Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok hozzá, ha a...

Ti mit szólnátok hozzá, ha a szüleiddel élve arra mennél haza, hogy anyukátok kidobta az összes cuccod (vagy részét) a kukába? Ehhez joga van egy anyának, hogy a cuccaim felett rendelkezzen?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 14:52
1 2
 1/12 zabmester ***** válasza:
56%
Nincs hozzá joga.
2014. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Elvileg nem dobhatják ki a cuccaidat, de gondolom, a történetnek van elözménye is.


Olvasd el a következö kérdést, ott a gyerek dobálja ki a szülö/nagyszülö cuccait, mert az szemét szerinte:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2014. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem, bár nem tudom, hogy a jog szerint mi illet meg egy anyát és mi nem, de az biztos, hogy a helyedben szerintem mindenki kiakadna.
2014. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Én is az előzményekre akartam rákérdezni, miket és miért dobált ki?
2014. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Az talán kínos a kérdezőnek.
2014. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha már az X-edik alkalommal mondta, hogy tarts rendet a cuccaid között, de te még sem tetted, akkor nem csak joga van hozzá, hanem jól is tette.

Ha a szép szó nem használ, akkor kénytelen drasztikus megoldást alkalmazni.

2014. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Nincs joga. Az anyasággal nagyon sokan szerenek visszaélni. A magándolgaid a te tulajdonod, nem az anyádé. Ha be tudod bizonyítani, hogy a tied, akár fel is jelentheted anyádat, mert a magántulajdon megrongálása, önkényes elvétele bűncselekmény. Az anyaság nem mentesít az alól, hogy valaki bűnöző.


Én egyszer arra értem haza, hogy anyám elégette a dolgaimat. Csak azért, hogy takarodjak otthonról és csak azért, hogy fájdalmat okozzon nekem. Leordítottam a fejét a helyéről, rávágtam az ajtót és legközelebb csak a halálos ágyán vagy a temetésén akarom látni. (És rengeteg egyéb elézménye és oka is van, hogy így döntöttem.)

2014. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért ennek valószínű van előzménye is. ha kérdezel, miért nem írod úgy, hogy teljes legyen a sztori? Hány éves vagy és miket, miért dobált ki?
2014. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
2014. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Előzmény:


Én államvizsga előtt állok épp arra tanulok mint az őrült. Ő is most jött haza és hosszabb ideig itthon lesz. (mi most így együtt a mamámnál lakunk). Az én szobámban nagy a kupi, mert 4 évig koleszos voltam és folyamatosan hozom haza a cuccaim. Azokat automata a saját szobámba raktam be. Az ő szobájába egy kb kézi bevásárló kosár nagyságú dobozba volt már évek óta koleszos cuccom.

Ma reggel nem tudom mi a fenén húzta fel magát, de arra keltem hogy tokra szakadtából üvölt, hogy az én cuccaimtól nem tud a saját szobájában elpakolni, és hogy őt nem érdekli én amint utazok vissza a koleszba azonnal kidobálja az összes holmim ami itthon van.


Egyrészt a lakás a mamámé, tehát mi szépen rendet raktunk az ő szobája évekig nem volt használva csak lomisnak. Én direkt megkértem őket tekintettel arra, hogy tudom hogy durván tisztaságmániásak, hogy hadd ne pakolászással kelljen most foglalkoznom hadd tanuljak békével. 2 hét múlva felforgathatjuk a lakást. Ebbe belementek. És az össz cuccom ami az ő szobájában van az a kis pakk. Erre a saját szobámat is fel akarja túrni. :/


Anyukám amúgy is beteg személyiség. Idegbeteg. Sokszor volt, hogy pl. felburítottam véletlen a cserepet kieset a csempe padlóra a virágföld. Épp felkartam takaritani és a torkomnak ugrott, hogy én milyen egy mocsok nőszemély vagyok, nem vagyok tekintettel rá, csak cselédnek használom... no comment. Senki nem kérte, hogy takarítson helyettem, engem meg nem engedett takarítani.


Mivel anyám ilyen állapotban van, rávenni nem tudjuk, hogy keressen fel egy szakembert így marad az, hogy tűröm a baromságait. Még az az egy vigaszom van, hogy a mamám normális és ő talán ilyen gyenge pillanataiban nem engedi meg, hogy feltúrja a szobám.


Ennyi a háttértörténet.

2014. jún. 9. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!