Én reagálom túl?

Figyelt kérdés
20 éves nő vagyok dolgozok ès a szüleim.a munkahelyen 30percenkènt hìvnak h nincs bajom. A szobàm ajtajàt se zàrhatom (mindig ki van nyitva alig tudok felöltözni) Ha nem veszem fel a telefont akkor màr veszekednek velem. Beszèltem velük h nagy vagyok ès el akarok költözni de ha elmegyek öngyilkozok lesznek,ezzel zsarolnak. Ez normàlis????
2014. júl. 7. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem normalis.
2014. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ez mar reg nem normalis...sztem ulj le veluk es probald megbeszelni...

egyke vagy?

2014. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

elírtam *öngyilkosok


mit tegyek? Nem birom màr:'(:'(:'(

2014. júl. 7. 20:27
 4/16 A kérdező kommentje:
a 26 éves bàtyjâmmal is ezt csináljàk de őt nem zavarja
2014. júl. 7. 20:28
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Aki öngyilkos akar lenni,az nem mondogatja hanem megteszi.És azért csak nem olyan őrültek ők se.próbáljatok kompromisszumot kötni.mondjuk ha sikerül elköltözni,akkor minden este vagy délután beszélhettek skypon.de próbálj velük nyugodtan beszélni;) kitartás
2014. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te is nagyon jól tudod, hogy ez nagyon-nagyon beteges a szüleid részéről.


Pakolj össze, és azonnal költözz el. Még a költözés előtt menj el egy pszichiáterhez (TB-re is van, és a korosztályodat kezelő ifjúsági pszihiáter is létezik) és kérj segítséget! Beszélj a főnököddel is (mielőtt a húszpercenkénti telefonért esetleg kirúgnának).


Az ilyen rendkívül betegsen kontrolláló szülőktől való megszabadulás nagyon nehéz, és segítség nélkül szinte lehetetlen.


Egy dolgot tiztázz magadban: az ilyen mérhetetlenül önző és birtokló szülők, mint a tieid, SOHA nem lesznek öngyilkosok, mert annyira szeretik magukat, hogy hamarabb ölnének meg mást, mint önmagukat.


Nem kell és nem is szabad velük beszélni - nem ér semmit - és nem kell törődni a testvéreddel sem (őt már menthetetlenül bedarálták). Vedd nagyon komolyan amit írtam: ha nem kérsz segítséget és nem költözöl el tőlük, nem éred meg a 30 évet sem. A környékünkön így lett öngyilkos egymás után két huszonéves lány (testvérek): még a házuk előtti parkba sem engedték le a szülei őket, fényes nappal.

2014. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Talán, ha nem úgy beszéltél volna velük, hogy "h nagy vagyok", komolyan is vették volna.

Egyébként költözz nyugodtan, ha megteheted, a szüleid attól talán rájönnek, hogy nem a távirányítós hajasbabájuk vagy. (Öngyilkosok biztosan nem lesznek, főleg, hogy tesód is van, hiszen kétszer nem tudják megölni magukat, ha netán ő is elköltözne - és a nem mellesleg ha megölik magukat, a tesódat hogyan fogják zsarolni ezentúl?)

2014. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem elhet, hogy okot adtál erre? Valamiért féltenek.. Ennyire, ilyen irracionális mértékben.. Lehet, hogy tettél a multban olyat, ami miatt féltenek.. mondjuk magadtól.
2014. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Próbálj meg velük beszélni többször is, szépen, hogy te már 20 éves vagy, nem 16, és el szeretnél költözni otthonról. Többször is hozd fel a témát, mondogasd nekik, hogy szokjanak hozzá, akár még pakolgatni is kezdhetsz. Ha reménytelen, akkor menj el pszichológushoz, vagy pszichiáterhez, (nem tudom melyikhez kell, nem vagyok szakember:D) és ha még az sem segít, akkor fogd magad és egyszerűen költözz el. Ha azzal fenyegetőznek, hogy öngyilkosok lesznek, ne aggódj, úgysem teszik meg, ahogy elmondták előttem is, aki tényleg az akar lenni, az nem mondogatja, hanem meg is teszi. De amúgy is, milyen szülő az, aki azzal fenyegeti a lányát, hogy "ha elköltözöl öngyilkosok leszünk"?! :o Ez már beteges, ne haragudj!

Mondd meg nekik, hogy ha fél óránként hívogatnak, akkor ki fognak rúgni, és azt azért ők sem akarják. De egyébként nekik nincsen dolguk, hogy fél óránként tudnak hívni? A szobádat bezárni nem engedik, vagy csukni?

Nagyon sajnállak, de tényleg! :( Sok sikert a költözéshez!

2014. júl. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Semmi értelme újra beszélned velük, ha tényleg annyira elvakultak, képesek lesznek megpróbálni, hogy erőszakkal akadályozzák meg a költözésedet. Ismerek ilyet, ott a lányt pár havernak kellett kimenekíteni a szerető szülői házból, mert a szülei egész egyszerűen rázárták a szobája ajtaját, amikor közölte, hogy elég volt, költözik. Egyszerűen szedd a cuccod, és menj, az új címedet meg eszedbe ne jusson megadni, egy nyugodt napod nem lenne.
2014. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!