Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért akar válni...

Az anyám miért akar válni folyamatosan? Beszéljek vele erről, vagy hogy kéne felnyitni a szemét?

Figyelt kérdés

10 éve együtt van a nevelőapámmal és azt hittem, hogy vége a "válási sorozatnak" (előtte több válása, szakítása volt).

Minden oké volt, a férje engem is elfogadott, a lányának tekint és olyanok voltunk, mint egy normális család.

De anya mostanában egyre furcsábban viselkedett és rákérdeztem, hogy szeretője van-e. Még csak nem is tagadta...

Megkérdeztem, hogy akkor hogy lesz tovább, annyit mondott csak, hogy nem tudja, talán jobb lenne függetlennek lenni és egy kis időt máshol tölteni.

Mikor mondtam, hogy én nem költözök, akkor megsértődött, hogy én önző vagyok és csak a saját érdekeimet nézem. De ő ugyanezt teszi. Nem hiszem, hogy a legtöbb kapcsolata nem érdekkapcsolat volt és úgy rángatott engem országról országra, mintha én egy kiegészítő lennék mellette.

Ezt sosem mondtam neki, mert az anyám és szeretem, de mindig bennem volt ez.


Nem akarom, hogy az életem megint ilyen legyen. Gyerek voltam még, de akkor is. Csak az maradt meg, hogy rengeteget voltam külföldön, nem voltak legjobb barátaim és alig emlékszem valamire azokból az időkből.



2014. jún. 27. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Azthiszem, hogy az anyukád tini illetve fiatalkorában nem élte ki magát eléggé és most ezért van szerető is a képben meg ennyi szakitás. Szeret téged gondolom, de te voltál az akadály, persze csak ha nincs nagyobb testvéred, ahhoz, hogy kiélje magát. Nem rossz szándékból mondom, de szerintem ezt úgysem tudod meggátolni, mert ha visszafogja magát, akkor azzal jót nem csinál.
2014. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kiélte magát, elég bulis kamaszkora volt, sok probléma volt vele, ezt tudom.
2014. jún. 27. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ha ezt ő is igy érzi, akkor nem akadékoskodom. :)

Remélem minden megoldódik és könnyen. Úgy, hogy te se szenvedd a kárát és anyukád se.

2014. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
van ami sosem változik. Pl az, hogy az anyám állami gondozásba adott és sose keresett, azóta se. Van ilyen.
2014. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most leszek 17 éves.
2014. jún. 27. 13:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyik lehetőség, hogy 18 éves korodig kitalálsz valami lehetőséget, hogy megpattanhass. Nem hiszem, hogy változni fog. Anyu is csinálta ugyanezt válás után, annyi különbséggel, hogy volt egy lakásunk, és amíg ő más pasiknál lakott, én a lakásban maradtam. De persze így se jó, mert néha ő is hazahozta a delikvenst. Letettem a szakmát, kerestem munkahelyet és leléptem. Most már azt csinál, amit akar.
2014. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért csak az anyám, nem akarom, hogy tönkremenjen a kapcsolatunk emiatt.
2014. jún. 27. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Azért, hogy ezzel tartson téged sakkban és lelki terrorban. Értsd: amíg miatta és a házassága miatt aggódsz, addig is vele foglalkozol, nem a saját életeddel. Önző, birtokló és nem enged leválni.


nem kell felnyitni a szemét, mert nem lehet. Aki vak akar maradni, annak a Jóisten sem tud látást adni.


ÉLd a saját életedet és ne foglalkozz vele többet. Ha el akar válni, akkor váljon, az ő dolga. Úgy veszem, ki a soraidból, hogy nem vagy már kislány, nem kell aggódnod azon, hogy kihez kerülsz.


De nyugodj meg: nem fog elválni. Ha akart volna, már rég megtehette volna.


"Mikor mondtam, hogy én nem költözök, akkor megsértődött, hogy én önző vagyok és csak a saját érdekeimet nézem. "


Nem, ez ő. És igen, nézd csak a saját érdekeit, de úgy látom, rajtad kívül ezt nemigen nézi senki.


Ps: Nagyon sajnállak, átérzem, milyen egy ilyen önző anya mellett élni. MInél előbb költözz el, annél jobban jársz. Engem éveken át kínoztak a szüleim a válási cirkusszal - perzse, nem váltak el soha -, de majdnem rámnet az egész gimim, egyetemem, és az egész életem a folytonos cirkuszaikra.


Az önző anyukád lelki terrorja ellen és a válás miatt (az első válás idején kicsi lehettél) érdemes volna egy szakemert egy kis időre megkeresni. Én azt tettem.

2014. jún. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es voltam: pedig tönkre fog menni. Ha nem a kapcsolat, akkor te magad.


Anyád rendkívül önző ember. Az ilyennek vagy behajol az ember és meghajlítja az akaratát, vagy nem: megkeményíti magát és elmenekül. Csak rajtad múlik.


És éppen azért, mert anyád, sűrűn szégyellhetné magát.

2014. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!