Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám elfelejteni ezt a...

Hogy tudnám elfelejteni ezt a borzasztó időszakot? 13 éve tart, s lehet még nincs vége. KÉRLEK SEGÍTSETEK

Figyelt kérdés

Mióta megszülettem apám egyfolytában gyűlőlkodik. NINCS megállás. Kb. ezeket szokta szidni: politika, magyarország, a város amiben lakunk, egyház, papok, egyes más országot, anyámat, nagyapámat, anyám felől az egész rokonságot... most ennyi jutott eszembe [az ő apját nem szidja, pedig ő sokkal tobbet csinált rosszat, nem segített, mikozben a anyukám apukája még most is segít].

Anyukám meg napi 100x elmondja hogy nem szeretem mert nem segítek neki stb. Tudom minden a gyerek hibája, de most én nem úgy hiszem. Kisebb koromban sosem voltak szabályok, semmit sem mondtak hogy csináljam meg, így nem voltam/vagyok hozzá szokva, és így nem tudom őket úgy tisztelni a szüleimet. Nagyon lusta vagyok bevallom, de próbálok magamon változtatni.

Boldogságom kimutatom, de a gyengeségem, sebezhető oldalamat nem, és nem is tudom, és nem is akarom, de valahogy szeretném hogy tudjanak róla hogy ahogy az apám és anyám viselkedik az nekem borzasztó. Kis koromban szorgalmasabb voltam lányosabb, én úgy gondolom az évek alatt ez kipusztult belőlem, a sok gyűlolkodés és veszekedés hatására. Tudni kell rólam én nagyon érzékeny vagyok, ez sem tudja senki. Én mindig erősnek mutatom magam és nem is akarom hogy másnak tűnjek. A szabályokat is én találtam ki nagyrészt, mit illik és mit nem.

Én értelmesnek és okosnak találom magam, és büszke vagyok arra hogy jól megy a suli, a zeneiskola és a sport. Ma is ossze vesztem anyukámmal, most az volt a baja hogy nem simogathatja a hajam. Bármi torténik mindig minősít, mindig felhozza a múltat mit nem csináltam meg neki. Bármit mondok, mindig rossz dolgokra kovetkeztet. Pl. múltkor mondta hogy majd olvas fel nekem konyvet mikozben telefonozom, én mondtam neki hogy nem kell telózás kozben,

ma ezt felhozta és azt mondta hogy nem akarom hallani a hangját. EZ NEM IGAZ. szeretem de már nem bírom, ez az egész családot, anyukám mindig azt mondja majd ha elvesznek a nevelőanyukádnak megteszed, mert őt szeretni fogod. Ilyeneket mond. Viszont már nem is vagyok rossz kedvű, gyorsan át mennek rajtam az érzelmek. Viszont nagyon szeretem a tesóimat és hálás vagyok Istennek hogy lehet 3 testvérem.

Bocs ha hosszú lett, de nem bírom ezeket, úgy érzem az évek során a sok rossz miatt más lettem [jó tulajdonságaim

elvesztek]. És szeretném elfelejteni a rosszat. Én már most sem annyira emlékszem, de ha még is apukám megint belekezd vagy bármi újra előtornek ezek. Vagy ez már lehet csak akkor lesz jó ha majd felnőtt koromban véghez viszem azt amit elterveztem és boldog leszek? Még egyszer bocs hogy hosszú, és koszi.

itt van két kérdés ami még fontos lehet, én kérdeztem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__57653..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri-..


2014. júl. 16. 22:27
 1/6 anonim válasza:

Hasonlo helyzetben vagyok mint te, a szemelyisegem hasonlo csak a problemam mas. Szerintem apudon nem tudsz valtoztatni, o ilyen el kell fogadd es elni azzal hogy ilyen. Anyuddal pedig leulni, megnyilni

elotte es elmondani a velemenyedet es a nezeteidet. De teljesen ez csak akkor oldodhat meg ha kirepulsz. Addig turni, es minden alkalmat megragadni ami szep es jo. :)

2014. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi hogy elolvastad, és válaszoltál! Szerintem nem soká ennek vége (apám elmegy külföldre, tesóm koleszba) csak nem valami jó hogy tudom elveszett belőlem a szép, az évek során. De most jól el vagyok KÖSZÖNÖM még egyszer a válaszod. Biztos nem oké velem sok minden, de a jóra próbálok emlékezni :')

csak mondom nem jó hogy bezárkóztam, és elvesztettem a jó tulajdonságaimat, mind ezek miatt.

