Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kijelenthet, kitehet minket a...

Kijelenthet, kitehet minket a házból?

Figyelt kérdés

Párommal és a két kisgyermekünkkel egy házban élünk apóssal,mely fele-fele arányban apósé és anyósé.Anyós 20 éve nem lakik itt,de az ő nevén van a ház.Jelenleg pénzt gyűjtünk,hogy anyós át tudja íratni páromra a tulajdoni részt. Ő mondta,hogy átíratja páromra,csak intézzük el,ha kell a két testvértől kérjünk lemondó nyilatkozatot is!


Eközben apóssal olyannyira elmérgesedett a helyzet,hogy ma megfenyegetett,hogy van 1 hónapunk kijelentkezni vagy ő jelent ki minket és kényszer kilakoltatást intéz felénk!

Én nem hagyom,hogy így elbánjon velünk,ha már a legkisebb fiát elüldözte és most a páromat "tagadta" ki.


2014. júl. 28. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen kényszerkijelentést kérhet ellenetek, vagy pokollá teszi a napotokat és előbb elmenekültök.

Van valakinek haszonélvezete a lakáson? Bár jobb lenne ha albérletbe mennétek,fél lakást már úgysem veszitek meg gondolom ezek után, akkor jobb külön. Ti csak szívességi lakás használok vagytok ott semmi több.

2014. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
nem a ti házatok és gyerekestűl a nyakára mentetek igen kitehet
2014. júl. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nevetekre íratja, akkor is csak a fele részben lesz a párodé, a másik fele jogosan az apósé. Ez még inkább olaj lesz a tűzre a szemében, kétlem, hogy ettől nagyobb lenne a béke közöttetek és egyszerre csak megenyhülne.

A másik dolog pedig az, hogy a párod két testvére miért mondana le a jogos örökségéről?

2014. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. A házban a "párodnak" jelenleg semmi joga sincs, bármelyik tulajdonos kérheti a kijelentést, föként az após, mert ö él ott.


2. NEKED még annyi közöd sincs az egészhez, mint a párodnak, csak beköltözött idegen jogilag.


3. Az anyós nem irathatjá át csak úgy a részét, mert az apósnak elövételi joga van, ha neki szándékában áll megszerezni az ingatlan másik felét, akkor a párodnak semmi esélye sincs.


4. Ha netán közös tulajdon lenne belöle, akkor sem jobb a dolog, mert apósnak joga van a saját részét úgy használni, ahogy neki tetszik, mégha ez nektek gondot okoz is.

2014. júl. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ennyi rosszindulatú embert!

Nem,nem érdekel,hogy pokollá teszi az életünket,de a házat nem hagyjuk csak úgy elúszni,mert após a jövőre nem gondolva,csak a jelennek él!

Nem akarjuk megvásárolni a házat,sem a felét,mert nem is kell!Egyenesági rokonnak az ajándékozás ingyenes,csak ügyvédi díjat és a földhivatali illetéket kell megfizetni!

A testvérek nem kérnek a házból semmit,de ha úgy alakul,akkor anyós 1/3 része akkor is a páromé lesz,de a tesók mondták,hogy nyugodtan intézkedjünk!

Apóst nem szándékozzuk kitenni vagy elüldözni,az nem az én stílusom! Az hogy én tettem fel a kérdést nem számít!Feltehette volna após az ő szemszögéből vagy a párom vagy bárki. Nem kell ezért támadni! Nem gyerekekkel jöttünk ide,hanem ők már ideszülettek!

A legkisebb fiát nem a házból üldözte el,hanem az életéből! Csak azért,mert nem tetszett neki a fia új párja... Minket meg azért pécézett most ki,mert pár év szünet után(apósnak köszönhető a szünet) a párom és Öcse újra összejárnak!Azért mert ő gyűlöl valakit,nekünk még nem kell,főleg,ha az ráadásul testvér.


Kárnak is írom,hisz a magánéletünkbe nem látni így bele,így nem is tudjátok felmérni a helyzetet,de nem támadást kértem,hanem,hogy megteheti-e vagy sem!

Szerintetek megteheti. Ami részben nem lepett meg,de az én információm szerint meg nem teheti meg,mert kiskorú gyermekeket veszélyeztetne vele!

Tehát ütközik a kettő,így marad az ügyvéd és az ő véleménye,tanácsa!

Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 29. 10:56
 6/14 anonim ***** válasza:

A kiskorú gyermekekről szülőknek kötelességük gondoskodni nem a nagyszülőknek. Szülőknek meg annyi közük van ahhoz a lakáshoz mint nekem, akkor a enyémet a szomszédét meg az egész utcában lakokat köteles szerinted befogadni az após?

Örüljetek hogy eddig befogadott titeket.

Azért ugye azt érted, hogy ő tesz nektek szívességet és nem ti neki?

2014. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azt hogy após mint csinál a ház ráeső részével,nem foglalkoztat minket.Egy házban,de külön élünk,külön háztartásban.Nem voltam vele soha rosszindulatú,soha nem róttam le neki,hogy mióta itt lakunk,semmibe sem szállt bele,mindent mi fizetünk,használta (már nem használhatja) az autónkat,használt mindent,én mosok rá,de ezt nem tűrőm,hogy úgy beszéljen velem,ahogy senki mással.Szerinte egy nőnek kuss és ne szóljon bele semmibe.Pedig bele fogok,míg ilyenekkel fenyegetőzik,hogy cigányokat költöztet ide és kilakoltat minket.

Jogilag megteheti,de mint ember nem!

Ő leszarja a jogokat.A házat el akarja adni,de nem akarja megérteni,hogy nem övé az egész,hanem csak a fele és az ő esetében is él az,hogy anyós elővásárlási joggal él.


Szomorúnak tartom,hogy neki senki sem számít,még a saját vére sem,pedig aztán végképp nem ártottunk neki semmit.

Egyszer csak kattant egyet és nekünk esett.

2014. júl. 29. 11:08
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem a nagyszülő kötelessége,sőt! Nem is várom el,nem is akarom.

Tudom,most úgy estek nekem,mintha egy betolakodó lennék,aki csak a házra hajt és a pénzre,pedig szó sincs róla...

2014. júl. 29. 11:13
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Pedig nagyon úgy jön le. Nagyszülő befogadott titeket, hogy ne albérletbe keljen menni a gyerekkel most meg pattogtok.
2014. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mi már lassan 10 éve itt lakunk,a gyerekek ide születtek.

Anyós,após is azt mondta,hogy nyugodtan lakhatunk itt.Nem is volt eddig gond,de most így hirtelen az ő vára,ő háza lett stb.

Anyós már a válás után mondta,hogy intézkedjenek a fiai,hogy a ház ráeső része az ő nevükre kerüljön,de feledésbe merült.

Elintézzük,ezzel nem lesz gond. Az én nevemre nem is kell hogy bármi is kerüljön,nem is akarom!

2014. júl. 29. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!