Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim szerint életképtelen...

Szüleim szerint életképtelen vagyok és lusta. Vajon jogosan mondják ezt?

Figyelt kérdés
Alapjában véve önálló vagyok. Ha kell főzök magamra, takarítok, mosogatok, egyszóval mindent megcsinálok amit rám bíznak vagy megkérnek rá. Legutóbbi problémájuk az, hogy egész nyáron otthon ülök, és nem kezdek magammal valamit. A hatásukra jelentkeztem diákmunkára. Ezzel csak egy ptobléma van, hogynem tetszik a munkahely, és nem vagyok benne biztos, hogy eltudom végezni a feladatot amit ott rámbíznak. Meg is mondtam a szüleimnek ezt, de teljesen kiakadtak és nekem estek, hogy miért vagyok én ilyen lusta sz.r, meghogy mások ennyi idősen már eltartják magukat .... stb. Hozzáteszem a szüleim olyan típusúak, hogy semmi sem jó nekik, nem elégedettek velem és szégyellnek. És azt sem értem, hogy miért kellett engem sértegetni. Szerintetek mi a megoldás? 18 éves vagyok.
2014. jún. 24. 00:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%

18 éves vagy. Ez elég kevés info. Középiskolás még? Vagy most kezded majd az egyetemet?


És mért csak azt végzed el, amire külön kérvényt nyújtanak be? Esetleg ha feltűnik, hogy van mosogatnivaló vagy ráférne a lakásra egy kis takarítás, talán magadtól is nekiállhatnál, kár megvárni, hogy szóljanak érte.


Mi a rád bízott feladat, amit nem nem tudnál elvégezni?Mért nem keresel másik munkát?

2014. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Kálmán Réka14 ***** válasza:
3%
Mindenképpen érdemes lenne a saját életedet élni mielőbb, nem pedig azt, amit a szüleid elvárnak tőled. Nem tudom mennyire tudod ezt megoldani, dolgozol-e vagy még tanulsz, de addig is, míg nincs saját jövedelmed, gondolkozz el a jövődön, mit is szeretnél valójában. A diákmunkát illetően nem lenne rossz, ha mégis csinálnád, ha tudod, de ha van lehetőség más jellegű feladatra, akkor érdemes lehet váltani. Mindenképpen olyat próbálj keresni, amit szívesen csinálsz, sokat számít a sikerélmény és abban is segít, hogy a későbbiekben ez már adhat támpontot egy-egy munkavállaláshoz. Emellett én javasolnék neked valami önismereti módszert, agykontrollt, meditáció, pszichodráma, illetve az én nagy kedvencemet a családállítást, ezek is segíthetnek az önállósodásban és az emberi kapcsolataid harmonizálásában.
2014. jún. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Én soha nem jövök azzal a szöveggel, hogy "bezzeg én már 18 évesen dolgoztam rendesen", mert ugye nem tudhatom a teljes hátteret egy történetnek.

De el kell ismerni, hogy van egy jó nagy adag lustaság nálad. 18 évesen diákmunkára mész, talán első alkalommal.Még el sem kezdted a munkát, de már nyafogsz, hogy nem fogod bírni. Igen, így nézve lusta, és életképtelen vagy.

2014. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy életképtelen lennék. Már egy hónapot végig dolgoztam... a munkahelyen kérdezték, hogy talán nem ez a megfelelő munkahely nekem, ugyanis elég összetett dolgot kell csinálni, az én agyam meg túl egyszerűen van összerakva az ilyesmihez, és ezt nem én találtam ki.

Középiskolás vagyok még, sokat gondolkodtam, hogy milyen munka vagy szakma lenne a nekem való... de végül nem jutottam semmire, mert mindenhez értek, de semmihez sem igazán nem tudom érthető.

És nem csak azokat a dolgokat csinálom meg smire megkérnek, azt csak példának említettem.

2014. jún. 24. 00:36
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Hát kedvesem, ezt nevezik életképtelennek. Aki elvileg mindenhez ért, de végül semmihez.

