Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mondta nekem, hogy 18...

Anyám mondta nekem, hogy 18 éves koromtól kötelezhető vagyok szülőtartásra, ha már dolgozom. Ez milyen körülmények között lehetséges?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez így nem igaz. Egyébként ő kötelezhető az eltartásodra, amíg nappali tagozaton tanulsz és megszerzed az első papírod.
2014. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Esti képzésre szeretnék járni, ami neki nem kerülne pénzébe, mert magamnak intézem és suli mellett mennék dolgozni. Ekkor mondta ezt.
2014. jan. 9. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, basszus ne legyél már ennyire tehetetlen, itt az internet, komolyan nem bírsz utána nézni?
2014. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Rokontartás akkor járna neki, ha önhibáján kívül nem tud dolgozni. De ezt egy 18 évesnek nem fogják megítélni.
2014. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Szülőtartás?? Na ilyen nincs! Elképesztő szülők vannak...
2014. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Kedves első. Rokontartás az bizony nem csak arra vonatkozik, hogy a szülő eltartsa a felnőtt gyerekét. Fordított helyzetben a szülő is kérhet rokontartást a felnőtt dolgozó gyerekétől.

De tény, hogy ez nem úgy megy, hogy

"lányom! már van munkád,így most te fogsz eltartani engem!"

A szülő ha önhibáján kívül munkaképtelenné, beteggé válik, így veszélyeztetve a minimális létfenntartáshoz szükséges feltételek, akkor kérheti,hogy a gyerekei anyagilag támogassák.

Ha nincs jó kapcsolat köztük, akkor bíróságon kérvényt adhat be rokontartás címen a gyereke ellen.

Ezt hivatalosan is kivizsgálják, és ha úgy látják, hogy bizony el kell a segítség, és jogos is, akkor megadják. Ha úgy látják, hogy nem kell a gyermek segítsége akkor elutasítják. Akárcsak akkor ha a gyerek kérvényez rokontartást. Ha jogosult rá megkapja, ha nem akkor nem kapja meg.

2014. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3. válaszoló basszus, ha nem tudsz értelmeset hozzá szólni ne szólj hozzá a kérdéshez. Ez az oldal erről szól valaki kérdez, valaki válaszol. Inkább ne használd az oldalt ha nem jött át a funkciója....
2014. jan. 9. 20:55
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értelmes és hasznos válaszokat! Tényleg segítettek.
2014. jan. 9. 20:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hozzáfűznék, hogy szó nincsen arról, hogy ne lennének meg az élethez a feltételek. Szóval nem erről van szó. Csak szimpla szeretet és jó indulat vezérelte Édesanyámat mikor ezeket mondta.
2014. jan. 9. 23:19
 10/10 anonim válasza:
100%

Bőven huszonéves korod fölött is kötelezhetőek a szülők arra hogy megfelelően gondoskodjanak Rólad, ha még nappali tagozatos hallgató vagy.


Én végigfáztam, végigéheztem az első főiskolát, mert "elfelejtettek" heti pár ezer forintot adni, küldeni.


Most pedig, 10 évvel azután, hogy önellátó vagyok és anyámnak nem lesz nyugdíja, szülőtartásért akar levadászni és a külföldi címemet keresi.


Vagy segít valaki jogilag megoldani a kérdést, vagy marad számomra az Endlösung, a gyerekkoromért se fizetett meg nekik az élet, azt meg végképp nem fogom hagyni hogy a gyerekeim elől pénzt akarjanak elvenni.

2014. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!