Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magántanuló akarok lenni!...

Magántanuló akarok lenni! Hogy tudnám elérni hogy az legyek?

Figyelt kérdés

nem bírom az iskolát.. és nekem sokkal jobb lenne ha magántanuló lehetnék...

Fizetni kell? és ha igen, mennyit?


2009. nov. 30. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
mi az hogy nem bírod az iskolát? hány éves vagy? ahhoz hogy magántanuló legyél szerintem nyomós ok kell.
2009. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizetni tudtom szerint nem kell. Kérvényt kell beadni, elsősorban az igazgatónak, "alapos" indokot kell kitalálni. Félévenként vagy évvégén osztályozó vizsgát kell tenni a suliba. De szerintem kopogj be az igazgatóhoz és beszélj vele, de ne azt mond hogy nem akarsz suliba járni, találj ki valami hihető és nyomós indokot. (Sport, Fellépés (zene, tánc stb) külföldre költözik a család stb)
2009. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én a középiskola utolsó évét magántanulóként végeztem. Egy kérvényt kellett benyújtani (azt a szülőnek kellett aláírni), indokolni nálunk nem kellett. Mivel végig jó tanuló voltam, nekem engedélyezte az igazgató. Félévenként volt záróvizsga.
2009. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

A szülőnek kell írásban kérvényezni az iskolaigazgatónál a magántanulói státuszt.


Valóban, nagyon nyomós indok kell, hogy valaki magántanuló legyen!!! (Súlyos folyamatos betegség, sport-elfoglaltságok, külföldi lakhely, stb.)


Az iskolaigazgató csak a helyi Nevelési Tanácsadó egyetértésével adhat ilyenre engedélyt, a Nevelési Tanácsadó megvizsgálja, hogy a tanuló képes-e otthon magában felkészülni az osztályozóvizsgákra, indokolt-e a kérés?


Félévkor és évvégén minden tantárgyból osztályozóvizsgát kell tennie a tanulónak.


===============


Azért, mert te jobban szeretsz otthon lenni és "nem bírod az iskolát" ilyen indokkal nem fogja senki engedélyezni, hogy magántanuló legyél!

2009. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

A szüleid beszéljenek az igazgatóval, el kell mondani mi okból szeretnél magántanuló lenni és akkor eldöntik mi legyen. Az tényleg nem elég hogy nincs kedved bejárni... Otthon tanulni lesz kedved, meg vizsgázni? Marha nehéz ám. Rosszabb mint bejárni minden nap.


Szóval gondold végig, én is magántanuló vagyok mert sokat utazok külföldre, de nagyon utálom már, hiszen tanulni ki a fenének van kedve ha mást is csinálhat? Vizsgázni meg akkor is kell ha van kedv ha nincs.


[link]

2009. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok. Nekünk tényleg nem kért indoklást, én dolgozni mentem el, ezért lettem magántanuló.
2009. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Uhh én is hogy utálok iskolába járni. 19 vagyok, és még mindig gimis. Hány évet lehúztam már itt, még sem változtatnék meg belőle semmit! Figyu, nézd az iskola előnyeit. Vannak barátok, van társaság, jókat lehet szórakozni, zug enni vagy rajzolgatni, zenét hallgatni, rejtvényt fejteni órán, és értelmesen bólogatni. Nagyokat nevetni, ha valaki hülyeségeket beszél, együtt izgulni, puskázni dolgozatok alatt... Ezek olyan dolgok, amiktől teljesen elesel ha magántanuló leszel, olyan élmények, amiket senki nem tud neked megadni miután betöltötted az X-edik életévedet! Miért nem szeretnél suliba járni?? Ha nem tetszik az osztály, a tanárok vagy a társaság, akkor kérd meg a szüleidet, hogy keressetek neked egy másik sulit, előtte ülj be egy-két órára, nézd meg máshol tetszene-e! Hidd el nekem, bulinak tűnik a magántanulóskodás, de egyáltalán nem az. Egyedül kell készülnöd a vizsgáidra, és mindig fogsz olyan elfoglaltságokat találni, ami jobban vonz mint a tanulás. Pl csak számítógépezek egy kicsit, aztán tanulok... utána csak ezt még megnézem a tv-ben utána tanulok. Halasztod szépen egyik napról a másikra, és a végén ott leszel, hogy két heted van a vizsgáig de még mindig nem tudsz semmit. Lehet iskolában úgy érzed rossz hogy dolgozatot kell írni, vagy felelni, de sokkal sokkal jobb így készülni, elszórtan, de legalább kötelezően, mint amikor saját magaddal vagy a szüleiddel harcolsz, hogy tanulni kéne! Nekem van egy beteg osztálytársam, akinek azt tanácsolták, a sok kórházi kezelés miatt legyen inkább magántanuló, a szülei (akik amúgy orvosok), nem hagyták... ugyanúgy jár suliba ahogy bárki más és azt mondta egyáltalán nem bánja.
2009. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
én is magántanuló szeretnék lenni,családi okok,érdekelne a megoldás.
2009. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleiddel... kérjetek időpontot az igazgatóhoz, menjetek be hozzá, és kérdezzétek meg mi kell hozzá. Lehet hogy helyben el is lehet intézni a papírmunkát.
2009. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nem tudok 2 évig átmenni másik iskolába.. csak 2 év után.. és nem bírom az osztályt mert folyton hangoskodnak és nemtudok oda figyelni az órára:s

egyik gyerek késsel jött be a suliba..... és a tanár szar rá......... ezek miatt is szeretnék magántanuló lenni!! nem bírom ha sok ember van körülötem ...:s azért lenne nekem jobb a magántanulós dolog...

a másik a sulibol nagyon sokkat hiányzok:s 4hónapja van suli de én kb csak 1 hetet mentem be rendesen...

2009. dec. 1. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!