Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen gonosz velem...

Miért ilyen gonosz velem anyukám néha az az érzésem nem is szeret?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok (vagy is már majdnem) kicsit duci de nem kövér és anyukám folyton megjegyzéseket tesz rám meg beleszól mit kéne felvennem múltkor is ettem otthon egy kis chipset és elkezdte mondani hogy „az egézségtelen meg hogy milyen dagadt vagy már most is és csak egyre nagyobb leszel így nem fogsz kelleni senkinek” meg el akartam menni vele és a barátnőivel mert mentek „csajos napot” tartani és mondta hogy nem visz el magával mert csak ők lesznek felnőttek stb..és az egyik barátnőjének a lánya facebookra rakott ki képeket hogy anyukámékkal voltak és nagyon jól érezték magukat :S meg olyanokat is mond hogy a „beának a lánya nézd meg milyen szép és milyen csinos látod rajta minden ruha jól áll” mintha engem szégyellne vagy nem tudom

van egy unokatestvérem is el akartam vele menni strandra mert nagyon meleg volt és amikor mondtam anyának hogy el szeretnék menni akkor kb kinvetett meg mondta bikiniben nagyon csúnya lennék meg mindenki engem nézne meg hogy ő csak jót akar nekem hogy ne nevessenek ki

Miért csinálja ezt már annyira rondának látom magam tükörbe se szeretek nézni meg mindig csak piszkál hogy hogy nézek ki :S bárcsak rá hasonlítanék mert ő mindig szép vékony volt meg csinos

szerintetek utál nem szerets? Vagy miért csinálja ezt meg megaláz (egyszer barátnőim előtt is volt hogy már beszólt meg a hátuk mögött mondta hogy „ezek milyen lányok már” pedig csak egyszerű sima lányok semmi baj nincs velük)



2014. júl. 17. 14:04
 1/9 A kérdező kommentje:
meg olyan is volt már hogy mondta hogy kicsi a mellem és bár a mellem lenne akkora mint a hasam meg néha csak odajön és csipked hogy na innen meg innen kéne fogynod
2014. júl. 17. 14:05
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

szerintem szeretni szeret, csak tudja hogy hova vezet ha kover vagy. nemsokara jon az idoszak amikor mar kapcsolatok epulnek, stb, nem akarja hogy magadbafordult onbizalomhianyos ember legyen beloled a tulsuly miatt.

fogyj le, egy nonek fontos hogy hogy nez ki.

2014. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Láttál már,de mégse :) válasza:
74%

Nem amiatt önbizalomhiányos,hanem azért,mert az anyja folyton lerombolja neki.

Az egy dolog,ha egy szülő közli a gyerekével,hogy szerinte kezd elhízni,de azt is lehet normálisan,nem pedig bunkón.

Bár ez nem jelenti azt,hogy egyáltalán nem szeretne.

2014. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez van,8 éve folyamatosan,csak nekem 2 ember nyomatja:anyám és keresztanyám.Önbizalomhiányos voltam világ életemben alapból is,mert tényleg mindenért leszóltak,kiröhögtek.Nem vagyok csúnya,de szép sem,szóval átlagos vagyok.Vannak,voltak és lesznek olyan emberek,akik szépnek látnak,és olyanok is,akik csúnyának.Elfogadom a véleményüket,csak változtatni a külsőmön nem igazán tudok.3 kg súlyfelesleg van rajtam,nem több,és a múltkor elmentem futni,biciklizni meg sétálni a legjobb barátnőmmel.Ő nem bántott még a kinézetem miatt,csak hülyéskedni szoktunk.Akik elfogadtak már olyannak,amilyen vagyok,és nem akarnak megváltoztatni,azokat én is elfogadom.Nem vágyok többre,csak szeretetre és ölelésre,de sosem kaptam meg itthonról.Nem nagy tragédia,az élet pofozott már alapból is eleget ahhoz,hogy beletörődjek,hogy ez van.És még fog is pofozni,úgyhogy továbbmegyek,és ha sikerül lefogynom,akkor se fogok tudni megfelelni mindenkinek.


