Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elloptam a szüleimtől 10000...

Elloptam a szüleimtől 10000 forintot, most pedig egyfolytában egymással veszekednek hogy ki tehet róla, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A pénzt cigire költöttem, természetesen nem mind, csak egy csomaggal vettem, a többi megmaradt.Most bűntudatom van, hogy a szüleim miattam veszekednek, hogy melyikük hibájából tűnt el a pénz, elköltötték valamire, elvesztették, ellopták tőlük, nem vigyáztam rá eléggé stb, anyum és apum is mindketten egymást okolják.Nekem is mesélték az esetet, és én úgy tettem mint aki semmiről sem tud.Igazából azért nem is sejtik hogy én voltam, mert ez a pénz szükség esetére van félretéve, és csak ritkán nyúlnak hozzá, és nagyon el van rejtve, azt hiszik hogy én nem tudok róla hogy hol van.Én is csak véletlenül találtam rá.Már nagyon szükségem volt a cigire, tudom hülyén hangzik, de már legalább egy hete nincs pénzem rá és nagyon hiányzik.Most nagyon bűntudatom van, mit tegyek, mi lenne a helyes?Vissza kéne adnom a maradék pénzt? Nem akarok nekik ezzel csalódást okozni, akkor többet biztos nem bíznának már meg bennem. Szerintem úgy lenne jobb ha megtartanám és csak elfelejtik majd később.Esetleg van valami ötletetek, hogy mit mondjak, miért loptam ki a pénzt? Bevallom nincs igazán ínyemre elmondani az igazat. Különben is nagyon félek. MIT TEGYEK?

2014. júl. 27. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Ne mondd el, mert kiakadnak rád nagyon. Mennyi maradt meg belőle?
2014. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Vállald a felelősséget mondd el az igazat.
2014. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
9100 megmaradt.
2014. júl. 27. 14:08
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Rakd vissza a megmaradt a penz. Ha nincs batorsagod, akkor ne mondd el, a penzt majd megtalaljak, es tudni fogjak, legalabbis sejteni, hogy te voltal.
2014. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Argloss ***** válasza:
95%

Az lenne a helyes és a jó döntés, ha elmondanád. Ha egy családnak nincsen sok pénze, akkor egy ilyen eset az egész család széthullásához vezethet.

Ha hallgatsz akkor egymást fogják hibáztatni, viszont ez a te életedet is meg fogja mérgezni. Ha a szüleid nem érnek neked ennyit, akkor saját magad miatt mondd el!

2014. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Én elmondanám nekik.
2014. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%
Add vissza a maradékot. Valld be te voltál, feltéve ha arra neveltek. Tudod, aki hazudik az lop is.
2014. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
Kerdezonk mar lopott. Elobb lopott mint hazudott.
2014. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Ezt tenném: azonnal visszatenném a maradékot és egy levelet: Bocsássatok meg, kérlek!
2014. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

Én csak azt nem értem, hogy ha tudod, hogy nektek 10000 ft nagy pénz, akkor miért nem kevesebbet vettél el? 2000 ft bőven elég lett volna 2 doboz cigire, azzal egy ideig szerintem ki tudtad volna húzni, és valószínűleg a szüleid sem vették volna észre.


Tudom, hogy ezért le fognak pontozni, mivel itt valahogyan mindenki mindig csakis jól cselekszik (vajon hogy lehetséges?), de én nem mondanám el, kivéve, ha látnám, hogy most már a veszekedés nagyon elfajul. Persze nyilván az lenne a helyes, ha elmondanád. De nem ismerjük a szüleidet. Mennyire akadnának ki?

2014. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!