Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, név nélkül! Esett már...

Szülők, név nélkül! Esett már meg veletek, hogy igazságtalan dolgot tettetek a gyereketekkel / megmásítottátok a szavatokat a saját kényelmetek érdekében?

Figyelt kérdés

Bármilyen korú gyerekkel.


Ilyenekre gondolok, hogy pl. megígérted neki, hogy elmentek valahova, de aztán fáradt voltál és azt mondtad, mégsem mentek. Vagy megengedted, hogy elmenjen egy buliba, de később mégsem hagytad, hogy elmenjen, mert neked szükséged volt rá.


Nem akarok senkit elítélni, nem is fogok, hiszen ez szinte minden szülővel előfordulhat 18 év alatt. Csak kíváncsiságból kérdezem.



2014. júl. 12. 17:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve még az lenne a kérdésem, hogy utána megbántátok? Volt lelkiismeret furdalásotok?
2014. júl. 12. 17:18
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ilyen minden szülővel előfordul. Eleve némelyik kicsi annyira tud hisztizni, hogy sokszor nem is lát hirtelen más lehetőséget a szülő a leállítására, minthogy gyorsan megígér neki valamit, amiről már akkor tudja, hogy nem fogja teljesíteni.
2014. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha már megígérsz valamit, csináld is meg. Ha ezt látja a szüleitől, hogy nem teljesítik az ígéretet, akkor ő is csak egy tróger lesz, és bár kit átver, még téged is. Nem vagyok szülő, de gyerek szemszögből talán jobban látni ezt. A bizalom nem játék, hogy ilyenekkel elrontsd, ha már a szülők is megbízhatatlanok, az elég gáz.
2014. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen, hogy úgy volt, hogy megyünk, de mégse az volt.

Nem krnyrlmi kérdésből, hanem mert felfaztam.

Bulizni meg nem mehet, négy éves.

De ezt nem értem, hogy hogyhogy szüksége van a gyerekre? Erre nem tudok hirtelen példát kitalálni.

2014. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem tennék ilyen a gyerekemmel, és nem is tettem! Elég volt szegénynek az apjától a sok igéretet hallani. Ha nem tudsz valamit megtenni, akor ne igérd meg! Nekem mindig ez volt az elvem, és ehhez tartom magam.

Egy 17 éves lány anyukája

2014. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3, úgy értettem, hogy pl. olvastam olyanról, hogy meg lett ígérve a srácnak, hogy mehet bulizni, aztán hirtelen a szülők eszébe jutott, hogy le kell nyírni a füvet + kocsit mosni, szóval mégse menjen, hanem segítsen a ház körül. Ilyenre gondoltam.


Jó látni, hogy ilyen sokan tartják magukat a szavukhoz. Nekem gyerek koromban sok csalódásom volt emiatt, mert a szüleim gyakran azt hitték, hogy "úgyis elfelejtem". Az a baj, hogy túl sokáig játszották ezt, és a végén már nem felejtettem el. Aztán még én lettem elzavarva azzal, hogy ne követelőzzek, ő jobban tudja, mit mondott.

2014. júl. 12. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

#2 vagyok.


Minden elismerésem, ha nektek még sosem volt szükségetek ilyesmire. Nekem saját gyerekem nincs, de az unokatesóm kétévesét sokszor csak úgy tudtam leszerelni, ha ráhagytam, amit akart. Aztán szinte mindig saját maga is megfeledkezett róla. Például látott valami meséskönyvet, aztán elkezdett visítani, hogy sárga vonatot akar. Nekem ilyenkor semmiféle győzködés nem működött, csak ha rávágtam, hogy "majd veszek neked".

2014. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerek(17) vagyok, de azért elmondom, mert ez nagyon rosszul esett.

Szóval szerettem volna csincsillát tartani, be is nyújtottam anyának az ilyen irányú igényemet. Azt mondta, hogyha leadom azt a 10kg pluszt ami rajtam van, akkor jöhet az állat. Gondolom azt hitte úgysem tudom megcsinálni. Addig nem foglalkoztam a fogyással, nem zavart. De akkor nekiálltam, sikerült is. De amikor mondtam, hogy akkor most már tényleg szeretném a csincsillát, akkor meg elküldött a búsba, hogy mit képzelek én, hogy patkányokat akarok a házába hozni...

Hát kösz...

2014. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!