Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy távolodtunk el ennyire...

Hogy távolodtunk el ennyire az anyámmal egymástól? És miért nem bírom elfogadni anyám barátját? 13/L

Figyelt kérdés

Mikor 7 éves voltam az anyám és az apám elváltak. Akkor még nem izgatott. Elköltöztünk egy 1.5 szobás kis lakásba itt vidéken. 4.-es voltam mikor elkezdődött a baj. Az első az volt, hogy regisztráltam valahova már nem emlékszem h hova és fel akartam tölteni valamilyen képet oda. Bejött, hogy ugye keressem ki. Olyan képeket láttam, hogy az anyám lesz***tt valakit (egyedül voltam itthon nyári szünetben). Gondolkodtam, emésztgettem ezt a dolgot, hogy vajon mit is láthattam vagy, hogy ezt mondjam-e anyámnak vagy ne. Úgy döntöttem, hogy mondom vagyis megpróbálom közölni vele. Mikor itthon voltunk egyik este ugyan úgy meg akartam próbálni fotót feltölteni (reméltem, hogy megint azok a képek jönnek be, mert ez volt a tervem) és bejöttek megint azok a képek. Gyorsan szóltam neki h mi ez azt mondta, hogy biztos valami letöltés (a karkötőjét megismertem a fotókon). Ezen túl léptem és el is hittem valamennyire. Aztán a céges telefonján játszottam és kiléptem a játékból és belementem a fényképekbe véletlenül. olyan fényképeket találtam, ahol az anyám (karkötőjéről megismertem) a mellébe piercinggel és arra rá köpve fotózta le a melleit. Itt már gondolkodás nélkül szóltam neki és mondta megint, hogy biztos csak valami letöltés. Persze én tudtam, hogy nem. Aztán nagyon sokat gondolkoztam rajta, hogy hogy mondjam meg neki, hogy tudom, hogy azokon a fotókon ő volt. Aztán egyik este mikor otthon voltunk látta, hogy könnyes volt a szemem és kérdezte, hogy mi a baj én meg elmondtam. Így megtörtént a felvilágosításom. Aztán megkérdeztem, hogy ki volt az az ember ő meg mondott valami nevet már nem emlékszem, hogy kit. Egyébként azzal az emberrel soha nem találkozhattam.

