Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kitehet-e a férjem a kiskorú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kitehet-e a férjem a kiskorú gyerekkel a lakásból, ha az az ő nevén van? Megillet a lakáshasználati jog addig, amig el nem válunk hivatalosan?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 14:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
Miért, a gyerek nem közös?
2014. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
de de, persze, hogy közös. A lakás viszont nem, s ezért érvel mindig azzal, hogy mivel ez az ővé, mehetek a pi..-ba, ha nem tetszik valami, illetve ha elválunk...
2014. ápr. 21. 15:02
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
Téged kitehet, a gyereket nem.
2014. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
35%
Én a helyedben valahogy felvennék egy ilyen fenyegetést, aztán irány a gyámügy+válás. Nehogy már ezzel tartson sakkban! Hiszen mindenkinek joga van elválni, és hogy ő mit tehet és mit nem, azt majd a bíróság eldönti. Én már csak ezért is mielőbb elválnék tőle!
2014. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

ezt most találtam:


"- Általános nemzetközi jogelv, hogy a házastársat és a gyermeket akkor is megilleti a lakás használatának joga, ha az nem az ő tulajdona, vagy bérlete. Tehát az utolsó, közösen lakott ingatlan használata kiemelt védelemben részesített jog. Ha az ingatlan csak a férj különvagyona – mert pl. a szüleitől kapta ajándékba – akkor sem kötelezheti a feleségét és a gyermeket sem elköltözésre a kapcsolat megromlásakor."


Akkor most kitehet vagy nem? Ennek értelmében szerintem nem.. vagy rosszul gondolom még most is?

2014. ápr. 21. 15:08
 6/33 anonim ***** válasza:
58%
Téged kitehet, a gyerekeket nem. De ha kitesz te nem maradhatsz hiába maradnak a gyerekek.
2014. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%
"akkor sem kötelezheti a feleségét és a gyermeket sem elköltözésre a kapcsolat megromlásakor" Ez alapján itt senki nem megy sehova. Amúgy meg amit írtam, fenyegetést felvenni, gyámügyön megmutatni, válást beadni, a bíró majd dönt.
2014. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm :(
2014. ápr. 21. 15:13
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Elmondásod alapján semmi olyat nem mondotta férjed, aminek a felvételével valamit is kezdhetnél. Ez nem fenyegetés, nem bántalmazás. Ha felveszed az égvilágon semmire nem mész vele. Elemben jog szerűen nem tehet ki olyan egyszerűen ahogy itt írják. Kemény pereskedésre számíthattok, ha nem tudtok megegyezni. Semmiképp ne költözz ki az ingatlanból, mert az gyengítené a poziciódat.
2014. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

igen, nem fogok, bár volt ilyen gondolatom, illetve néztem albérleti lehetőségeket is a neten.

Ami pedig a felvételt illeti, igazad van, illetve nehéz lenne készíteni is, egy vita kellős közepén...

2014. ápr. 21. 15:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!