Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néha úgy érzem, anya teljesen...

Néha úgy érzem, anya teljesen rám telepszik, és igazságtalanok az "elvei". Hogy vehetném rá, hogy kicsit legyen lazább?

Figyelt kérdés

Anyának elég szigorú elvei vannak gyereknevelés terén. Nekem pl csak úgy lehet facebookom, hogy csak ő tudja a jelszót, és akkor mehetek be, ha ő beenged. Most nyárra megadta a jelszót, de ő is tudja, és csak azért kaptam meg, hogy neki segítsek az oldalára posztolni. Nem is merek ott levelezni, inkább máshol beszélgetek a barátaimmal.

Most megyek majd 10.-be, de nagyon utálom az osztályom. Iskolát akartam váltani, de anya azt sem hagyta, mert szerinte ha itt utálnak, máshol is megutálnának. Eleve nem ebbe a suliba akartam jönni, hanem egy sokkal komolyabb iskolába, de anya azt sem hagyta, mert szerinte elkallódnék. Ezt a kérdést én írtam ki még tavasszal:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak_..


Pl azt mondta, hogy amíg az "anyja neve" rovatba az ő nevét írom papírokon, addig nem ülhetek motorra. Visszakérdeztem, hogy ha külföldön élek majd, és nagykorú leszek sem? Ő azt mondta, hogy nem, mert onnantól kezdve nem is kell akkor hazajönni, mert az ő gyereke nem motorozik.

Pár éve olvasgatta az iwiw levelezésemet. Amikor megtudta, hogy van tumblr-m, egyből tudni akarta az email címem és jelszavam oda is, és utána egy hónapig kétnaponta téma volt, hogy miért nem mondom meg legalább a címét.

Nem merek vele beszélgetni a barátaimról, mert ha összeveszek az egyikkel, és elmondom neki, mert azt hiszem hogy segít majd, megutálja őket. És ha kibékülök azzal a barátommal, utána ő ugyanúgy elítéli és utálja, csak mert egyszer összevesztünk.


Nagyon szeretem anyát, de néha nagyon nehéz vele. Apa 4 és fél éve külföldön dolgozik, ezért anya úgy gondolja, hogy neki több joga van dönteni felettem és az öcsém felett, mint apunak.

Néha úgy érzem, nem bírom tovább az "elveit". Mit csináljak velük?


15/L


2014. júl. 23. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, az amit az anyád csinál nagyon nem jó. belemászik a magánéletedbe, pedig ahhoz semmi köze. ezt ne hagyj. lehet, h azért ilyen, mert nehéz neki egyedül, de ez akkor sem mentség erre a viselkedésre. állj ki magadért, mond meg neki. lehet, hogy félsz, de muszáj lesz. ha nem bírod vele, akkor menj apudhoz
2014. júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom bántani anyukádat de teljesen rossz amit csinál. Pont az ellenkezőjét fogja ezzel elérni. Oké, 20 éves vagyok nincs tapasztalatom a gyereknevelésben, de önmagamon megtapasztaltam. ennyi idősen minél jobban tiltottak valamit annál jobban csináltam. Lehet hogy te nem vagy ilyen lázadó típus, de előbb-utóbb az leszel ha így folytatja. Azt sem értem, miért ellenőrizgeti a facebookodat. Nekem mondjuk nincs mert feleslegesnek tartom, de egy 15 évesnek miért ne lehetne? Nem meztelen képeket posztolsz ki gondolom meg ilyenek. Ezzel hogy úgymond a fejedre ül tényleg azt fogja elérni hogy egyre jobban lázadsz majd ellene. Rá kell venned, hogy egyenrangú félként nézzen rád, bizonyítsd be neki hogy elég érett vagy ahhoz, hogy meghozd a saját döntéseidet. Próbálj nyugodtan és éretten beszélni vele hogy ez neked miért nem jó. A motorozásról meg annyit tudok mondani, hogy nekem sem engedik (igen, ennyi idősen sem) de nem kell tudniuk hogy felülök a pasim mögé...
2014. júl. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nézegeti a faces levelezésemet, mert azt mondja, hogy még nem nézett be oda, de inkább nem kockáztatnék.


