Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsam le a szülőtart...

Hogyan állítsam le a szülőtartásra utazó anyámat, aki most, hogy nem lesz nyugdíja, már az ismerőseimet zaklatja hogy megtaláljon?

Figyelt kérdés

Rövid leszek:

22 évesen elköltöztem "otthonról", egész életen át tartó lelki és fizikai erőszak valamint alultápláltság után. Egy fillér nélkül, friss diplomásan. Az államvizsgám napján azt mondták, hogy most már nem tanulok, és mivel még nem volt állásom, hagyjam el a házat fél hétkor és estig ne menjek haza, csövezzek pénz nélkül ahol akarok.


10 éve elköltöztem, eltartottam magam. A keresett pénzemből az anyám többször lopott amikor még jártam látogatni őket. Öt éve egy szót sem beszéltünk, 2 éve 2. házasságban saját családom van. Külföldön élünk, senkivel nem közöltem a lakcímünket (Férj hivatása miatt sokat utazunk és 2X költöztünk).


Maradt egy maréknyi ember akikkel nem akartam elvarnni a szálakat.


A biológiai "anyám" 13 éve alkoholfüggő. 55 éves, öt évet nem dolgozott le az életben. Nem lesz nyugdíja. A másik két gyereke 28 éves korában diplomázott először ill. 24 évesen még mindig tanul. A másik két gyereket soha nem fogták fizikai munkára, kaptak zsebpénzt, nem bántalmazták őket és nemhogy kidobták a házból de eltűrték hogy hétköznap bulizzanak és délutánig aludjanak.


Én vagyok az egyetlen aki diploma óta anyagilag stabil. Tanulok is és dolgozom is, mellette van 2 gyerekünk.


Visszahallottam hogy kerékpáron, részegen járja sorba a régi barátaimat, meg akarja kapni a címünket, szülőtartásra utazik, mert a férje harminc éve csalja, és dugdossa előle a fizetését úgy, hogy a feleség nem tudja mennyit keres, és pár havonta változó idegen nőkre költi ill. a jövőjére tartalékolja amikor elhagyja "anyámat".


Most azért zaklat embereket és követeli ki hogy adják ki az összes címet ahonnan valaha írtam nekik, hogy megtaláljon és szülőtartást követeljen.


A jogifórumon még nem válaszoltak...


Annyit tudok hogy egy fillért nem fog kapni, még a gyerekkoromért se fizetett meg nekik az élet, nemhogy az én családomat zaklassa.


Az ismerőseimet figyelmeztettem telefonon, az intelligensebbje már évekkel ezelőtti kísérletére letagadta hogy beszélünk. Egy vagy kettő akadt, hozzá hasonszőrűek, akik nem tudnak rólunk semmit de belekeveredtek a zaklatási ügybe.


Van-e legális módja annak hogy le tudjam állítani ezt a megállíthatatlan élősködőt, mert én nem lépek az eltartója helyébe, 22 évnyi fizikai, lelki terror, másnapos kenyér és jéghideg lakás után. Én nem iratkoztam fel arra hogy a gyerekük legyek, ők akarták, mégse viselték gondomat sőt állandóan terrorizáltak.


Fogytán a türelmem mert mindez hétvégére esik és minden zárva. Van-e törvényes módja hogy ezt lezárjam, mert aki úgy nő föl mint én, annak másfajta ismeretségi köre is van, más módszerekkel. Köszöntem.



2014. júl. 27. 15:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
hasonló helyzet, hasonló paraméterek. Itthoni bíróság tesz a fejedre, magasról s nagy ívben. Mi édesanyámmal milliókat fogunk fizetni az 'apámnak' az elcseszett jogrendszer miatt. Más módszerek kellenek.
2014. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Előző, nem kis csúsztatást érzek a soraidban...

Kérdező, a leírtak alapján nem hinném, hogy "anyukád" követelése megalapozott lenne.

2014. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy ezt az elmebeteg törvényt behozták nem kell megijedned.


A szülőtartásra csak akkor jogosult egy szülő ha magatartásával, életvitelével arra érdemesnek bizonyul. Ha gyermekét normális körülmények közt nevelte és az életvitelébe se lehet belekötni.

Ha mindezt, amit írtál bebizonyítod a bíróságon és látják, hogy részeges, dologtalan, lógós, aki megkeserítette az életed - tesók, barátok tanúsíthatják - akkor mehet a sunyiba.


