy megtanulja a rendet) meg jajj nehogy eltörd! (mi nem törtünk el soha semmit??? dehogynem! nem fog tőle összedőlni a világ) és a türelem szerintem még nagyon fontos... végtelen türelem kell hozzájuk :)
2014. máj. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19 vagyok de elém is mindig mindent leteszek, párszor kértem, hogy tanítsanak meg főzni, de nem hagyták. Szóval én is afelé haladok, hogy nem fogok majd tudni és egyedül fogok szenvedni 25 éves korom körül.
2014. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem írod a gyerek korát, szerintem ha valaki szereti a gyerekét akkor abban benne van az a törődés, gondoskodás és féltés, hogy ha beteg, akkor meggyógyítsa vagy gyógyíttassa. Anyaként én felelősséget is érzek a kicsi gyerekem iránt nem csak szeretetet, segítek neki ott ahol tudok és amiben kell, de igyekszem nem rátelepedni, hogy maga tapasztalhasson meg mindent. A jó férj pedig segíthet ebben, jó apa szerepében.
2014. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet a legfontosabb, de tényleg nem elég. Azt kell figyelembe venni, és mindig szem előtt tartani, mi a gyerek érdeke, mi szolgálja a céljait. Ha az, hogy ha elhúzódóan, vagy nagyon köhög, vagy kiütéses, akkor lássa orvos, ha az, hogy megkapja, amire szüksége van, akkor az, ha az, hogy ne kapja meg, amire nincs szüksége, akkor az és így tovább.


Tökéletes anya nincs. Tökéletes higiénia nem létezik. Hibátlan nevelés: utópia. Arra kell törekedni, hogy az elveinknek és a lehetőségnek megfelelően a legjobbat nyújtsuk és minden egyes problémát vagy helyzetet a valós súlyán kezeljünk.

2014. máj. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ebben a konkrét esetben, amiből a vita kiindult, egy ötéves gyerekről van szó. (Nem én vagyok az anyja, nekem még nincs gyerekem.)

És kicsit megfordítanám a kérdést: a gyerek nyilván nagyon szereti az anyját. Hosszútávon mi szolgálja a gyerek érdekét, ha hagyjuk egy olyan anya mellett felnőni, aki bár nagyon szereti, de sokszor elmulasztja a kötelességeit (mint például orvoshoz vinni, amikor indokolt); vagy pedig ha az apjához kerül, aki megfelelően gondoskodik róla? Anyukáját természetesen ettől még láthatná, amikor csak akarja.

De mondom, ez az egész csak elméleti kérdés, egy ismerős kapcsán merült fel ez a dilemma.

2014. máj. 30. 08:43
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ez így nehéz. Én 3 gyermek tapasztalata alapján azt mondom, hogy a kisgyerek mindennél jobban ragaszkodik a megszokott személyekhez, dolgokhoz, körülményekhez. Nem mindegy, milyen betegségek esetén mulaszt az édesanya, de lehetne az is megoldás, hogy az édesapa látja akkor, amikor akarja, de a bázis, a lakhely, a napi élettér marad ott, ahol most van.

Régen, főleg a paraszti világban nem volt elvárás a sterilitás, mégis szép családban nőttek fel a gyerekek. Változnak a trendek ebben is. Minden egyes helyzetet, betegséget a saját helyiértékén kell kezelni.

2014. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te írtad ki az ekcémás kérdést is, hogy anyuka nem vitte el 2 hétig orvoshoz a gyereket a pöttyeivel meg lejárt krémmel kenegette, vagy mi? Úgy látom nem tudsz leakadni a témáról. Ilyen az anyja és kész. Nincs tökéletes ember, tökéletes anya sincs. Lehet hogy hanyagabb a normálisnál, de attól függetlenül még ő az anyja, ő neveli stb. és lehet ettől függetlenül jó anya. Apum detto ilyen volt. Nem rohangált velünk orvoshoz csak ha már 39 fokos lázasak voltunk, vagy tényleg valami nagy baj volt. Ilyen téren elég hanyag volt. Ha elestünk volt, hogy húsig karistoltam a lábamat a biciklivel "jól van mosd meg, majd beforr" semmi fertőtlenítés, vagy ha köhögtünk max kaptunk teát, mézet ilyesmi de nem vittek soha orvoshoz köhögéssel, hőemelkedéssel, fülfájással, torokfájással, csalánkiütéssel...és még sorolhatnám. Nem mondom, hogy így a normális, de ettől függetlenül más téren meg 100x jobb szülők voltak mint ismerősöm szülei és jobb nevelést, több szeretetet kaptam, mint bárki más.
2014. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Te írtad ki az ekcémás kérdést is, hogy anyuka nem vitte el 2 hétig orvoshoz a gyereket a pöttyeivel meg lejárt krémmel kenegette, vagy mi? Úgy látom nem tudsz leakadni a témáról."


Nem, tegnap este céges sörözésnél került elő ez a téma, a párom kolléganője mesélte, ismerjük őt is, meg az illető nőt is, akiről beszélt, hogy ez ugyanaz a sztori-e, mint amit itt kiírt valaki, azt nem tudom. De nem is ez a lényeg, mondom, elméletben érdekel a dolog, tegnap nagy vita volt ebből. Ennyi.

2014. máj. 30. 09:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Nemrég volt itt egy kérdés ami elsőre nagyon abszurdnak tűnt számomra. Hogy ti elmondtátok-e szüleiteknek amikor elvesztettétek a szüzességeteket. Elsőre furcsának tűnt, de belegondolva és örülnék ha a majdani lányommal olyan viszonyban lennék, hogy ezt elmondaná, ilyenről tudna velem beszélni.


Hetekig nem vinni orvoshoz a gyereket, no comment...


25\L

2014. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!