Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a nevelőapukáma...

Hogy vegyem rá a nevelőapukámat hogy lehessen egy cicám?

Figyelt kérdés

Több éve könyörgöm ezért és végre anyukám megengedte, de viszont a nevelőapukám nem. Sziámi cicám lenne, aminek rövid a szőre. Minden nap gondoskodnék róla! És nem ezért nem engedi. (Ő mondta!)

Segítsetek!!! Csak normális válaszokat!


2014. jún. 27. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Anyudnak mondd meg vegye rá ő.
2014. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele leülni és nyugodt körülmények között megbeszélni. Mondd el az érveid, hogy miért szeretnél cicát, mióta, és hogy ez téged nagyon boldoggá tenne. Esetleg előtte megkérdezheted anyud is, hogy benne lenne-e egy hármas beszélgetésben, persze csak akkor van értelme, ha ő is a te pártod fogja és támogat. :) Fontos, hogy mindenképpen nyugodt hangnemben beszéljétek meg, hogy lássa, tisztában vagy a cicatartás nehézségeiben is, és vállalod egy másik élet gondozását. :)
2014. jún. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lakásba nem való cica. Bármennyire is gondozod, hullik a szőre. Egy sziámi cicát csak a lakásban tarthatod, nem etetheted bármivel, és el kell időnként vinni állatorvoshoz is.

Ez nem kevés pénzbe kerül. Talán a nevelőapukád ezért nem engedi.

2014. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nevelőapád allergiás a macskákra és azért nem engedi?
2014. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is 13 éves vagyok. Lakásban lakunk pont ezért választottam sziámit! Tisztában vagyok azzal hogy sok pénzbe kerül az állatorvos, meg még ami kell neki, de 7 éves korom óta erre gyüjtök és minden zsebpénzemet erre szánom! Remélem minden válaszolónak tudtam válaszolni.

És köszönöm a tanácsokat!

2014. jún. 27. 20:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem nem allergiás rájuk!
2014. jún. 27. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem engedi? Hogyan indokolta?


Egyébként ülj le mindkettejükkel és beszéljétek meg, ha ez nem jön össze kérd meg anyukádat, hogy beszéljen vele ő.


(Egyébként a macskák nagyon jól elvannak a lakásban, és akár sétáltathatóak is. A szőr probléma pedig megoldható a lakás kétnaponkénti kiporszívózásával. Taníthatóak is, igaz makacs kis dögök, de ha odafigyel rájuk az ember megjegyzik a fontosabb dolgokat, mint például: hogy a konyhapultra nem lehet mászni vagy azt, hogy a kanapét nem illik kaparni.)

2014. jún. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!