Ha a szülőtartás a saját megélhetésedet veszélyezteti akkor sem kell fizetned.Az eljárás során nézik, hogy neked hány gyereked van, mennyiben veszélyeztetné az eltartás az ő nevelésüket.

A tartás csak akkor jár ha a szülő saját hibáján kívül nem tud megélni.

Az italozás az saját hiba!


Azzal meg nem tudsz, mit kezdeni, hogy macerálja az ismerősöket azt nekik kell megoldani mondjuk egy fenyegetéssel, hogy feljelentik zaklatásért ha tovább jár a nyakukra a címedért.


Szerintem húzd meg magad, a haverjaidat is békén fogja hagyni ha folyton lepattan róluk.

2014. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Van férje, innen kezdve semmit nem tud tenni. A szülőtartásnak az alapja, úgy tudom (tanultam jogot, de csak alapokat, ott ezt mondták), hogy valaki képtelen dolgozni, a mindennapi megélhetése, az élete veszélybe kerül.

Neked van gyermeked, van más is a családban, és ha akarna, tudna dolgozni, plusz férjezett, márpedig elsődlegesen a házastársnak kötelessége az eltartás, ha gondok merülnek fel.

Szard le nagy ívben.

2014. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Amíg van férje, élettársa, addig nem kérhet szülő tartást.
2014. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
A szülő tartás, nem csak egy gyerekre hárul,hanem mint az öröklés-több részre oszlik.
2014. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#2... őszintén sajnálom, hogy nagyon hasonló helyzetben vagy. Mi külföldön élünk, a másoddiplomámon dolgoztam amikor nyithattam egy eu-n kívüli (jó messzi...) országban bankszámlát, kimenekítettem a pénzemet, ahogy olvasom az újságokban, nem csak "anyám" miatt tettem jól...

A családnevünket nem tudja. A lakhelyünket nyaralásból feladott képeslapokból próbálja összerakni, de már se beszélni nem tud tisztán, se gondolkodni.

A magyar bíróság nem tud rólam semmit amellett hogy kijelentkeztem azoktól, és hogy még első házasság előtt kérvényeztem névváltoztatást.

Az országban alig jártam, nem jelentettem be semmilyen magánéletbeli változást, a gyerekeknek, z "élményeim" hatására nincs, nem lesz magyarságtudata.

Ha megpróbál megkeresni a 35E forint körüli összegből amit megkeres, megpróbálhatja. Ha viszont a gyerekeimet próbálja fenyegetni, vagy nem áll le az ismerőseim zaklatásával, én sem állok jót magamért. Egy alkoholista nem tud biztonságosan közlekedni...

Kérvényeznem kellett volna anno, hogy helyezzenek állami gondozás alá, jobb lett volna. Ha nem kapok jogi segítséget, ennek a történetnek az lesz a vége hogy megkapja amit megérdemel.

2014. júl. 27. 16:32
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, de mindenkinek köszönöm aki időt szánt akár egy tanácsra akár mint megfigyelő... kívánom hogy ne kerüljetek hasonló helyzetbe
2014. júl. 27. 16:40
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Azért nem semmi, ahogy olvaslak, te simán megöletnéd, burkoltan, de ezt írod....

Azzal a biciklis megjegyzéssel...

2014. júl. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem semmi gyerekkorod lehetett, hogy ekkora düh halmozódott fel benned "anyád" iránt. Szerintem egyébként nem fog megtalálni, és valóban, elsősorban a házastárs köteles eltartani, a gyerekek - amennyiben nem érdemtelen, és jelen esetben az - közösen kell, hogy eltartsák. De mivel nem azért nincs nyugdíja, mert beteg volt, rokkant volt, stb., hanem az életvitele miatt, ezért lazán érdemtelen lesz, nem beszélve arról, hogy ha bizonyítani tudod, hogy hogy bánt veled gyerekkorodban, még inkább alá lesz támasztva az érdemtelensége. Az, hogy kvázi életbe maradtál, az nem elég ahhoz, hogy tartásra érdemesnek nyilvánítsák. De mondom, szerintem az életben nem fog megtalálni. A bíróság nem nyomoz utánad, így szinte nulla az esélye.
2014. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!