2014. júl. 16. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon káros családod van. Sajnálom, hogy ebben kellett felnônöd.


Ha változtatni szeretnél, akkor javaslom, mihamarabb szabadulj meg ettôl a mérgezô közegtôl, menj kollégiumba, költözz el otthonról.


Ha 13 éves vagy, akkor jövôre mész középiskolába. Javaslom, hogy olyat válassz, ami otthontól minél távolabb esik. Hidd el, ha kikerülsz onnan, kinyílik a világ. Órákig sorolhatnám, mit csináltak rosszul a szüleid, de felesleges lenne. Te depressziós vagy, a testvéred pedig antiszociális... A szüleid iskolapéldái az olyan felnôtteknek, akiknek nem lett volna szabad gyereket vállalni.


Hallgass rám, menekülj! Ha van olyan felnôtt, tanár, rokon, akiben bízol, akkor tôle kérhetsz segítséget.

Kitartást hozzá!

2014. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem akarok segítséget kérni, nem is fogok. Eddig nem tudtam hogy depressziós vagyok, jó hogy megismerem magamat. Köszi. Apukám kis időn belül ki megy külföldre, és nem jön vissza. Akkor jobb lesz a helyzet, mert anyukámat nem fogja bántani lelkileg... Az egész egy gyilkosággal kezdődött amit egy politikus rokona tett, és még el sem itélték kora miatt. Én kifejezetten szeretem ezt a családot, és hiányoznának ha nem lennének, bár azt sehogy sem tudom elképzelni, hogy valaki határokat szab nekem (anyukám néha csodálkozik hogy nem tisztelem úgy). Pontosan aug. elején leszek 13, és most megyek hetedikbe. Tudom lassan vége ennek a korszaknak, és vissza szeretném kapni önmagam. Nekem vannak álmaim, focizni akarok, egyetemre járni, boldog családban élni. Már érzem sok nekem ez, de nagyon ragaszkodom ide, bár még egy szobám sincsen. Utálom a légkört, mégis a szép emlékek nem engednek. Mintha nem tudnám mi legyen, mit akarok. Elmenni, maradni.
2014. júl. 17. 11:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak bántani. Nem azért írtam neked. Teljesen normális, hogy kötôdsz a szüleidhez, és szereted ôket, hiszen akármilyenek is, mégis csak a szüleid, és biztos, hogy kaptál tôlük sok szép élményt is már az életed során.

Más kérdés, hogy te magad is érzed, hogy valamiért mégsem jó ez az egész. Azonban amint negatív gondolataid támadnak a szüleiddel szemben, azonnal jön a lelkiismeretfurdalás. Ez az évek alatt nevelési eszközként használt érzelmi zsarolás eredménye.


Azért javaslom a kollégiumot, mert amíg nyakig vagy az egészben, sosem fogod átlátni. Attól még szeretheted ôket, hogy messzebb élsz. Sok száz kollégista él az országban...


Ne hidd el nekik, hogy nem vagy elég jó. A gyerekük vagy. Feltétel nélkül kellene, hogy szeressenek. Ha ez nem megy nekik, akkor nem benned van a hiba.


Gondold ezt végig, nem vagy már kisgyerek. És ne haragudj rám az ôszinteségemért.

2014. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocs, ha férre értetted, nem haragszom amit írtál, sőt köszönöm hogy elolvastad és válaszoltál. Én szeretném megismerni magam, milyen próblémáim vannak. Mégegyszer köszönöm, sokat segítettél, tényleg!!! :]
2014. júl. 17. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!