Egy nagyon jó ember,a volt matektanárnőm(általános iskolai) mondta nekem egyszer,hogy ha úgyis hízok,addig legalább érezzem jól magam,és aztán amikor akarok,akkor lefogyok!Most akarok lefogyni,és teszek is érte(még a mensi miatt nem most,mert nem akarom kikészíteni a szervezetem),de már voltam sportolni,a kezdet már megtörtént!Nekem ez is hatalmas lépés.


Az,hogy anyud szégyell,az az ő sajátos problémája,talán finoman kellene az egészséges életmód felé terelni,és példát kellene neked mutatnia!KÖZBEN PEDIG FEL KELLENE VÁLLALNIA!


18/L

2014. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ezt csinálták, holott nem is voltam annyira duci...

Nekem is ugyanezt mondogatta az anyám, hogy bezzeg a Mariannka (szomszéd lánya) milyen szép karcsú...

Pedig ha a gyerek kövér, az a szülő hibája!!!!!! Neki kéne egészséges ételt főzni, hogy a gyerek ne hízzon el. Ennyi idősen még abszolút nem a gyerek felelőssége.

És bizony a szülő felelőssége, hogy pl. chips helyett gyümölcs vagy diabetikus nasi legyen otthon.

Kérdező, annyit tehetsz, hogy nem veszed fel anyád szövegelését...még biztosan fogsz nőni és akkor fogysz is.


Kitartás!


29N

2014. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Anyu megtennéd, hogy eljössz velem kondizni/biciklizni/úszni stb. és segítesz nekem abban, hogy jobban nézzek ki?"

Erre mit lépne édesanyád?


(a leírtakból nem derül ki, hogy egyébként egészségügyileg van-e gond, valóban túlsúlyos, elhízott vagy-e- nézd meg a BMI testtömgeindexedet- ezesetben kérj tőle segítséget, hogy orvoshoz kísérjen el, segítsen figyelni az egészséges étkezésre stb.)


Ettől függetlenül nem tartom helyesnek a MÓDOT, ahogyan közli veled ezeket.

Esetleg mondhatod neki legközelebb:

"Anya nagyon bánt engem, AHOGYAN mondod azt, hogy kövér vagyok- még ha igazad is van, inkább abban segíts kérlek, hogy tudjak tenni ellene, ha szükséges, mert így ez nekem nagyon rosszul esik"

2014. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát már mondtam neki hogy ezzel a viselkedésével nagyon megbántott de általában csak kinevet hogy ő nem mondott semmi rosszat meg csak az igazat mondja mert szeret ha meg tovább mondom hogy de tök rosszul esik akkor meg azt mondja "hogy talán nem kéne annyit falni.." pedig nem is eszek sokat szerintem néha megeszek egy chipset vagy valamit

amúgy valaki írta hogy igen neki kéne egészségesen főznie de anya meg még azt se tud vagyis tud de ilyen alap dolgokat általában mindig rendelünk valamit vagy van otthon szendvicsnek való mindig

meg amúgy szerintem engem gúnyolt a múltkor a barátnői előtt is azok meg nevettek vagyis hát ezt hallottam hogy valami ilyesmit mondott: igen sajnos ilyen kis duci...de hát mindig csak eszik.." :( (pedig nem is igaz főleg mióta mondja)

2014. júl. 17. 15:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát anyukád jó úton halad,ha azt akarja,hogy depressziós legyél!!Ja,hogy egészséges kaját lusta főzni,inkább rendel??Hát gyönyörű mondhatom!Igenis az ő felelőssége!!Te annyit tehetsz,hogy nem eszel nasit!!Lehet,hogy jót akar,de nem jól csinálja...NAGYON NEM!!!
2014. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mutogass neki anorexiás lányok képét, és kérdezd meg, melyikhez hasonlóra sorvaszd magad! 14évesen már egyedül is elmehetsz orvoshoz, hogy küldjön pszichológushoz, ő jobban tud segíteni, anyád is jobban hallgatna rá.
2014. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!