Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti gyerekeitek is egyfolytáb...

A ti gyerekeitek is egyfolytában idétlenkednek egymással? Ti hogy viselitek?

Figyelt kérdés

Engem nagyon kiborítanak az enyémek, ahogy folyamatosan vagy nyúzzák egymást és mindenért rászólnak a másikra vagy éppen folyton valami idiótaságot beszélnek és csinálnak, persze annál jobban, minél inkább neheztelek miatta.

7 és 4 éves fiúk, amúgy örülök, hogy elvannak egymással, tudnak együtt tök jókat is játszani, de mostanában úgy érzem, hogy szinte csak a hülyeség jön belőlük és mintha kevesebb lenne az értelmes játék. Na meg persze ilyenkor nagyon be is vadulnak, alig lehet őket leállítani.

Pl. a kocsiban ülve is szinte folyton veszekszenek, minden kis apróságon képesek civakodni, úgyhogy rohadt kiborító már velük menni valahová, hogy még vezetés közben is a veszekedésükkel/idétlenkedésükkel kell foglalkozzam.

Persze próbálom figyelmen kívül hagyni a butaságokat és nem szólok rájuk mindenért, na de sajnos tényleg úgy van, hogy ilyenkor sokszor totál bevadulnak, akkor meg már szinte leállíthatatlanok, én meg amilyen türelmetlen vagyok, egy idő után sajnos kiabálni kezdek :(


Ilyenkor néha úgy érzem, hogy elég lett volna 1 gyerek is és úúúúúgy irigylem az 1gyerekeseket, akiknek nem kell 2felé szakadniuk és még igazságot is tenniük a szívük 2 fele között :)


Nálatok is így van, vagy én csinálok valamit nagyon rosszul?


2013. okt. 30. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez....de ha egyedűl lenne rajtad lógna...:D
2013. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Most az iskolai szünet miatt volt pár nap, amikor csak a kicsi volt itthon, hát komolyan mondom, szinte pihentető volt! Esküszöm, mintha teljesen kicserélték volna őt is és engem is. Nyugodt volt, aranyos, szófogadó és segítőkész, egyedül is eljátszott simán, nem lógott rajtam folyton, de persze élvezte, hogy csak vele foglalkozom.

Lehet, hogy én nem vagyok alkalmas többgyerekes anyának?

2013. okt. 30. 21:39
 3/6 Jégtánc ***** válasza:
Szerintem a legtöbb családban így van,legalábbis nálunk és a környezetemben is.Most már nagyok a fiiaim,de ebben a korban ez volt.Na meg az árulkodás......Kitartás:)))))
2013. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Nyilván sokkal több konfliktus helyzetük van, mintha külön lennének, vagy különböző neműek lennének, vagy ha nagy a korkülönbség. Az enyémek között 1,5 év van, és még nem tartunk itt, de remélem nem is lesz ennyire erős köztük ez a helyzet. Tudom, nem egyszerű, de leterelheted a figyelmüket mielőtt tényleg bepörögnétek. A kocsiban énekelhettek, vagy játszhatsz velük bármilyen számolós játékot, szóláncot, kitalálósdit, bármit, amiben te irányíthatsz. Talán ez eltereli őket, és kevésbé kapnak össze. Otthon is szét lehet őket választani, külön szobába küldeni őket játszani, mielőtt túlságosan belelendülnének. Persze könnyen okoskodok, nekem még nem kell ezzel küzdenem. :) De kitartást!!! És szó sincs arról, hogy ne lennél rá alkalmas, csak ez nehezebb. :)
2013. okt. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is dettó:)

9 és 5 éves fiaim vannak,ha kettesben vannak akkor semmi bajuk egymással,ha már valaki itthon van még,akkor már nyafog valamelyik.Nem szoktam beleszólni,a nyafogót beküldöm a szobájába,és oldják meg együtt.

Egyébként nagyon szeretik egymást ők is,csak néha sok a 24 órás együttlét:)!

Most is már vagy 1,5 órája egy szó nélkül legóznak együtt:)!

Én nem gondolom,hogy jobb lenne,ha csak egy gyerkőc lenne,én is egyke vagyok,állandóan magányos voltam:(,mindig is két gyereket szerettem volna, a kisebb nyavajgás még belefér,emberekkel dolgozom,a tűrőképességem határtalan:)

2013. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

5 éves lányom, 2éves fiam van. Együtt borzalmasak, a lány folyton visít, hisztizik, a kicsi pedig harcol, harap, csíp...

Ha mégis "összefognak" akkor olyan vadul játszanak, hogy balesetveszélyes. Naponta kb fél órát tudnak békében játszani, a többi őrület.

El szoktam őket különíteni, így kibírjuk valahogy a napot.

2013. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!