Azt mondja, azért csinálja, mert ugyanolyan makacs a természetem mint neki, szerinte elvinne ha facebookon sokat lógnék. Ha bemegyek is csak nézelődök, nem teszek fel képet és nem posztolok.


Amúgy elég modern anyuka, 39 éves és eléggé benne van az internet világában. Van facebookja, nem is egy, reklámoz az interneten meg ő is sokat ül a gép előtt. Szóval nem az a baj, hogy vaskalapos, sőt. :/

2014. júl. 23. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Sztem mindenbol csinalj megegyet fb, email cim stb..... es hasznald oket titokba es anyudat es a kozeli ismerosoket is tilsd le!!!
2014. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarok ocsmányságot mondani anyukádra, de egy hihetetlenül önző ember. Én páros lábbal rúgnám ki az életemből. Nem vagy már olyan kicsi, hogy erre szükséged legyen. Nem tudsz apukádhoz költözni, vagy koliba menni? Vagy talán szólj valamelyik tanárnak, hogy segítsen. Bocs, de amit anyukád csinál, az beteges.
2014. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
anyukád megszeretne óvni a rossz tapasztalatoktól, de ugyanakkor elveszi a gyerekkorodat. Menj ki apukádhoz, mond anyudnak azt hogy 1 évre kimennél külföldre tanulni hogy gyakorold a nyelvet.
2014. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
ez abnormális. Egy szülő hagy teret a gyerekének, mindegy, hogy internetvilágában, vagy a valóéletben. Egyszerűen muszáj ismerkednek ÖNÁLLÓAN rossz és jó dolgokkal is. Soha nem fogsz tudni kiállni magadért, vagy konfliktusokat korrektül megoldani, mert anyád nem hagyja, hogy rossz dolgokat megtapasztalj. Ebbe és minden rosszba és JÓBA is bele kell kóstolnod. nem azt mondom, hogy menjél igyál, drogozzál, de ő tényleg mindentől megakar óvni, és így nem leszel erős ember...
2014. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Itt az ideje "lázadni"!

Én se vagyok lázadó típus de én már 6. Osztályba meguntam azt hogy nézi az emailem Facebookom, mindenféle nemű üzenetet, és egy csöpp magánbeszélgetésem se lehet..

Fogtam csináltam új emailt facebookot meg hasonló dolgokat (tényleg mindenből újat) és azt használtam, ahhz pedig nem adtam meg a jelszót...

Kérdező, neked us ezt kell csinálnod vagy különben nem lesz maflgánépeted egy csöpp se...


Nekem bevállt.

Viszont azóta is szokása h néha bejön a szobába elpakolni clvalamit, és ha éhes pen facebookozok akkor megáll a hátam mögött... OSZT NÉZI

Ilyenkor mindíg megnyitok valami más weblapot és ott kezdek el olvasgatni..



Kiegészítő javaslat: Böngészőbe egyáltalán ne hegyeztess meg semilyen jelszót, de semmilyet!

Semmi nyoma ne legyen ezeknek az új dolgoknak, (igaz mindíg be kell majd írni) és nem lesz esélye "feltörni".

De ettől függetlenül használhatod nyugodtam az orra előtt akár, viszont arra figyelh hogy a maradjon bejelentkezve dolog SOHA ne legyen bepipálva..



Kicsit hosszú lett, vége picit bonyolultabb fogalmazással íródott, de remélem segítettem


15/f

2014. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Most, hogy tudod a fb jelszavadat (bár nem normális dolog hogy ez ekkora szám legyen) nem tudod megváltoztatni? És anyudnak nem megmondani?
2014. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=zGSbxqPh-iE

ez anyukád... ilyen lehet a valóságban.

Nagyon sajnállak!

2014. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!