Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért szokták ellenez...

A szülők miért szokták ellenezni a nagy korkülönbséget ( kb 15 év) a lányuk kapcsolatában?

Figyelt kérdés
Régen pont hogy az volt a szokás hogy a fiatal nők, ennyivel idősebb férfiakhoz mentek feleségül, most meg mindenkiből felháborodást vált ki, miért? Egy ennyi idős férfi legalább már rendelkezik mindennel a családalapításhoz, jó esetben. Nem csak anyagilag, hanem érettségben, kibulizta, kicsajozta magát, felnőtt a személyisége valóban. Nem úgy mint a huszonéves srácoknak, akiket több év komoly kapcsolat után is írtóznak a gyerekvállalástól például.
2014. júl. 16. 00:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%

mert a szulok feltik a lanyukat hogy csak "arra" kellenek.. hogy friss fiatal "pipi" husi.... en is jobban szeretem az idosebb embereket ( noket is,ferfiakat is egyarant ertelmesebben joval..)

elso kapcsolatomban 14 ev volt koztunk 2 evig voltunk egyutt.. A jelenlegi ( volegenyem nemsoka ferjem) pedig 10 evvel idosebb tolem.. ertelmesebbek az idosebb ferfiak,es elvileg mar megteremtettek a csaladalapitashoz szukseges dolgokat... en 18 vagyok volegenyem 27.

2014. júl. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Talán az, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkethet egy olyan férfi, aki pl. 30 évesen egy 15 évessel kezdd. Mi lehet az oka rá, hogy nem jön ki a korabeli nőkkel. Gondolj bele, hogy egy 15-16 éves lány még kis tinédzser, a 30-31 éves ,,fiú" meg már felnőtt álással rendelkező ember.
2014. júl. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%
Talán mert félnek attól hogy elítélik a lányát ezért, ami visszahat rájuk! (szülőkre is)
2014. júl. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem ugyanabban az élethelyzetben vannak. Pl. az egyik még tanul, a másik már a családalapításra koncentrálna. Nekem volt nagy korkülönbséggel párom 18 évesen, 17 évvel volt idősebb. Igazából a friss pipihusi jó volt neki, hogy gyereket nem akart már elváltan (nem miattam vált, én évekkel később jöttem) én meg még nem akartam, előttem megjátszhatta a nagyon tapasztalt férfit. Addig volt jó a kapcsolat, amíg ki nem nyílt a szemem és már nem kezdtem el gondolkodni én is hogy lassan szülni szeretnék. Na meg elkezdtem látni a hibáit és visszabeszélni, mert már nem ettem meg a hülyeségeket.
2014. júl. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%
Nem utolsó szempont,hogy jópár év múlva,mikor a lány még mindig "nő",a férfi már nem lesz túl kandúros.Igaz ez fordítva is.
2014. júl. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, én nem ezt látom! Egyik ismerősöm lánya 19 éves ápolónő, a vőlegénye 34 éves orvos, és a szülőknek egy rossz szavuk sincs.
2014. júl. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nem ellenzik. Mondjuk nem is kis viszkető-nunusú tini vagyok. :D

27 éves vagyok, és nem elleneznék, ha összejönnék egy 49 éves férfival (környezetemben van ilyen, akit még én is e tudnék képzelni magamnak)

Apukám inkább félt, de anyu abszolút nem.

Szóval e inkább kortól függ, mert monjuk én sem örülnék neki, ha a 17 éves lánykámat egy 39 éves pasi környékezné.

2014. júl. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Hát.nem hiszem, hogy régen szokás volt.Inkább úgy mondanám, hogy volt ilyen is olyan is.


Szüleim közt hét év korkülönbség volt,ők 57 ben házasodtak.

Köztünk1 év,87 ben házasodtunk.,27 éve volt ez és együtt vagyunk.Nálunk nem volt, hogy a férfi érettebb,megvan mindene.Mi mindent közösen vettünk,építettünk..


Én nem ellenzem amúgy, a lányom 9 évvel idősebb pasival van,21-és 30 évesek.

2014. júl. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Ekkora korkülönbségnél nagyon ritka, hogy egyformák az elképzeléseik, gondolkodásmódjuk az életről. A legtöbb esetben a férfi akarata érvényesül. Viszont, ha a férfi már 65-70 éves, a nő pedig még csak 50, a férfi vén hülyének tartják, még a gyerekei is. Nem tud "haladni" a korszellemmel.

Elég sok ilyen házaspárt ismertem.

A régi korokat pedig nem lehet összehasonlítani a maiakkal.

Régen egy férfitől elvárták, hogy olyan egzisztenciája legyen, hogy el tudja tartani a családját. Ezt általában 35.40 éves korára érte el.

A lányokat pedig úgy nevelték, hogy egyetlen életcéljuk a férjhez menés legyen. A házasságban a férj volt az úr. Neki voltak elvárásai, úgy nevelte a feleségét, ahogyan akarta. ő kezelte a pénzt, adott a háztartásra, a nőnek "tűpénzt", stb.

Ő határozta meg a család életét.

A feleségnek ritkán lehetett önálló akarata.

Ma már a nők aligha mennek bele ilyen alárendelt kapcsolatba. Inkább a másik végletbe esnek.

2014. júl. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
18%
Általában azok a férfiak akik már korosabbak és azt hisszük róluk, hogy tapasztaltabbak nem azok. Igazából későn érő típusok ha még nem nősültek előtte, vagy másik variáció az életközépi válság: elhagyja a családját mert szerelmes egy szinte pontosan olyan nőbe mint az elhagyott feleség, de sokszor ezek az egyének visszamennek a régi asszonyhoz. Szerintem ha max 10 év a különbség az eléggé határeset, abból még bár ritkábban de lehet jó kapcsolat
2014. júl. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!