Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnál a gyerekedre, ha...

Haragudnál a gyerekedre, ha otthagyná az iskolát?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt otthagytam egy iskolát fél év után, mert idegileg kikészültem, a szüleim akkor váltak, egész nap ordítottak egymással, nem volt egy nyugodt percünk se, illetve olyan csórók voltunk, hogy a barátnőm a már elhasznált ruháit adta nekem, a nyári szakadt cipőmbe jártam. Otthagytam a sulit és elmentem dolgozni. Azóta azt hallgatom tőlük hogy egy semmirekellő vagyok, hajléktalan leszek és mindenben lekezelnek. A középfokú érettségim megvolt, most visszamentem 4 műszakos gyári meló mellett 2 tantárgyból emelt érettségizni +letettem egy nyelvvizsgát, és jelentkeztem főiskolára. Amikor ezt elmondtam nekik kinevettek és durván a fejemhez vágták, hogy azt az előző iskolát is otthagytam stb... Valóban megbocsáthatatlan volt az akkori lépésem? Pszichologushoz jártam akkoriban a családi traumák feldolgozása miatt, lelkileg padlón voltam.

21/L


2014. jún. 28. 08:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy fodrász iskolát hagytam ott.
2014. jún. 28. 08:10
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem. Akkor ez volt a legjobb döntés. Viszont irtó ügyes vagy, hogy ezeket megcsináltad!
2014. jún. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondjak lejarattam oket a rokonok elott, toluk is sokszor fejmosast kapok h milyen hulye voltam. Ok nem eltek velunk, nem lattak bele hogy milyen nehez idoszak volt ez nekunk. Bar az o velemegyuk nem erdekel.
2014. jún. 28. 08:20
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha ennyire tré körülmények voltak és azóta dolgozol és előrébb jutottál, meg céljaid vannak, akkor nem gáz, szerintem. Ha majd lesz végeredménye a dolognak, akkor anyukádék is megnyugszanak.
2014. jún. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyenek, akkor ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak. Azt a családot, aki csak rombolja az önbizalmad és lehúz, minél távolabb kell tartani magadtól, és különösen fontos, hogy ne is beszélj nekik a terveidről.
2014. jún. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán mért fontos a véleményük? Ha jól értem, saját keresetedbol szeretnéd folytatni a tanulást. Fiatal vagy még, boven belefér 1-2 diploma az eletedbe. Ha persze a fodrasziskolat szüleid fizettek, es most is az ő támogatásukra lenne szükség, akkor valahol érthető (bár szamomra akkor sem megérthető), hogy tartanak attól, hogy ez is csak kidobott pénz lesz.

Én is hagytam ott iskolát, egyetemet, szintén idegkimerültség miatt. Más helyzet volt, anyagi okai voltak, Szüleim nem tudtak támogatni, éjszakánként először diakmunkaskent gyárban dolgoztam, aztán szálloda recepcioskent (3 nyelvvizsgám mar akkor is volt). Napi 2 ora alvással birtam egy darabig, aztán öngyilkossági kísérlet miatt pszichiátrián kötöttem ki, aztán Sosem mentem vissza nappalira tanulni. És hiszed vagy nem, anyám ugy, hogy meg középiskolás koromban azon is sz@..kodott, hogy mért nem jó nekem az olcsó kis szótár, mert a nagy kell, Sosem fogta fel, hogy mert is kellett otthagynom a sulit....de inkabb nem beszelek vele erről, Max. nehany receptet egyeztetünk a látszólagos jó viszony fenntartásáért. Apám a ló masik oldala, egészében magat hibáztatja a mai életemért is, pedig lehetne rosszabb, én nem panaszkodom. Valahol kettejük közt félúton lehet az igazság.

Szerintem nyugodtan üljetek le, akar egy kávé vagy pohár sör mellett beszeljetek at, hogy mi bántja őket valojaban, es találhatók meg azt a megoldast, ami senkit sem sért.

2014. jún. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Ne parázd túl, nem tört félbe az életed ettôl. Tanulni bármikor lehet, ahogy ezt épp be is bizonyítod. Még nagyon sok minden lehet belôled és bôven többre viheted, mint ha befejezted volna a sulit akkor.


Az én szememben a szüleid jaratjak le magukat, akik sem akkor, sem most nem allnak cseppet sem melletted és segítenek.


Szóval hajrá! Ügyes vagy, csak így tovább. Próbálj meg keresni olyan embereket, akik támogatnak es batoritanak. Es csak rajuk hallgass.

2014. jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Alapba nem foglalkoznek olyan idiota emerek velemenyevel, akik miatt kellett abahagynom a sulit pszichologushoz jarni stb.megha a szuleim is. Ezt az egesz problemat ok okoztak, nem foglalkoztak veled magyarul le sem szaaartak mi van veled, min mesz keresztul a valasuk, uvoltozesuk miatt.
2014. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem gond. Én is otthagytam a sulit amikor a szüleim váltak. Én is kikészültem és aztán segítséget kerestem és újra felépítettem magam. Végül megcsináltam egy szakmát 22-24 évesen és nem keresek rosszul. Apu felemlegeti, hogy mért hagytam ott az előzőt, de nem érti, pedig ezzel a szakmával jobban jártam, mint azzal jártam volna. Lényegtelen. Ne foglalkozz velük. 2 füled van, egyiken be, másikon ki. :) Sok sikert a fősulihoz! Kitartás! :)
2014. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abszolút nem.
2014. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!