Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljek anyával arról,...

Hogy beszéljek anyával arról, hogy gimnáziumba szeretnék járni és nem akarok tovább magántanuló lenni? Apának rosszul fog esni?

Figyelt kérdés

Magántanuló vagyok, a szüleim elváltak régen és apa külföldi, ott is él, én pedig hol Magyarországon vagyok, hol 10000 km-rel odébb, nála


De szeretném megtudni, milyen az igazi gimis élet és a barátom is ingázik (az anyukája miatt, 1600 km), de mégis normálisan tud iskolába járni és részben miatta is döntök így. Viszont ezt nem nagyon említeném anyának, mert nem akarom, hogy azt gondolja, a barátom akarja ezt, vagy hogy teljes mértékben miatta teszem.


Milyen érveket hozzak fel?

Apának mikor mondjam meg? Rosszul fog esni neki?

Nagyon nem szeretném megbántani, de most úgy érzem, szükségem van erre.



(még 2 évem van az érettségiig)


2014. júl. 29. 20:53
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem csak simán közöld velük. Jó esetben úgyis megértik, mert a szüleid. Nem gáz ez, mondd hogy szeretnél szocializálódni. :)
2014. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó, csak nem szeretném, ha anya azt gondolná, hogy a barátom miatt akarom ezt (pedig leginkább miatta...), vagy hogy apa azt higgye, hogy anya akarja ezt és emiatt feszültség legyen.

Mert most egyáltalán nem beszélnek és jobb ez, mintha a telefonokon vitáznának.

2014. júl. 29. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyomós érv, hogy ebben a korban ki kell alakulni az iskolai társas kapcsolatnak és meg kell tanulni, hogyan lehet beilleszkedni egy felnövőben levő korosztályba. Ha ezek az élmények elmaradnak, gyakran lesznek beilleszkedési problémák felnőtt korban.
2014. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3. válaszolóval egyetértek. Lehetsz kitűnő tanuló magántanulóként, sőt nagyobb is rá az esélyed, de ebben a korban kell "szocializálódni", amire magántanulóként nincs lehetőséged.
2014. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond h szeretnel ismerkedni,baratkozni'kicsit tarsasagi eletet elni... En is voltam magan tanulo (betegseg miatt) jo is h akkor kelsz fekszel mikir akarsz de eltavolodtam a baratoktol,oszt tarsaktol pedig csak 1 evet voltam magan tanulo..
2014. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szocializációval szerencsére nincs problémám, nem abból áll az életem, hogy otthon anyával-reptér-otthon apával (szerencsére). Szinte alig vagyok egyedül, sokat vagyok társaságba, népszerű vagyok. De szeretnék kicsit nyugiban lenni, nem szervezni folyton, hogy utazzak, hogy mindenkinek jó legyen, ott tudjak lenni x szülinapi buliján, de hazaérjek akkorra, mikor a barátom is és közben még tanárokhoz is járjak, készüljek a vizsgákra.
2014. júl. 29. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleid önzők. Fontosabb nekik az, hogy egyenlően osztozzanak rajtad, mint az, hogy normális életet élj, s az egyik helyen járj iskolába, ott legyen a fő otthonod, a hazád, a sulid, au osztályközösséged. Gyakorlatilag önzőségből kettévágják az életedet.


Ismered a bibliai történetet a bölcs Salamon királlyal és a két anyával? Nos az egyik anyának meghalt a babája, s ellopta a másikét. Veszekedtek, hogy kinek a gyereke, s a király elé vitték. A király azt mondta, vágják ketté a gyereket, így mindkettőnek jut belőle egyenlő arányban. A hamis anya azt mondta, jó, vágják, az igazi anya meg, hogy akkor inkább éljen a másik asszonnyal, mert akkor megmenekül. A király ebből ismerte fel, hogy ki az igazi anya, s visszaadta neki a gyermekét.

Nos, neked mindkét szülőd olyan önző, mint ez a hamis anya... Kettévágják az idődet, az életedet, hogy legalább egy fél gyerekük legyen...

2014. júl. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!