Nem akarlak megbántani, de mit csinálsz 26-30-40-50 évesen amikor sokszor 10-14 órákat is kell dolgozni ha a munka megkívánja? Akkor is azt mondod, hogy neked ez nem megy? Nem sokáig lesz melóhelyed. Ha egyszerű az agyad ahogy írtad, akkor az egyetem kilőve. 18 évesen már eldönthetted volna milyen szakmát tanulj..Azt se mondhatod, hogy nincs előtted az információ gyűjtés lehetőség. A google-ba elég beírni a szakmát ami érdekelne, és egymillió infót találsz róla..

2014. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

A szüleid valószínűleg a saját életükben csalódtak, és ezt kivetítik rád.

Szembesítsd őket legközelebb valamivel, amit ők baltáztak el.

Ha egy szülőnek semmi sem jó, amit a gyereke csinál, ott a szülővel van a baj.

Nyilván nem azt akarom mondani, hogy te biztos tökéletes vagy, hanem azt, hogy egy magabiztos szülő nem szégyelli a gyerekét...

2014. jún. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

"a munkahelyen kérdezték, hogy talán nem ez a megfelelő munkahely nekem, ugyanis elég összetett dolgot kell csinálni, az én agyam meg túl egyszerűen van összerakva az ilyesmihez, és ezt nem én találtam ki."


Mégis, mi az az összetett dolog? Mert olyan nagyon összetett melót nem szoktak diákokra bízni. :)


"Középiskolás vagyok még, sokat gondolkodtam, hogy milyen munka vagy szakma lenne a nekem való... de végül nem jutottam semmire, mert mindenhez értek, de semmihez sem igazán nem tudom érthető."


Érthető. Valamit, ami tetszik választani kell pedig, aztán kezdésképpen ha van rá lehetőség ahhoz kötődő diákmunkát vállalni hogy beleláss a dologba.

Ugye így szerzel az adott területről infót, nem csak "ugrás a sötétbe" jelleggel jelentkezel valamilyen képzésre, ami jól hangzik, aztán kiderül mégse tetszik.


No meg persze vannak más szempontok is: jó ha meg is lehet belőle élni, ilyesmik...

2014. jún. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Én arra érteném, hogy lusta és életképtelen vagy, hogy magadtól 18 évesen nem csinálsz otthon semmit, és van egy diákmunka, amire csak a szüleid noszogatására mész el, majd mikor látod, hogy nem megy, ahelyett, hogy keresnél másikat, vagy szólnál akárkinek, még ott a főnöködnek, hogy ez nem fog menni, csak tűrsz és nézelődsz, nem tudod mihez kezdj.

Gondold ki, hogy mi az, amivel szívesen foglalkoznál, és érdeklődj utána, hogy mennyire keresett szakma, majd kezd el tanulni, közben dolgozhatsz, és később olyan munkát végezhetsz, amit szeretsz.

Egyébként ha a szülőknek soha semmi nem felel meg, akkor életképtelen lesz a gyerekük, ez az eredménye. Tehát magadnak kell kezedbevenned a dolgaidat, hogy ne légy életképtelen. Ha sikerül, akkor már a szüleid véleményét is figyelmen kívül tudod hagyni, és nem teszel fel ilyen ironikus kérdést.

2014. jún. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem nem jogosan mondják rád.

Azt akarják hogy szorgalmas legyél és életrevaló de ezt nem kezelik jól és ahogy beszélnek meg vádolnak téged az sztem nem jogos.

A válasz a kérdésedben van: olyan típusúak akiknek semmi sem jó. De ez nem egy hű de nagy probléma, hisz a szülők gyakran ilyenek és mondanak hülyeségeket sajnos. De az életed nagy részét nem velük fogod leélni hanem avval akit te választasz magadnak.

Az viszont róluk szegénységi bizonyítvány ha tényleg így gondolkodnak hogy szégyellnek. Ha egy csöves drogos lennél akkor még megértem de igazából még akkor sem kellene így beszélniük.

A megoldás az hogy koliba mész, már ha tovább tanulsz. Ha pedig nem, akkor keresel olyan munkát ami szeretsz hisz rengeteg féle munka van, ha nem tetszik ahol most vagy akkor előbb találd ki mit szeretnél és keress olyat és gyűjts pénzt a későbbiekre pl költözéshez.

2014. jún. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

"Az viszont róluk szegénységi bizonyítvány ha tényleg így gondolkodnak hogy szégyellnek."


Szerintem is.

2014. jún. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!