Azt mondta anyám, hogy nem akar leégni xy előtt azzal, hogy visz engem is és én meg majd leégetem. Beletörődtem. Aztán 4. év vége felé lett egy új pasija akinek van egy velem egy idős lánya. Mind2-jüket utáltam mert azóta nem bírom elfogadni ha van bárkije is és ha kimutatom, hogy az adott barátját utálom rögtön azzal jön és azzal is jött mindig, hogy bezzeg apádnak lehet barátnője. Én erre mindig azzal válaszoltam, hogy nem apámmal élek és a mai napig azzal válaszolok ha feljön ez a téma. Na de ott folytatom, hogy az az ember akinek van egy velem egy idős lány azt hiszem Józsinak hívják és tűzoltó Pesten mi meg vidéken lakunk. Szóval egyik reggel mondtam anyámnak, hogy nagyon rosszul vagyok de nem hitte el és abba a pillanatba elhánytam magam. Azt mondta, hogy akkor itthon maradok Józsival. Anyámék szobájába ahol a TV is van az ágyon Józsi matraca volt az én szobámba meg egy sima 1 személyes ágy. Átmentem Józsihoz mert Tv-ni szerettem volna és átzavart a saját szobámba, mert hogy az ő ágyát én nem hányom össze. Ezért visszamentem és 5 perccel később /Józsi segített felújítani a lakást/ mondtam neki, hogy ez nem az ő háza hanem az enyém és az anyámé és, hogy neki semmi joga nincs nekem parancsolgatni. Erre ő azt mondta, hogy de ha ő nincs ez a lakás sincs. Visszamentem a szobámba és elaludam. Mikor hazajött anyám elmeséltem neki, hogy Józsi mit mondott. Ő mondta, hogy akkor ezt majd megbeszélik és egy hétre erre a dologra anyám kidobta Józsit. De ezért ez az ember anyám kocsijába gázolajat öntött és apám kocsijának a kerekeit meg kiszurkálta. Meg még volt pár dolog. Aztán egy jó darabig nem volt vagy nem tudtam, hogy anyámnak van barátja. Egyszer csak képbe jött ez Zoli nevű gazdag hapsi. Mindent megvett nekünk. Vele csak 1x találkoztam. Ő vele csak annyi bajom volt, hogy anyám hazaért olyan 7 óra körül és 8 fél 9-ig vele beszélt telefonon. Aztán lerakta és megvárta, hogy lefeküdjek aludni. Aztán 11-ig minimum telefonáltak. Ebben a Zolis időszakban anyámmal csak reggelente beszéltem szinte. De Zoli soha nem volt anyám barátja. Ők csak szeretők voltak, mert Zolinak volt egy családja (1 lánya 1 fogyatékos fia és a felesége). Anyámért pedig nem hagyta ott a családját. Aztán szépen lassan egyre kevesebbet beszélt Zolival. És Zoli ki is esett a képből. Zolira pár hónapra csinált magának MSN-t anyám (akkor még az volt nem pedig facebook) és egy Jani nevű hapsival beszélt nagyon sokat. 5. után nyáron meg elmentünk anyám egyik munkatársával meg annak a családjával kenuzni. Ott anyám megismerkedett egy Laci nevű palival. Panelba lakunk és lakik itt még egy velem egy idős lán (egy osztályba is járunk) a nagymamájával és egy másik lakásba pedig az ő félrokkant nagynénje. Ez a nő nem sokkal idősebb anyámtól és mindent megbeszéltek. Na és ez a Laci nevű hapi egyre többet jött ide, sőt fel is ajánlott egy új állást anyámnak (jobb pénzért). Anyámat nyúztam, hogy fogadja el. Elfogadta. Aztán valahogy ezekkel a szomszédokkal már nem voltunk olyan jóba, sőt még össze is vesztünk velük. Én megint jóba vagyok a velem egy idős lánnyal. És a nagymamája eleinte mindig mondta azután, hogy én apámnál voltam egy egész hétvégét, hogy a JANI itt volt. Akkor még nem tűnt fel, hogy Lacit állandóan le Janizta. És most már el vagyok tiltva a barátnőméktől, de én akkor is átmegyek hozzájuk meg ő is átjön hozzám mikor nincs itthon anyám. A mamája azt is elmondta nekem, hogy anyám Lacival csak a pénzéért van együtt, mert anno anyám megmondta nekik, hogy Lacinak csak a pénze kell neki. És most már sikerült összeraknom a barátnőmék segítségével a képet. Lacit majdnem 1 évig titkolta előlem, ő volt a Jani. A barátnőm és az ő családja is tudott Laciról és senki semmit nem mondott akkor még nekem majdnem 1 évig. Nagyon rossz nekem, mert aámnak már más a munkahely és szint mindig dolgozik, ritkán jutok el hozzá és anyámal meg már alig tudok egy légtérbe is megmaradni. Szinte csak lakótársi kapcsolat van köztünk. Laci meg minden hétvgén jön és itt osztja az észt meg a sok okosságot. Kénytelen voltam kialakítani a bunkó, szavakimondó stílusomat, amivel már majdnem az őrületbe kergettem őket.:) Én egyébként egy jó szivű, kedves, aranyos lány vagyok (barátok, ismerősök elmondása szerint). Bár amit akarok mindenáron megszerzem és ha úgy van kiállok az igazamért. Apám szerint se normális ,hogy én mindenkit szeretek és engem is szeret mindenki, de ezt az embert (Lacit)utálom.



Aki elolvasta ezt annak nagyon köszönöm, hogy szánt a problémám/problémáimra ennyi időt. Még annyit h nem akarok újra közel kerülni az anyámhoz csak azt akarom tudni, hogy miért távolodtunk el ennyire egymástól és, hogy miért nem bírom elfogadni Lacit?!



2014. jún. 27. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél olyan, mint anyukád, de maradj ilyen szókimondó és talpraesett.
2014. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy nem leszek olyan mint anyám...!! És rendeben megpróbálok ilyen maradni..!! :)
2014. jún. 27. 21:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Helyes :-) Soha ne hagyd, hogy valaki bármire is kényszerítsen, ami megalázó neked. Isten áldása legyen veled :-)
2014. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ohh..:$ köszönööm...!! :P
2014. jún. 27. 22:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Most is 2 pasival kever...Megint képbe jött a Zoli...!! :/
2014. jún. 30. 04:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Valtozott valami? :)
2015. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Konkretan minden. Egyutt van Lacival, de mar ot is megszoktam. Csak ritkan vannak osszeveszeseink, azok is egeszsegesek :)
2015. júl. 5. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!